Autor Wątek: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?  (Przeczytany 61812 razy)

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #90 dnia: 2011-09-09, 17:49:27 »
Wiem, wiem odsłanianie ciała sprzyja chęci pielęgnacji gdy robi się ciepło. Po prostu ciężko się pogodzić z faktem, że będzie tylko gorzej już.
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

wiselka80

  • Gość
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #91 dnia: 2011-09-09, 19:13:27 »
 : brawo :

Offline Abacosun

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #92 dnia: 2011-09-09, 21:22:12 »
Bella - super, że się odezwali z tego portalu. Zastanawiasz się już, jak ten konkurs mógłby wyglądać? Najprawdopodobniej będziesz potrzebowała kogoś, kto porobi zdjęcia tej pani, która wygra u Ciebie darmową usługę. Zakładam, że nie masz funduszy na opłacanie profesjonalnego fotografa, gdy ledwo starcza na opłaty bieżące. Masz kogoś z dobrym sprzętem, kto umiałby zrobić fajne foty, czy może portal udostępni Ci swojego fotoreportera? Jeśli nie, zerknij na portal maxmodels.pl, tam ogłaszają się zarówno fotografowie, jak i modelki, stylistki, wizażystki - dużo z tych osób to dopiero początkujący w tych branżach, albo tacy, którzy zajmują się tym hobbystycznie. Czasami można się dogadać z fotografem, że w zamian za zrobienie przez niego zdjęć bez finansowej zapłaty możesz np. pomalować mu kiedyś modelkę, gdy będzie tego potrzebował. A wizażystka to bardzo ceniona osoba dla fotografa :)
Poza tym na każdym zdjęciu fotograf umieściłby swoje imię i nazwisko albo adres strony, co w przypadku dużego portalu jak tcz.pl jest również dla niego dobrą reklamą.
Kilka przykładowych profili z maxmodels z Tczewa:
http://www.maxmodels.pl/orinoko.html
http://www.maxmodels.pl/kazikwm.html
http://www.maxmodels.pl/sparktilla.html
http://www.maxmodels.pl/wadek.html

Fotograf mógłby przyjść najpierw po to, by zrobić dobre foto Ciebie i Twojego salonu do artykułu konkursowego, a potem umówilibyście się już na sesję ze zwyciężczynią konkursu. Wtedy materiał będzie atrakcyjny dla oka, co opłaci się Tobie, portalowi i fotografowi, a na pewno ucieszy również modelkę, czyli panią, która konkurs wygra :)

Co zaś się tyczy samej reklamy w Internecie, Tomek słusznie zauważył, że strona www nie daje spektakularnych efektów w przypadku małych miast. To jest jasne. Niemniej jednak uważam, że skoro takowa strona jest, to warto by miała jakąkolwiek wartość, czyli żeby była osiągalna po próbach wyszukania interesującej nas frazy w google. Czy klientka zdecyduje się na przyjście do kosmetyczki jedynie po obejrzeniu strony? Pewnie nie. Ale może być tak, że w ogóle dowie się, że parę kroków od domu taki salon jest i oferuje zabiegi w przyzwoitych cenach. Zdecydowanie popieram inwestowanie uwagi w fora lokalne, udzielanie się w wątkach związanych jakoś z urodą. Przy czym polecam pisanie pod własnym szyldem, bez udawania zadowolonych klientek.

Strona www salonu ma tę zaletę, że pozwala na stały kontakt z klientkami - zwłaszcza, jeśli postawimy na sprawnie działający newsletter. No tak... ale najpierw trzeba zrobić coś, żeby klientki się na ten newsletter zapisywały. Można zrobić konkurs i ogłosić go na lokalnych forach i współpracujących portalach. Każda zapisana do newslettera osoba weźmie udział w losowaniu darmowego zabiegu, albo produktu-niespodzianki. Nagroda do odebrania w salonie - w ten sposób unikniesz rejestrowania się przez osoby z innych rejonów Polski. Do czego może posłużyć taki newsletter chyba nie muszę tłumaczyć. Przedstawianie najnowszych ofert, promocji, które w dodatku nie generuje dla salonu dodatkowych kosztów (w przeciwieństwie do ulotek). Wg mnie rola Internetu w promocji małych biznesów stale rośnie. Zwłaszcza wśród młodszych odbiorców, dla których szukanie ofert poprzez www stało się już czymś oczywistym.

Offline katarinaizd

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #93 dnia: 2011-09-09, 21:41:30 »
Proszę pisać normalnymi literami i zapoznać się z Regulaminem forum - Lejdi
« Ostatnia zmiana: 2011-09-09, 22:28:37 wysłana przez The Lady »

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #94 dnia: 2011-09-12, 07:47:33 »
Abaco:
znowu kilka fajnych pomysłów. Dla mnie pomysł z wypełnieniem bazy newslettera jest super.
:)

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #95 dnia: 2011-09-14, 11:49:43 »
Bella - super, że się odezwali z tego portalu. Zastanawiasz się już, jak ten konkurs mógłby wyglądać? Najprawdopodobniej będziesz potrzebowała kogoś, kto porobi zdjęcia tej pani, która wygra u Ciebie darmową usługę. Zakładam, że nie masz funduszy na opłacanie profesjonalnego fotografa, gdy ledwo starcza na opłaty bieżące. Masz kogoś z dobrym sprzętem, kto umiałby zrobić fajne foty, czy może portal udostępni Ci swojego fotoreportera? Jeśli nie, zerknij na portal maxmodels.pl, tam ogłaszają się zarówno fotografowie, jak i modelki, stylistki, wizażystki - dużo z tych osób to dopiero początkujący w tych branżach, albo tacy, którzy zajmują się tym hobbystycznie. Czasami można się dogadać z fotografem, że w zamian za zrobienie przez niego zdjęć bez finansowej zapłaty możesz np. pomalować mu kiedyś modelkę, gdy będzie tego potrzebował. A wizażystka to bardzo ceniona osoba dla fotografa :)
Poza tym na każdym zdjęciu fotograf umieściłby swoje imię i nazwisko albo adres strony, co w przypadku dużego portalu jak tcz.pl jest również dla niego dobrą reklamą.
Kilka przykładowych profili z maxmodels z Tczewa:
http://www.maxmodels.pl/orinoko.html
http://www.maxmodels.pl/kazikwm.html
http://www.maxmodels.pl/sparktilla.html
http://www.maxmodels.pl/wadek.html

Fotograf mógłby przyjść najpierw po to, by zrobić dobre foto Ciebie i Twojego salonu do artykułu konkursowego, a potem umówilibyście się już na sesję ze zwyciężczynią konkursu. Wtedy materiał będzie atrakcyjny dla oka, co opłaci się Tobie, portalowi i fotografowi, a na pewno ucieszy również modelkę, czyli panią, która konkurs wygra :)



Jeśli chodzi o fotografa to znam profesjonalistę i pasjonata z własnym studiem i tak się składa, że to właśnie http://www.maxmodels.pl/kazikwm.html :)

Co do samego konkursu to myślałam nad
1) Miss tcz.pl - wzbudzi zainteresowanie portalem co będzie korzyścią dla drugiej strony lub coś w stylu
2) Miss minionego lata - nie wiem czy nie banalne.

W kwestii weryfikacji zgłoszeń - zdjęcie - lub - zdjęcie i odp.na pyt. "Za co cenisz portal tcz.pl"

Myślę też, że najuczciwiej byłoby zrobić głosowanie internautów - znowu zwiększy to liczbę odsłon zakładki konkursowej bo koleżanki będą oddawać głosy na swoje faworytki nawet jeśli same nie będą startować.
Może być też opcja że nagroda nr 1 za największą liczbę głosujących internautów a nagroda nr 2 wybrana komisyjnie przeze mnie i przedstawiciela portalu.
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline Abacosun

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #96 dnia: 2011-09-14, 16:12:46 »
Hehe, jak głosowanie będzie poprzez ankietę na stronie to będą szaleć znajomi kandydatek ;) Pół biedy jak ankieta jest dobrze zabezpieczona przed oddawaniem wielokrotnego głosu, ale co cwańszy Internauta i to obejdzie. No ale to już nie nasza sprawa. Ważne, żeby reklama dla Ciebie była :)

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #97 dnia: 2011-09-29, 20:50:03 »
Narazie ze strony portalu cisza :/

Dziś odwiedziła mnie pracownica fryzjerki z naprzeciwka, zdecydowały się wziąć moje ulotki i sama jutro przyjdzie na pazurki  : dance : A druga rzecz to, że wróciła dziś do mnie klientka, była 2-3 tyg temu na mani i dzisiaj przyszła znowu :)
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline justa28

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 507
  • nie rozstaję się z lakierem do paznokci...
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #98 dnia: 2011-09-30, 08:46:39 »
i to jest dowód,że zrobiłaś to dobrze i że ona wybrała właśnie Ciebie kolejny raz-to cieszy-będzie Twoją klientką:) a od jednej się zaczyna : jump2 :

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #99 dnia: 2011-10-07, 15:37:23 »
Po raz drugi okazuje się, że na opłaty nie wystarczy, nie wspominając nawet o zarobku w najśmielszych marzeniach... Skoro na zdobycie zaufania klientów potrzeba wiele czasu - znalazłam rozwiązanie by obniżyć koszty, ale chciałabym abyście doradzili mi czy postępuje słusznie. Otóż otrzymałam propozycje od nowo-powstającego zakładu fryzjerskiego by przenieść mój gabinet. Na chwilę obecną mój czynsz to 700zł [najtaniej jak się tylko dało], w salonie fryzjerskim płaciłabym 450zł za osobne pomieszczenie z drzwiami zamykanymi na kluczyk - więc prywatność zapewniona. W salonie są dwa pomieszczenia socjalne, łazienka, sala fryzjerska, poczekalnia i właśnie `mój` gabinecik. Druga rzecz to że obecnie muszę ogrzewać gabinet elektrycznie co będzie zimą po prostu samobójstwem. Nawet nie warto tego komentować. U fryzjerki ogrzewanie jest centralne - co dla mnie [wiecznie zmarzniętej], mojego portfela i dla klientów będzie ogromnym udogodnieniem. W dodatku ogrzewanie wliczone jest w czynsz... Gabinet będzie w ruchliwszej okolicy niż mój obecny, ponadto przez 5-6 lat funkcjonował tam gabinet fryz.-kosmet. z powodzeniem [fryzjerka się przeniosła do centrum - a dla samej kosmetyczki było to za duże pomieszczenie]. Praktycznie kogo nie spytać - każdy zna to miejsce, a na temat mojego gabinetu ciągle słyszę `ale gdzie to jest ?`... Czas na podpisanie umowy mam do poniedziałku. Dziewczynie zależy na kimś solidnym i zdecydowanym do współpracy. Jeśli chodzi o warunki, cyfry itp. czuje się jakbym złapała Pana Boga za nogi, ale z moim wrodzonym malkontenctwem, nieufnością i bardzo wydłużonym okresem aklimatyzacji – waham się. Pomocy. Na pewno wielu z Was zna plusy i minusy takich rozwiązań i z pewnością też będziecie widzieć to czego ja nie widzę. 

 :nono:
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline justa28

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 507
  • nie rozstaję się z lakierem do paznokci...
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #100 dnia: 2011-10-07, 16:49:05 »
Bella mam pytanie??do Twojego gabinetu będzie miało się przechodzić przez fryzjera?bo o "spółkach " coś wiem,jednak najgorzej jest komuś coś doradzić...napisz jednak czy przez fryzjera będą szły twoje klientki.

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #101 dnia: 2011-10-07, 16:50:20 »
Przez korytarz i poczekalnie
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline justa28

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 507
  • nie rozstaję się z lakierem do paznokci...
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #102 dnia: 2011-10-07, 16:53:09 »
czyli te cześci będą wspólne?

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #103 dnia: 2011-10-07, 16:57:45 »
Tak
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline justa28

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 507
  • nie rozstaję się z lakierem do paznokci...
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #104 dnia: 2011-10-07, 17:06:59 »
Bella jadę do klientek prywatnych teraz ale jutro Ci napiszę,bo nasz gabinet jest z fryzjerem od 35 lat...jednak teraz muszę już lecieć :przytul: