Autor Wątek: I Kosmetologiczny Kongres Naukowy  (Przeczytany 6052 razy)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2547
I Kosmetologiczny Kongres Naukowy
« dnia: 2010-07-28, 13:03:15 »

zaprasza na Kongres Kosmetyczny:

I Kosmetologiczny Kongres Naukowy,
11-12 września 2010
Warszawa, Hotel Kyriad Prestige przy ulicy Towarowej 2


Drogie Koleżanki i Koledzy,
W czerwcu ubiegłego roku powołaliśmy do życia Stowarzyszenie Kosmetyczek oraz osób związanych z naszą branżą. Zrobiliśmy to z myślą o tym, aby robić coś dla naszego środowiska: rozwijać nasze kwalifikacje, dbać o nasze interesy, wspólnie poszukiwać form aktywności w lokalnym otoczeniu w celach społecznych i marketingowych. Chcemy to robić niezależnie, uważnie
wsłuchując się w zgłaszane przez Was potrzeby i oczekiwania.

Jednym z pierwszych zadań, jakie podejmujemy jest I Kosmetologiczny Kongres Naukowy. Jego tematykę określiliśmy na podstawie zgłoszonych przez Was w Ankiecie: www.ankieta.przyjaznakosmetyka.org, zagadnień, o których wiedzę chcielibyście uzupełnić czy rozszerzyć.

Kongres ma charakter wykładowy. Do omówienia interesujących nas zagadnień zaprosiliśmy ludzi nauki i praktyków, którzy podczas 1,5 godzinnych wystąpień podzielą się z nami przedmiotową wiedzą oraz odpowiedzą na nurtujące nas pytania.

Prof. dr hab. Marcin Molski (chemia teoretyczna i kosmetyczna) z Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz autor książki „Chemia Piękna” omówi „eliksiry piękna”, czyli najnowsze i najskuteczniejsze aktywne składniki kosmetyczne oraz ich działanie.

Znany w naszym środowisku dermatolog, dr nauk medycznych Artur Markowski (członek naszego Stowarzyszenia) omówi choroby skóry, z jakimi spotykamy się w naszej pracy oraz podzieli się wiedzą o tym, jak je diagnozować oraz poinformuje czy i jaką terapię oraz pielęgnację możemy bezpiecznie stosować we własnym zakresie.

Wielu z nas potrzebna jest wiedza o tym, jak poruszać się w świecie nowoczesnego sprzętu medyczno-kosmetycznego - bez obaw o nadużywanie naszego zaufania. Pomoże nam w tym Panel dyskusyjny „Fizyka w kosmetyce – prawdy i mity” - z udziałem dra fizyki Pawła Kniażewskiego, podczas którego będziemy zadawać nurtujące nas pytania. Pytania do tego panelu (lasery, fale radiowe, fale elektro-magnetyczne, inne) dobrze byłoby przesłać wcześniej na nasz adres mailowy kongres@kosmetyczny.com.pl z dopiskiem „Kongres-pytania na panel”.

Efektywne metody detoksykacji w aspekcie kosmetologicznym omówi dr Dariusz Szymański.

Realizując naszą misję dbania o zdrowy wygląd skóry naszych Pacjentek/ Klientek - pewniej i bezpieczniej będziemy się czuły rozumiejąc i wiedząc na czym polega „Odpowiedzialność prawna gabinetu kosmetycznego za zdrowie i bezpieczeństwo klientów”, którą omówi mecenas Sławomir Zieleń, członek Zespołu Doradców Rządowych, właściciel Kancelarii w Wałbrzychu.

W kosmetyce – sektorze usług- nigdy nie możemy zapominać o relacjach z Klientami. Jak je budować, aby były naprawdę trwałe przypomni nam Hubert Drabik dyrektor zarządzający HBO Polska.

Na Kongres zapraszamy w weekend 11-12 września do Hotelu Kyriad Prestige przy ul. Towarowej 2 w Warszawie. Mogą w nim uczestniczyć zarówno członkowie Stowarzyszenia, jak i każda osoba, która chciałaby rozszerzyć swoją wiedzę z zakresu tematyki przedstawianej i dyskutowanej na Kongresie.

Swój akces należy zgłosić i opłacić udział w Kongresie najpóźniej do 5 września 2010. Więcej szczegółów na stronie www.formularz.przyjaznakosmetyka.org

Mamy nadzieję, że Kongres ten nie tylko posłuży rozszerzeniu naszych profesjonalnych kwalifikacji, ale zapoczątkuje także procesy konsolidacji naszego środowiska oraz także stworzy płaszczyznę dla jeszcze bardziej przyjacielskich relacji między nami.

Zapraszamy na stronę WWW kongresu:

www.kongres.kosmetyczny.com.pl
« Ostatnia zmiana: 2012-05-28, 08:20:46 wysłana przez Tomek »