Autor Wątek: własny gabinet - koszty  (Przeczytany 5101 razy)

Gość

  • Gość
własny gabinet - koszty
« dnia: 2005-07-04, 16:45:00 »
Czy kwota 30 000 zł. starczy na wynajęcie pomieszczenia i urządzenie własnego salonu? No i co kupić na początek? Bardzo proszę o rady!  :)

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
własny gabinet - koszty
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-07-04, 18:19:58 »
1. Z jakiego miasta pochodzisz, wachlarz cen wynajmu lokalu jest szeroki w zależności od wielkości miasta

2. Musisz wziąść pod uwagę przystosowanie lokalu do wymogów sanitarnych, dlatego zanim zaczniesz szukać lokalu zapytaj się w Sanepidzie jakie warunki musi spełniać gabinet kosmetyczny

3. Kiedy będziesz oglądać lokale na wstępie poinformuj ( najlepiej jeszcze telefonicznie), że chcesz rozpocząć działalność gospodarczą o tym charakterze, niektórzy wynajmujący nie godzą się na naszą profesje.

4. Zrób listę, wstępny cennik zabiegów jakie możesz zaproponować klientką, wtedy łatwiej będzie określić jaki sprzęt będzie Ci potrzebny.

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
własny gabinet - koszty
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-07-04, 18:28:32 »
1. Fotel
2. Taboret bez okregu  
3. Stolik
4. Wapozon prosty
5. Lampa-Lupa
6. Kombajn (galwan, darsonwal)
7. Fotel do Pedicure i Makijażu  767.00
8. Podnóżek do pedicure  151.00
9. Taboret z pojemnikiem 197.00
10. Stolik MC z szafką 408.00  
11. Taboret chromowany 255.00
12. Podpórek do manicure
13. Woskownica

Razem: 5500,- (zestawy ze sklepu ze sprzętem kosmetycznym Biomak)

Gość

  • Gość
własny gabinet - koszty
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-07-04, 19:39:41 »
Jestem z Krakowa. A czy trudne są te wszystkie formalności które trzeba załatwiać prowadząc własną działalność? Bo nie wiem czy dam rade. Nie mam w tym żadnego doświadczenia.

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
własny gabinet - koszty
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-07-04, 20:07:01 »
Jeżeli chodzi o formalności w trakcie podjęcie własnej działalności gospodarczej odsyłam Cię do mojego artykułu pt. " Własna firma kosmetyczna, krok po kroku" Beauty Forum 1-2 / 2005

Gość

  • Gość
własny gabinet - koszty
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-07-05, 08:40:43 »
A jest gdzieś w internecie zamieszczony ten artykuł? Bo tego egzemlarza nie da się już pewnie kupić  :cry: A strasznie bym chciała to przeczytać... Na pewno bardzo by mi pomogło  :)

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
własny gabinet - koszty
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-07-05, 09:08:22 »
Niestety nie jest dostępny w internecie.
Może zadzwoń do redakcji, przyślą Ci ten egzemplarz

www.beauty-forum.com.pl

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
własny gabinet - koszty
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-07-05, 09:14:57 »
Cytat: "bellissa"
Na pewno bardzo by mi pomogło  :)

Moje prywatne zdanie: arykul jest 'suchy'. Sa w nim suche informacje, ktore mozna opisac w kilku slowach. BYlo pare tematow rowniez i na forum, poczytaj wiec, wydaje mi sie, ze wiecej Ci to da niz wspomniany artykul.

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
własny gabinet - koszty
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-07-05, 09:19:18 »
Niestety artykuł został ograniczony przez siły wyższe :(
i taka istotka jak ja nie miała na to wpływu

Gość

  • Gość
Pporady
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-07-09, 22:05:21 »
Najprościej jest prowadzić na karte podatkową.Co do lokalu ceny najmu spadają.Więc lepiej się nie spieszyć trzeba szukać i umieć negocjować.Ja szukam lokalu na gabinet już ok 4 miesięcy.Obejżałem mnustwo jest kilka które mi się podobają i prowadzę rozmowy.Ceny już opuścili ale ja poczekam.Juz nie jeden lokal wynajmuje więc mam wprawe.Ale lepiej opłaca się kupić lokal.Wychodzi dużo taniej.Wyposarzenie gabinetu to pryszcz przy innych wydatkach. Klimatyzacja aranżacja całego gabinetu to jest koszt.Chociaż co do klimatyzacji to jest firma która daje super warunki i rabaty dla gabinetów.Jak chcecie to sprawdzcie www.unicorn.bazarek.pl   może któraś będzie potrzebowała.

Gość

  • Gość
własny gabinet - koszty
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-07-09, 22:26:43 »
Jak masz taką cenę sokojnie na początek Ci starczy.Koleżanka już ci mniej więcej wyliczyła sprzęt,ale ja bym ci radziła Biotronik-firme jest o wiele solidniejsza.Biomaka kiedyś zamawiałam statyw pod wapozo był fatalny,słabej jakosci i szyko farba schodziłaz półeczek a z praktyki polecam biotronik troszkę droższa ale sprawdzona i mozna polegać wrazie naprawy po gwarancji.Biomakiem jestem zawiedziona i nie polecam!Ile  bedziesz płacić miesięcznie czynszu?

Gość

  • Gość
własny gabinet - koszty
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-07-24, 23:35:29 »
Ja mam sprzęt z Biomaka od trzech lat. Raz popsuł się darsonwal (jeszcze na gwarancji) - naprawili. Nie mam zastrzeżeń.

Offline xiania

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 233
pozdrawiam
Anna

Gość

  • Gość
własny gabinet - koszty
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-12-15, 18:07:01 »
Jak na poczatek starczy Ci na pewno a swoja droga to strasznie Ci zazdroszcze  :roll: