Autor Wątek: Uszkodzenia spowodowane środkami kosmetycznymi...  (Przeczytany 7327 razy)

Offline gwiazdka3571

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Uszkodzenia spowodowane środkami kosmetycznymi...
« dnia: 2011-03-02, 12:40:30 »
Witam, poszukuję pilnie jakiś informacji do pracy na temat " uszkodzenia spowodowane środkami kosmetycznymi lub nieprawidłowym wykonaniem zabiegu"
Przeszukałam dziś sporo stron internetowych ale mało co znalazłam.
Z góry dziękuję za pomoc

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: Uszkodzenia spowodowane środkami kosmetycznymi...
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-03-03, 23:06:16 »
Myślę, że musisz tutaj puścić wodzę wyobraźni, w sumie tak zrobiłabym na Twoim miejscu. Np. kiedy postawisz tezę, że nieprawidłowość w wykonaniu bądź nieodpowiedni preparat mogą spowodować reakcję alergiczną - rozwijasz się na temat alergii etc.
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline skbernadetta

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Uszkodzenia spowodowane środkami kosmetycznymi...
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-03-25, 15:39:52 »
napisz o szkodliwości parabenów i innych substancji wchodzących w skład kosmetyków.. tego jest naprawdę dużo.. tu masz przykładowy artykuł: http://www.zdrowe-kosmetyki.pl/niebezpieczne_subst.php
http://kosmetologia.com.pl/artykuly/parabeny-niekorzystne-konserwanty.html

Dodatkowo napisz o zabiegach: zbyt mocnej mikrodermabrazji, kwasy o wysokim stężeniu zbyt długo trzymane, kwasy zbyt blisko okolic oczu, niewłaściwa higiena przy oczyszczaniu - zakażenia bakteryjne,,, jejku to jest temat rzeka..,

w zasadzie z powodzeniem możesz wyjść od wszelkich przeciwskazań do zabiegów, bo przy niewłaściwym wywadzie, lub w ogóle jego braku przed zabiegiem,, uszkodzenia masz jak w banku.

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Odp: Uszkodzenia spowodowane środkami kosmetycznymi...
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-03-26, 19:33:38 »
Mógłbym ci podesłać zdjęcia swoich pach po depilacji gorącym woskiem przez przyszłą kosmetyczkę, która w tym czasie musiała surfować po facebooku i pisać SMSy... Mija tydzień a poparzone miejsca nadal mnie bolą. :/ Współczuję przyszłym jej klientkom. Tak to jest jak się klientowi nie robi próby z woskiem na wewnętrznej stronie ręki i potem nakłada wosk dalej jak mówi, że za gorący.

Pozdrawiam
Mako :diabel:
Devil may cry...

Offline gwiazdka3571

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Uszkodzenia spowodowane środkami kosmetycznymi...
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-04-08, 18:56:58 »
Dzięki za podpowiedzi, zaliczony temat na 5:) co prawda bez wycieczki do biblioteki się nie obeszło, ale udało się prace napisać
.
Mako...współczuję..ale tak to jest. Niestety trzeba bardzo uważać na kosmetyczki, bo mogą wyrządzić naprawdę dużą krzywdę:/ jednak profesjonalizm i duża wiedza w tym fachu są bardzo istotne.
Pozdrawiam


Offline karuszka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Uszkodzenia spowodowane środkami kosmetycznymi...
« Odpowiedź #5 dnia: 2013-02-01, 15:00:34 »
polecam tą książkę

http://merlin.pl/Mordercza-gumowa-kaczka_Rick-Smith-Bruce-Lourie/browse/product/1,787874.html

napisana przez dwóch kanadyjczyków którzy testują na własnej skórze różne substancje (w tym kosmetyki), opisują ich działanie i nieporządane skutki które mogą wywoływać 
Nie pozycjonujemy się!

Offline Ania27

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Uszkodzenia spowodowane środkami kosmetycznymi...
« Odpowiedź #6 dnia: 2014-02-12, 20:51:06 »
Przeczytałam tę książke... Całkiem drastyczna...