Autor Wątek: Zaczęłam od kursu- pora na "samodoskonalenie" ;)  (Przeczytany 1918 razy)

Offline Afirmacja

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Zaczęłam od kursu- pora na "samodoskonalenie" ;)
« dnia: 2014-08-30, 02:51:38 »
Hej dziewczyny,

nie odnalazłam takiego wątku więc pozwoliłam sobie taki oto zapoczątkować ;)

Nigdy nie wiązałam swojej przyszłości z tym zawodem, ale jakiś czas temu stwierdziłam, że całkiem nieźle idzie mi dbanie o dlonie moje i żeńskiej częsci rodziny :) dlatego postanowiłam tak dla samej siebie pójść na kurs manicure, nie wiem jeszcze  czy będę to robić do końca życia i niestety mam bardzo słomiany zapał, więc postanowiłam zacząć od tych jednodniowych lekcji. Muszę przyznać, że sporo się dowiedziałam, ale czuje ogromny niedosyt. Z racji tego, że za dwa miesiące wyjeżdżam na stałe za granicę, nie mogę rozpocząć tu żadnej sensowej szkoły, a widzę braki w podstawach. Nie umiem do końca dobrać kształtu paznokcia, rozpoznac czy wszystko jest wporządu, nie mam wiedzy na temat zabiegów pielęgnacyjnych, masaży i przede wszystkim nie umiem odpowiedzieć merytorycznie na każde zadane mi pytanie (a tego nie cierpię ;( ). I wkońcu pora na moje pytanie: czy mogłybyście polecić mi jakieś dobre ksiązki, publikacje, gazetki. Coś co wam pomogło i uzupełni moją wiedzę. Będę wam bardzo, bardzo wdzięczna. A może któraś z was ma jakieś materiały i zechciała by je np przeskanowac? Oczywiście nie za darmo, jeśli chcecie jakiś hajs za to to śmiało mówicie, wiadomo- nic za darmo ;)

Mam nadzieję, że ktoś to przeczytał do końca i mi pomoże.

Buziaki, trzymajcie się ciepło ;)

Afirmacja

Offline Wika Skrzypek

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zaczęłam od kursu- pora na "samodoskonalenie" ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-08-31, 19:56:01 »
Albo możesz zdecydować się na kurs indywidualny, i program sama ułozyć albo zaproponować , wiesz , taki intensywne szkolenie , i nawet dostać na to jakiś państwowy papier - tylko musiałabyś dopytać się , ile godzin musi mieć taki kurs , żebyś mogła dostać takie państwowe zaświadczenie. Ja nie jestem pewna, czy to jest 30 godzin, czy więcej. To oczywiście trochę kosztuje, ale w krótkim czasie masz całą wiedzę tajemną przekazaną, a reszta to samodoskonalenie.

Skoro wyjeżdżasz na stałe,to może znasz ten obcy język? Jesli tak, możesz na youtube poszukać filmików kosmetyczek z tamtego kraju, żeby przestawić się na to, co tam jest w modzie, albo i tradycji.

Offline Szukając inspiracji

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Zaczęłam od kursu- pora na "samodoskonalenie" ;)
« Odpowiedź #2 dnia: 2016-04-29, 19:43:24 »
Jest także w necie sporo publikacji w formacie pdf które, można pobrać. Powodzenia!!
Nie pozycjonujemy się!