Autor Wątek: zaiks-stop  (Przeczytany 96118 razy)

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: zaiks-stop
« Odpowiedź #90 dnia: 2012-03-19, 09:21:52 »
Myślę, że tego akurat mozna się dowiedzieć. Gdzieś w internecie są spisane odpowiednie procedury na pewno.
Pytanie czy jest szansa na wygraną. Bo o ile sądzę, że radio grające w salonie mogłoby być potraktowane jak to u dentysty to już muzyka relaksacyjna, sprzyjająca zabiegom byłaby pewnie potraktowana jak ta w hotelu. Na dwoje babka wróżyła. Kwestia tego czy komukolwiek by chciało się walczyć z tymi sępami od praw autorskich.

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline marta_271

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: zaiks-stop
« Odpowiedź #91 dnia: 2014-04-03, 13:31:16 »
Chciałabym odnowic temat. Aby ominąc zaiksy, stoarty i inne zakupiłam ostatnio płyty z muzyką z licencją zwolnione z tych opłat. Pytanie brzmi jak je odtwarzac by nikt nie mógł się przyczepic? Do tej pory miałam wieże, ale oczywiście jest w niej opcja radia. Czy istnieją odtwarzacze na płyty które nie posiadaja wbudowanego radia? :/ tak aby było samo odtwarzanie tych płyt? Czy można poprostu podłączyc głośniki do laptopa i z niego puszczac??Jak wtedy wygląda sprawa z abonamentem RTv? Mam niewielki gabinet, 2 małe pomieszczenia i nie chce się bawic we wzmacniacze, odtwarzacze dvd, kolumny itp gdyż są to już większe koszta. Najbardziej odpowiadałby mi jakiś mały odtwarzacz na płyty bez radia... Ma ktoś takowy i mógłby coś polecic?? Oczywiście za rozsądne pieniądze :)
Z góry dziękuję za pomoc!!

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: zaiks-stop
« Odpowiedź #92 dnia: 2014-04-03, 22:13:50 »
Małe kolumienki możesz podłączyć chyba nawet do jakiegoś Discmana. Możesz też kupić moduł CD używany i wzmacniacz. Co do Laptopa to o ile nie ma karty radiowej lub telewizyjnej to nie powinnaś mieć problemu z używaniem go jako odtwarzacza. Polskie prawodawstwo w tym szczególe jest wyjątkowo chore bo musisz płacić abonament RTV zawsze gdy masz telewizor tak jakby służył on tylko do oglądania TV. Podczas gdy w obecnych czasach wielu ludzi nie ogląda TV a telewizor służy do grania lub oglądania filmów na płytach. W UK musisz płacić abonament tylko gdy oglądasz TV i lepiej nie oszukiwać. ;)

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: zaiks-stop
« Odpowiedź #93 dnia: 2014-04-04, 07:33:26 »
Poruszyłaś 2 tematy: abonament RTV i opłaty za publiczne odtwarzanie.
Jeżeli chodzi o opłatę RTV to posiadając radio niestety powinnaś go płacić ale puszczając muzykę z laptopa już nie (jak pisała Lady o ile nie ma tunerów RTV). Niestety laptop zapewni Ci muzykę wyłącznie w 1 pomieszczeniu i  słabej jakości dźwięku. Nie wiem jednak, czy poczta kontroluje w Salonach jakie są źródła dźwięku.

Ci od praw autorskich nie mogą sprawdzić na czym odtwarzasz lecz tylko jaka muzyka jest odtwarzana.



Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: zaiks-stop
« Odpowiedź #94 dnia: 2014-04-16, 08:22:34 »
Wreszcie pierwszy wyrok pozytywny w tej sprawie:
Wyrok sądu w sprawie opłat za odtwarzanie radia
« Ostatnia zmiana: 2014-04-17, 09:01:46 wysłana przez Tomek »

Offline Studio Kosmetyki

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: zaiks-stop
« Odpowiedź #95 dnia: 2014-10-03, 21:55:04 »
Dla mnie to chore przepisy. Mam radio w gabinecie i za sam fakt posiadania radia muszę płacić. Mógłbym płacić gdyby nie było reklam, których nie mam zamiaru słuchać, a na których radio nieźle zarabia.
Dla mnie sprawa jest prosta. Jak jakaś stacja nie daje rady to niech znika z rynku i tyle. Dlaczego mój gabinet ma utrzymywać państwowe stacje radiowe???
Jak mój salon nie daje rady to albo szukam oszczędności albo go zamykam. Nikt nie musi mi płacić za fakt, że on akurat jest na osiedlu i że można z niego skorzystać.


Nie pozycjonujemy się
« Ostatnia zmiana: 2014-10-06, 08:10:01 wysłana przez Tomek »
Nie pozycjonujemy się w podpisach!

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: zaiks-stop
« Odpowiedź #96 dnia: 2014-10-28, 10:37:14 »

Offline darijka88

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: zaiks-stop
« Odpowiedź #97 dnia: 2014-12-13, 12:45:12 »
U mnie już byli raz na kontroli ale na szczęscie od samego poczatku funkcjonowania gabinetu puszczamy muzyke wolna od oplat zaiks, stoart itd;p moim osobistym zdaniem te towarzystwa czerpią jakis legalny haracz i nic wiecej. :(
SUPER OFERTA: Mikrodermabrazja lub kwasy z maską: 75 zł / Oczyszczanie twarzy:  99 zł  - w PRACOWNIA URODY DaySpa Poznań. Zapraszamy!

PRACOWNIA URODY Poznań Salon kosmetyczny: Kosmetyka, Masaże, Solarium, Dietetyk i Opalanie Natryskowe

Offline AdamGrabo

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: zaiks-stop
« Odpowiedź #98 dnia: 2016-02-03, 10:43:22 »
Ale to radia też nie można puszczać w gabinecie?
Nie pozycjonujemy się!

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: zaiks-stop
« Odpowiedź #99 dnia: 2016-02-08, 08:16:46 »
Ale to radia też nie można puszczać w gabinecie?
Oczywiście.
W przypadku posiadania radioodbiornika należy również płacić abonament RTV. W przypadku działalności gospodarczej - za każdy posiadany odbiornik :)

Offline Siggy79

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: zaiks-stop
« Odpowiedź #100 dnia: 2016-04-19, 09:49:34 »
Szukałam w szukajce i wychodzi na to, że nikt na to nie wpadł. Do celów walki z ZAIKS powstały "wolne media". Dużo by opowiadać o perypetiach autorów, ale powiem w skrócie tyle, że można śmiało sobie puścić w lokalu, bez żadnych dodatkowych kosztów.

https://radio.wolnemedia.net/program/02.php

Można je usłyszeć w wielu turystycznych miejscowościach, pozdrawiam!
www.wlosy24.com - mój mały blog

Offline infensus

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: zaiks-stop
« Odpowiedź #101 dnia: 2019-08-14, 17:58:12 »
Nic nie trzeba płacić.... moja żona prowadzi studio stylizacji paznokci, przyszli kontrolerzy bodajże z ZPAV, (to takie same coś jak ten ZAIKS), skontaktowałem się z fryzjerem (Marcin Węgrzynowski), który wygrał w sądzie z ZAIKSem - sąd zmiażdżył argumentację zaiksu, i nakazał zwrot wszystkich kosztow procesu.... ja podjąłem walkę.... wszystko opisałem na blogu firmowym tutaj masz link:

https://pyrastudio.pl/2019/05/06/starcie-dawida-z-goliatem-kulisy-wygranej-bitwy-z-zpav/
lub wejdz na pyrastudio.pl

Załączyłem tam wszystkie pisma i wyroki sądowe w powyższych sprawach, polecam podjąć walkę z tymi hienami.... Powodzenia i wytrwałości życzę! Pozdro!