Autor Wątek: Męskie kosmetyki  (Przeczytany 7389 razy)

Offline czikulinka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 34
Męskie kosmetyki
« dnia: 2006-12-29, 18:16:20 »
hej dziewczyny mam do Was prośbe.....jekie kosmetyki poleciłybyście facetowi z mieszana cerą...?? raczej z tych lepszych...... prosze o pomoc bo ja w ogóle nie mam pojęcia o męskich kosmetykach a mój przyszły szwagier poprosił mnie żeby mu coś polecić....

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Męskie kosmetyki
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-12-29, 19:15:33 »
poleciłabym biotherm albo clinique. :lol:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline madzik

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 722
Męskie kosmetyki
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-12-29, 22:51:11 »
Myślę, że nie powinnyśmy dokonywać rozróżnienia przy doborze kosmetyków na kosmetyki dla kobiet i kosmetyki dla mężczyzn - tym bardziej, że chodzi tu o wyeliminowanie pewnej niedoskonałości skóry - czyli nadmierne wydzielanie sebum w określonych partiach. Niektóre firmy posiadają specjalne linie stworzone z myślą o mężczyznach, ale kosmetyki te działają głównie pielęgnująco - łagodzą i nawilżają skórę mężczyzn. Dobierz kosmetyki z przeznaczeniem dla rodzaju cery a nie dla płci :)

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Męskie kosmetyki
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-12-29, 23:09:04 »
Wielu jest facetow podbierajacych kosmetyki od żon czy dziewczyn, natomiast ja uwazam ze po to sa kosmetyki dla panow zeby po nie siegac tymbardzidziej ze skora mezczyzn rozni sie od naszych.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Gosiaczka

  • Gość
Męskie kosmetyki
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-03-13, 17:52:52 »
z tego co mi wiadomo to skora u mezczyzn jest tylko grubsza. czy rozni sie czyms wiecej. no nie wspomne o zaroscie  :wink:

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Męskie kosmetyki
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-03-13, 22:25:30 »
To prawda, jest grubsza, czesto tez bardziej tlusta u mlodszych mezczyzn, warto tez pamietac ze panowie nie lubia zbitych konsystencji, co np. dla pielegnacji nocnej w przypadku kobiet jest pożądane.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Catrine

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 290
Męskie kosmetyki
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-07-22, 14:14:06 »
Ja jednak uważam,że powinno się grupować kosmetyki na te dla Pań i Panów,ponieważ nasze skóry różnią się od siebie.

Jest kilka najistotniejszych różnic między skórą kobiety a mężczyzny. Zasadniczo różnimy się splotem włókien kolagenowych i siecią tkanki łącznej skóry właściwej. Różnym wytwarzaniem hormonów i ich działaniem na skórę oraz różną zawartością tłuszczu w tkance podskórnej, którego kobiety mają znacznie więcej.

Skóra kobiety ma cieńszy naskórek (ok. 14-20 warstw komórek) podczas gdy naskórek mężczyzny jest o wiele grubszy (ok. 30 warstw).

Za sprawą różnicy hormonów u kobiet występuje mniej barwnika odpowiedzialnego za kolor skóry, tak więc większość kobiety ma jaśniejszą karnację niż mężczyźni.

Zmarszczki powstają znacznie wcześniej u kobiet, ale pocieszający jest fakt, że w rzeczywistości są one bardziej powierzchowne i płaskie, niż u mężczyzn. Kobiety łagodniej przechodzą trądzik młodzieńczy, albowiem ich skóra jest suchsza z powodu mniejszego wydzielania łoju.

U mężczyzn skóra jest mniej sucha. Silniejsze wydzielanie łoju wywołane działaniem androgenów w konsekwencji powoduje ostrzejszy przebieg trądziku młodzieńczego.

Zadowalający jest stwierdzenie, że kobiety mają skąpe owłosienie w przeciwieństwie do mężczyzn, u których znowu górę biorą hormony działając stymulująco na mieszki włosowe. Na ciele kobiety występuje mniejsza liczba ekrynowych gruczołów potowych, dzięki czemu nasz organizm wydziela mniej potu, u mężczyzn odwrotnie, duża liczba gruczołów ekrynowych powoduje znacznie większą potliwość.

U kobiet nieco bardziej rozrośnięta podskórna tkanka tłuszczowa zaburza proporcje jakie powinny być zachowane między tkanką łączną i tłuszczową. Luźniej splecione włókna sprężyste i kolagenowe u kobiet muszą być bardziej elastyczne ułatwiając skórze rozciąganie w czasie ciąży. Te różnice sprawiają, że tak dobrze znana nam skórka pomarańczowa (cellulit) znacznie częściej występuje u kobiet niż mężczyzn.
Mężczyźni nie lubią jak coś się lepi i nie wchłania szybko.Dlatego najlepsze kosmetyki polecane są szybko te które się szybko wchłaniają.
I teraz małe pytanko.Jakie polecilibyście kremy z półki sklepowej dla mężczyzny po 30 roku życia,cera tłusta,często narażonego na zimne powietrze?Ja myślałam o kosmetykach z neutrogeny ale nie używałam ich,czy ktoś ma doświadczenie  w stosowaniu kosmetyków tej firmy?

Offline Anna88

  • Anna
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Męskie kosmetyki
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-02-15, 16:49:05 »
Z męskich polecam firmy Klapp lub Bielenda.

Offline mkSol

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Męskie kosmetyki
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-05-27, 19:02:10 »
poleciłabym biotherm albo clinique. :lol:

te drugie wydaja sie lepsze. Moim zdaniem lepiej sie wchlaniaja. Z tego co wiem, to mezczyzni najczesniej o nie pytaja

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: Męskie kosmetyki
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-06-01, 20:23:17 »
Ło matko ale stary cytat:) od tego czasu troche zmienily mi sie poglądy : dance :
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))