Autor Wątek: Zasady zatrudnienia  (Przeczytany 5368 razy)

Gość

  • Gość
Zasady zatrudnienia
« dnia: 2005-12-05, 21:26:29 »
Witam,
szukam pracy, ale pracodawcy oferują jedynie zatrudnienie na pół etatu, w umowie pół pensji minimalnej i wydaje mi się to niesprawiedliwe. Przecież nie daje mi to nawet prawa do zasiłku, żaden bank nie da mi kredytu, a emerytura w przyszłości będzie minimalna. A co Wy o tym sądzicie? Chciałabym zapytać na jakich zasadach jesteście zatrudnione? Mam nadzieję, że teraz ten post nie będzie wykasowany... Już wczoraj o to pytałam, a teraz tego postu nie ma. Cenzura? Czy to taki drażliwy temat?

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Zasady zatrudnienia - drażliwy temat?
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-06, 10:29:11 »
Cytat: "Mieszko"
Cenzura? Czy to taki drażliwy temat?

Ja nie ingerowale w ten post, moze inny moderator, ale to raczej z powodow nie tresci lecz bycmoze zamieszczenia w nieodpowienim dziale.
Co do pracy:
Jezeli zalezy Ci na pracy i zdobyciu praktyki - przyjmij posade, oczywiscie, jezeli ta 1/2 etatu jest tylko na papierze a na reke dostaniesz pieniadze, ktore Cie satysfakcjonuja. Wiesz, koszty zwiazane z pracownikiem, zwlaszczaz ZUS sa bardzo duze i pracodawcy szukaja oszczednosci. Nie martw sie, zwlaszcza o emeryture ;)

Aguś

  • Gość
Zasady zatrudnienia
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-06, 12:00:29 »
Oczywiscie Tomku i Mieszko to ja przesunelam(nic nie usuwalam) ten temat poniewaz zostal zamieszony w dziale porady- kosmetyka a beposrednio nie dotyczy tego dzialu. Nie jest to zaden drazliwy temat.  : hahaha :  Poprostu posty powinny znajdywac sie w odpowiednich dzialach(po to ich tyle utworzono by nie bylo balaganu)  :wink:  : zawstydzony :

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Zasady zatrudnienia - drażliwy temat?
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-06, 12:46:14 »
Cytat: "Mieszko"
Witam,

Widzisz, aktualnie masz 2 posty z tym samym tematem!!!
A wystarczylo skorzystac z opcji:
Zobacz swoje posty

Aguś

  • Gość
Zasady zatrudnienia
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-06, 12:58:51 »
Wypowiedz przesunieta z powtarzającego sie wątku:

NAPISAŁA:
annLee
 Wysłany: 04-12-2005, 17:29    

--------------------------------------------------------------------------------
 
w wiekszosci przypadkow jak w kazdej pracy teoria rozni sie od praktyki  co innego na papierku,co innego dostajesz/robisz  slyszalam o roznych przypadkach i ... wlosy deba stawaly  jedni mowia:taka karma,ja mowie:dostajesz to,na co sie godzisz.ja przez 5 lat pracowalam na caly etat,na najnizszej pensji-na papierku,a w praktyce 30% od obrotu.zle na tym nie wychodzilam,ale teraz pracuje sama na siebie i wierz mi-nie zamienilabym tego na zadna prace u nikogo  prawda jest taka,ze pracujac na kogos nigdy niczego sie nie dorobisz..

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Zasady zatrudnienia - drażliwy temat?
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-12-06, 13:02:05 »
Cytat: "Tomek"
Widzisz, aktualnie masz 2 posty z tym samym tematem!!!

Miales ;)

Aguś

  • Gość
Odp: Zasady zatrudnienia - drażliwy temat?
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-12-06, 13:02:12 »
Cytat: "Tomek"
Cytat: "Mieszko"
Witam,

Widzisz, aktualnie masz 2 posty z tym samym tematem!!!
A wystarczylo skorzystac z opcji:
Zobacz swoje posty


Teraz jest jeden wątek  :wink: ...widzisz Mieszko... zamiast zapoznac się z naszym forum lepiej niepotrzebnie posadzilas nas o zle intencje.  :wink: Mam nadzieję ze teraz juz bedzie oki.  

Gość

  • Gość
Zasady zatrudnienia
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-12-07, 19:08:03 »
Koszty zatrudnienia pracownika są ogromne - nie dziwię się, że pracodawcy kombinują.
Niestety, ze szkodą dla zatrudnionych.

Wyjściem jest założenie własnej działalności gospodarczej i podpisanie umowy między swoją firmą, a firmą pracodawcy.


Ja osobiście nie wierzę w emerytury z naszych składek na ZUS, więc się też ich wysokością specjalnie nie przejmuję. Dbając o emeryturę założyłam sobie polisę.

Gość

  • Gość
Zasady zatrudnienia
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-12-07, 19:34:33 »
popieram STANULKĘ . ZUS to złodzieje i naprawdę nie warto sobie tym głowy zawracac,bo i tak g* dostaniemy :lol:  lepiej swoja działalność i pomyśleć o funduszu(choć to też wątpliwe-znając "przedsiębiorczość" polaków :lol: )

Offline xiania

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 233
Zasady zatrudnienia
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-04-13, 16:04:58 »
Dziwne te porządki tutaj!!! Post dotyczy zatrudnienia chyba?? Nie chce być złośliwa, ale moderatorzy się tak upominają o porządek a sami wklepują w inne tematy swoje opinie nie dotyczące tematu, a sposobu poruszania się na forum, czy też porządków itp. Nie można takich uwag wysyłać na priv?
pozdrawiam
Anna

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Zasady zatrudnienia
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-04-14, 11:22:18 »
Cytat: "xiania"
Nie chce być złośliwa,

Ale niestety jestes ;)

Offline xiania

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 233
Zasady zatrudnienia
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-04-14, 11:50:51 »
To przepraszam jesli tak zostało to odebrane! Już się nie wtrącam (to nie moje forum) Proszę wykasowac niepotrzebne posty
pozdrawiam
Anna

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Zasady zatrudnienia
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-04-14, 13:12:32 »
Cytat: "xiania"
Już się nie wtrącam (to nie moje forum) Proszę wykasowac niepotrzebne posty

Alez Twoje rowniez (jezeli nie zauwazylas to na koncu mojej wypowiedzi byl ;) ).
Postow niepotrzebnych na razie nie kasuje, bo czekam na Twoje odpowiedzi w sprawie moderatorow.