Autor Wątek: Dotacje na rozpoczęcie działaności  (Przeczytany 62151 razy)

Offline ewelinamroz

  • kosmetoloszka :-)
  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 89
Odp: Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #90 dnia: 2009-12-01, 09:36:47 »
Hej :-)

Moim zdaniem kwestia sprzetu zalezy od kwoty dotacji.. Im wiecej srodkow tym wiecej mozliwosci ;-) Ja z dotacji kupilam mikrodermabrazje kombajn kawitacje mezoterapie stolik do manicure krzesla meble i recepcje..
Przede wszystkim musisz sie skupic na tym co jest najwazniejsze dla Ciebie i na jakich uslugach chcesz sie skupic najbardziej.. W wiekszosci gabinetow dziewczyny po malu odchodza od tradycyjnego kombajnu wola inne urzadzenia, ale ja mowiac szczerze nie wyobrazam sobie gabinetu bez kombajnu wielofunkcyjnego.. moze to troche staroswieckie ale lampa lupa d'arsonval wapozon i inne w ktore wyposazony jest kombajn sa dosc istotne przy podstawowych zabiegach- jak dla mnie..
Dopiero na dniach bede robic odbior gabinetu przez sanepid wiec jestem na biezaco z pisaniem biznesplanu i gdyby cos z checia pomoge ale trzeba uzbroic sie w ogromna ilosc cierpliwosci bo wiadomo jak to z ta papierologia u nas jest.....
Pozdrawiam i zycze powodzonka :-*
pozdrawiam Ewelina
mgr kosmetolog

Offline jola 14

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #91 dnia: 2009-12-03, 19:34:31 »
Hej  mam pytanie mam nadzieje że mi na nie ktos odpowie. chcemy  z koleżanka otworzyc salon fryzjersko-kosmetyczny. ja mam gotówke ona stara się o dofinansowanie z biura pracy czy w swoim projekcie musi uwzględniac tą moja cześć kosmetyczna, jak to wygląda od strony prawnej
« Ostatnia zmiana: 2009-12-04, 07:50:47 wysłana przez Tomek »

Offline ewelinamroz

  • kosmetoloszka :-)
  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 89
Odp: Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #92 dnia: 2009-12-05, 12:39:59 »
Witaj. To zalezy czy chcecie miec spolke czy kazda osobno firme ale w jednym lokalu. Moim zdaniem lepiej bedzie jesli kazda z Was bedzie miala osobna firme.. nie bedzie problemow z tym kto pracuje ile wlozyl w firme itd a w razie klotni kazda ma swoje i pracuje dalej ;) Wiec jesli kolezanka chce otworzyc salon fryzjerski to pisze biznes plan tylko dla swojej dzialalnosci a Ty robisz swoje..


Swoja droga jak pieniadze sa do wziecia to czemu nie sprobujesz tez uzyskac dofinansowania.. wierz mi ze zawsze przydadza sie pieniadze tym bardziej przy salonie kosmetycznym gdzie dosyc sporo trzeba zainwestowac i w sprzet i w kosmetyki ;) nie wspominajac juz o adaptacji lokalu.. bo przepisy mimo ze dla nas sa bez sensowne trzeba spelnic :(
Powodzenia zycze i daj znac jak poszlo :)
pozdrawiam Ewelina
mgr kosmetolog

Offline PIERCER

  • mgr
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Po prostu Piercer
Odp: Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #93 dnia: 2009-12-27, 09:27:02 »
Hej  mam pytanie mam nadzieje że mi na nie ktos odpowie. chcemy  z koleżanka otworzyc salon fryzjersko-kosmetyczny. ja mam gotówke ona stara się o dofinansowanie z biura pracy czy w swoim projekcie musi uwzględniac tą moja cześć kosmetyczna, jak to wygląda od strony prawnej

Pomimo że bedziecie działac w jednym miejscu załóżcie osobne działalności gdyż przepisy mówią że pieniadze z Unii trzeba podzielić na kazdego członka spółdzielni.
Natomiast polecam program kapitał ludzki.
Tam jest 40 000 dofinansowania (90%) oraz 700 zł co miesiac przez 6 miesiecy w z możliwoscia dojścia do 12 miesiecy.
Sam otworzyłem (po raz kolejny działalność aby starać się o tę kase)

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
Odp: Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #94 dnia: 2009-12-28, 18:59:23 »
Pomimo że bedziecie działac w jednym miejscu załóżcie osobne działalności gdyż przepisy mówią że pieniadze z Unii trzeba podzielić na kazdego członka spółdzielni.
Natomiast polecam program kapitał ludzki.
Tam jest 40 000 dofinansowania (90%) oraz 700 zł co miesiac przez 6 miesiecy w z możliwoscia dojścia do 12 miesiecy.
Sam otworzyłem (po raz kolejny działalność aby starać się o tę kase)

u nas w mieście też jest to, ale żeby dostać te 40000, to trzeba mieć max 25 lat, lub być po 50 -tce. Najlepiej się dowiedzieć dokładnie.

Offline dariuchna81

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #95 dnia: 2009-12-28, 20:38:01 »
prosze moze ktos wie czy majac prawie rok salon ,zatrudniajac 1 pracownika mozna uzyskac jakies srodki dofinansowania, ??????????????

Offline ewelinamroz

  • kosmetoloszka :-)
  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 89
Odp: Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #96 dnia: 2009-12-29, 19:13:19 »
u nas w mieście też jest to, ale żeby dostać te 40000, to trzeba mieć max 25 lat, lub być po 50 -tce. Najlepiej się dowiedzieć dokładnie.

Basiu nie wydaje mi sie, PO Kapital ludzki nie stwarza ograniczen wiekowych, wiem bo sama bralam w Nim udzial :- ) wazne jest to ze przez ostatnie 12 m-cy nie prowadzilas zadnej dzialalnosci gospodarczej poza tym zadnych rygorow mozesz byc nawet osoba pracujaca  :P w moim miescie dotacje dostaly wszystkie osoby ktore przeszly do drugiego etapu, podobnie bylo w calym kuj-pom

Co do do
prosze moze ktos wie czy majac prawie rok salon ,zatrudniajac 1 pracownika mozna uzyskac jakies srodki dofinansowania, ??????????????
musisz dowiedziec sie w punktach informacji w swoim miescie, bo istnieja dotacje dla juz dzialajacych firm ;)
napewno jest z urzedu pracy pomoc finansowa na stworzenie stanowiska pracy ale czy inne... trudno powiedziec..
mysle ze wszystkiego dowiesz sie w UP lub urzedzie marszalkowskim, urzedzie miasta czy innej instytucji..

Pozdrawiam serdecznie  : brawo :
pozdrawiam Ewelina
mgr kosmetolog

Offline PIERCER

  • mgr
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Po prostu Piercer
Odp: Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #97 dnia: 2009-12-31, 18:28:32 »
Są dotacje i  40 000 (sam taką wziałem). Ale trzeba poszukać sobie programu 6.2.
I niestety tę dotację to trzeba przemysleć. A na pewno błedem jest bezmyślne otwarcie działalnosci.
Aha warunek ta dotacja to90 % czyli musisz mieć (da sie obejść ) to 4000.
« Ostatnia zmiana: 2010-01-05, 13:59:26 wysłana przez Tomek »

Offline agnes

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #98 dnia: 2010-01-03, 13:34:51 »
Piercer co masz na myśli pisząc, że tą dotację trzeba przemyśleć?

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
Odp: Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #99 dnia: 2010-01-04, 19:54:05 »
ja też za bardzo nie rozumiem, jaki program 6.2????

Offline agnes

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #100 dnia: 2010-01-05, 12:43:22 »
BasiaG działanie 6.2 PO KL to właśnie ta dotacja (40 tys) w ramach EFS czyli europejskiego funduszu społecznego o którą także można się starać oprócz tej co jest z PUP:) tylko nie wiem co Piercer miał na myśli konkretnego pisząc, że trzeba to przemyśleć dokładnie :-?

Offline ewelinamroz

  • kosmetoloszka :-)
  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 89
Odp: Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #101 dnia: 2010-01-07, 20:46:57 »
Ja tez korzystalam z POKL 6.2. i domyslam sie ze Piercer piszac "trzeba to przemyslec" chcial Wam uzmyslowic iz warto starac sie o dotacje, ale z glowa.. Bo to naprawde sporo zachodu jesli chcesz wziac niewielka kwote to gra jest nie warta swieczki bo biurokracji przy tym mnostwo, obowiazkow tez a i otworzyc mozesz dopiero jak podpiszesz umowy itp itd Jesli brac to duzo no i sporo dolozyc bo bez tego sie nie obejdzie by stworzyc dobrej klasy gabinet :-)
Moje starania o dotacje trwaly od maja a salon otworzylam po 10-tym grudnia wiec ponad pol roku.. wiec sporo czasu..
 ale warto :))))))))))
pozdrawiam
pozdrawiam Ewelina
mgr kosmetolog

Offline agnes

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #102 dnia: 2010-01-17, 20:02:11 »
Ewelina czyli dostałaś te 40tys tak? a wkładu właśnego dużo miałaś w porównaniu do tej kwoty?

Offline ewelinamroz

  • kosmetoloszka :-)
  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 89
Odp: Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #103 dnia: 2010-01-17, 20:55:34 »
No niestety nie dostalam pelnej kwoty bo to nie jest takie proste.. hehe ;)
Ogolnie bralam udzial w II naborze Zostan Swoim Szefem gdyz mieli przeznaczonych pieniedzy na dwie tury (pierwsza ruszyla na poczatku roku,druga maj-czerwiec) Troche zrobilam zgape bo I formularz rekrutacyjny zrobilam sobie na ponad 60tys(myslalam ze skoro na taka kwote pisze to ze dadza mi 40 a ja te ponad 20 doloze..) Zostalam zaproszona na rozmowe rekrutacyjna musialam przedstawic dokumenty poswiadczajace o wyksztalceniu, szkoleniach itd no i wykazac sie wiedza jako taka jak gabinet kosmetyczny funkcjonuje, jak sie ksztaltuja ceny na moim lokalnym rynku i czy jest spora konkurencja... Wiec ogolnie spoko :)  a co do planow zakupienia sprzetu obcieli mi najdrozsza rzecz i zostalo na formularzu ok 30tys.. (WIec gdybym napisala na 40 to bym pewnie tyle dostala) No ale jak juz przeszlam dalej i odbylam caly cykl szkolen z pisania biznesplanu, rachunkowosci, prawa cywilnego, gospodarczego, info o zusach skarbowce itd dopiero wtedy pisalam biznesPlan na moj salon.. Oczywiscie otrzymalam pomoc w postaci indywidualnego doradcy wiec nie bylo to wszystko takie straszne.. No ale niestety juz nie moglam sobie zmienic kwoty o jaka sie staralam, musialam sie trzymac tych 30tys i sprzetu i cen jakie podalam na I formularzu, wiec przestrzegam ze to on jest najwazniejszy!!!!! WIadomo ze minimalne zmiany mozesz zrobic ale nieznaczne..

A co do wkladu wlasnego.. mimo ze ponioslam koszty spore (ok15-20 tys glownie zwiazane z lokalem, adaptacja pomieszczen meblami i kosmetykami) to nie wykazywalam tego w biznespalnie, tak mi poradzil doradca, ze nie mam wpisywac i tyle :)

Koniec koncem dotacje otrzymalam, dodatkowo rowniez wsparcie pomostowe --->co miesiac ok 1000zł na stale oplaty przez 6m-cy wiec jest calkiem milo :D

Ubolewam tylko nad tym styczniem... ale wiem ze  tak juz po prostu jest w poczatkujacym gabinecie w martwym miesiacu ..

Jakby co sluze rada i pomoca :) pozdrawiaaaaaaaam :*
pozdrawiam Ewelina
mgr kosmetolog

Offline agnes

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #104 dnia: 2010-01-17, 21:42:25 »
No to załatwiania miałaś widzę dużo, no i jeszcze czasowo też zajęło to trochę, cieszę się, że Ci się udało i działasz już na swoim a styczniem się nie zamartwiaj bo to wszędzie tak jest, jeszcze w dodatku jak się zaczęło to trzeba poczekać. A nie orientujesz się czy to działanie pomostowe można dostać z UP czy tylko w tych programie z którego korzystałaś? dziękuje za wszelkie info:)