Autor Wątek: Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)  (Przeczytany 164158 razy)

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #30 dnia: 2005-05-19, 11:12:57 »
Tez nie jestem z Wrocławia. Ale mieszkałam tu przez całe studia, znalazłam pracę i na razie mam sie za co utrzymać to tu siedzę. Ale nie wiem jak bedzie dalej. Cóz trzeba mysleć pozytywnie. A na tą Nowowiejską tez mnie ciągnie. Czamara niestety jest dla mnie za drogi. Aha, no i ja szukam zaocznego studium bo pracować muszę.
An it harm none, do what ye will.

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #31 dnia: 2005-05-19, 12:21:07 »
To jak byś się czegoś dowiedziała to napisz pliss. Bo mnie od Wrocławia dzieli 100km i nie mam możliwości jeżdzić i się dowiadywać. A telefony miałam tylko do dwóch szkół do których zadzwoniłam i narazie nie wiem na którą się zdecyduje. Chyba na tą tańszą, ale zobaczymy czego się dowiesz w tamtych szkołach. Jak coś to pisz ok?? A mnie bardziej interesują dzienne.
A skoro studiowałaś i masz prace to po co idziesz na studium kosmetyczne?? Sorki za ciekawość jesli nie chcesz to nie musisz odpowiadać!!
Jak się czegoś dowiesz to pisz. Z góry Ci dziękuję.
Ja też w miare możliwości spróbuje się coś więcej dowiedzieć.
Papa

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #32 dnia: 2005-05-19, 13:38:39 »
Jestem magistrem pedagogiki ale nie pracuje w zawodzie. Na razie jestem sekretarka ale mnie to nie realizuje, m.in. dlatego chcę iść na studium. A poza tym kosmetyką interesuję się od zawsze i chcę się rozwijać w tym kierunku. Uważam, że człowiek się powinien całe życie uczyć i jeśli w czymś nie może siebie odnaleźć to powinnien spróbować czegos nowego. Swiat teraz taki, że trzeba byc elastycznym i nie bac się zmian.  :)  Na pewno się odezwę jak tylko czegoś się dowiem. Myślę, że najpóźniej w połowie przyszłego tygodnia. W każdym razie się postaram :)  Pozdrawiam
An it harm none, do what ye will.

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #33 dnia: 2005-05-19, 21:28:41 »
hmmm a czy to nie jest przypadkiem bezplatne???bo slyszalam ze rok temu juz bylo bezplatne ...

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #34 dnia: 2005-05-20, 11:22:48 »
Siemka.
Aha no w sumie tak jeśli Cię to interesuje to czemu nie.
A jak szłaś na tą pedagogike to wtedy nie myślałaś jeszcze o kosmetologii??
Ok poczekam aż  się odezwiesz. Mam nadzieje że zdąże złożyć papiery bo 3.06 już wyjeżdzam.
Papa

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #35 dnia: 2005-05-20, 11:47:24 »
Wtedy mi to do głowy nie przyszło, zresztą to było 6 lat temu i nawet nie wiem czy wtedy był gdzies taki kierunek. Zdawałam tez na biologie ale w końcu wybrałam pedagogikę. Postaram się w poniedziałek już przesłać Ci jakies informacje na temat szkół.
An it harm none, do what ye will.

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #36 dnia: 2005-05-20, 12:05:23 »
Aha. No 6lat temu jeszcze nie był taki popularny ten zawód. Dopiero niedawno jakoświle osób sie na niego decyduje i coraz bardziej jest powszechny.
Ok dzięki bede czekać. Papa

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
Studium u Czamary
« Odpowiedź #37 dnia: 2005-05-20, 17:02:32 »
Mam juz dla Ciebie jakieś informacje. U Czamary jest studium policealne również. Wpisowe wynosi 70 zł. Czesne miesięczne na studium 290. Szkoła zapewnia praktyki. Są też lekcje z niemieckiego i angielskiego jak chcesz i siłowania. Gabinety mają bardzo dobrze zaopatrzone. Dla najlepszych mozliwość szkoleń praktycznych w kraju i za granicą. Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu. Wszytsko fajnie, tylko to czesne... Ja chyba nie dam rady.
An it harm none, do what ye will.

Gość

  • Gość
YoFeTa
« Odpowiedź #38 dnia: 2005-05-20, 17:09:33 »
Ooo to świetnie. Wszystki pięknie i mi pasuje:) Wow!! Jestem zadowolona. Ale nie wiem jeszcze poczekam na informacje z innych szkół.
Jesli zapewniają praktyki i są tam dobre kosmetyki to ja sie chyba zdecyduje.
Tylko z tego co słyszałam obecność musi być 100% a dlamnie to nie bardzo bo czasem bede chciała do domu przyjechac a dzieli mnie 100km i np jak teraz w czw jest św to po co miałbym wracac na piątek do szkoły zostałabym w domu. Ale jesli obecnośc ma być 100% to niebardzo zostać w  domu... :( To troche mnie odsuwa od tej szkoły. Ale zobaczymy zastanowie sie.
Jak bedziesz miała jeszcze jakieś info to pisz. Dzięki papa

Aha!!  A ile trwa nauka?? Dwa lata??

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #39 dnia: 2005-05-20, 17:22:08 »
Nauka trwa dwa lata. Mają też licencjat ale ta opcja jest sporo droższa.
Ale mam jeszcze dla Ciebie informacje z Mazowieckiej:
 - wpisowego nie ma, pierwsza rata  w dniu zapisu 115 a kolejne 145
 - w sumie jest 5 rat w semestrze
 - szkoła zapewnia kosmetyki, koszty dodatkowe to mozliwy wzrost czesnego o 5 - 10 zł na semestr
 - praktyki są generalnie na własną rękę ale jeśli się nie uda nic znaleźć to szkoła załatwia
 - dokumenty juz przyjmują, decyduje kolejnośc zgłoszeń
 - szkoła ma uprawnienia szkoły publicznej
To chyba tyle. Co do Nowowiejskiej ciagle nie mam informacji.
An it harm none, do what ye will.

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #40 dnia: 2005-05-20, 17:46:37 »
Olencja, jeśli pytasz o szkołe w Bytomiu, to byłam tam w tym roku i takich informacji mi tam udzielono. Jeśli jesteś zainteresowana tą szkołą to ja podawałam wcześniej numer telefonu, więc zadzwoń i po prostu sama sie upewnij.

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
Nowowiejska
« Odpowiedź #41 dnia: 2005-05-23, 14:55:15 »
Na Nowowiejskiej jeszcze drożej niz u Czamary, 390 miesięcznie , przyjmują 60 osób.  Twierdzą, że zapewniają wszystko, kosmetyki, przybory, ksiazki i praktyki. Szkoła fajnie wygląda ale to cholernie drogo jest w moim odczuciu.  :cry: Za drogo jak na studium. W sekretariacie podania przyjmuja codziennie do 15.00.  To tyle co udało mi się dowiedzieć.
An it harm none, do what ye will.

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #42 dnia: 2005-05-23, 15:05:27 »
Ah, zapomniałabym. Znalazłam jeszcze we Wrocławiu Studium Wizazu i Stylizacji. Tam tez mają kosmetykę, tyle, że nie wiele o niej napisali.
www.wizaz.wroc.pl. Moze kogos zainteresuje, bo z tego co wiem to przynajmniej jeśli chodzi o wizaż szkoła ma bardzo dobra opinię.
An it harm none, do what ye will.

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #43 dnia: 2005-05-23, 15:10:02 »
Siemka. Dziękuje Ci bardzo za wszystkie informacje.

I co juz wiesz na którą sie zdecydujesz??
Bo ja albo na Czamare albo na Mazowiecką.

ALe jeszcze troche pomysle.

Jak bys sie czegoś jeszcze dowiedziała to pisz jesli mozesz.
Dzięki papa

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #44 dnia: 2005-05-23, 15:12:31 »
A to ja może jutro bym zadzwoniła do tej szkoły ( Studium Wizazu i Stylizacji) i moze sie czegoś dowiem dam Ci znac jak chcesz.

Chyba ze bedziesz tam szła i się czegos dowiesz to też pisz.

Dzieki papa