Autor Wątek: parter  (Przeczytany 2164 razy)

Gość

  • Gość
parter
« dnia: 2006-02-21, 18:52:41 »
No pewnie,ze to jest nielegalne!!!Ja ostatnio dowiedziałam się ,ze teraz jest juz nawet taki wymóg ,by otwierać gabinety kosmetyczne na parterze.Między innymi po to by mieli do niego łatwy dostęp ludzie niepełnosprawni.

Estera37

  • Gość
gabinet na parterze
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-03-18, 13:57:12 »
Nie masz racji Tomku - ja właśnie znalazłam lokal po salonie fryzjesrkim i chciałam go wynająć ze znajomą fryzjerką na spółkę - ona fryzjesrtwo ja paznokcie i solarium i niestety - kiedy byłam ten salonik sprawdzić w sanepidzie Pani powiedziała żebym sie zastanowiła i dogadała sprawę z właścicielem bo do czerca musi tam być stworzony podjazd dla niepełnosprawnych. I kicha - znowu szukam ale teraz już patrzę pod tym kontem.  : beczy :

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
gabinet na parterze
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-03-20, 09:00:16 »
Cytat: "Estera37"
Nie masz racji Tomku[...]
bo do czerca musi tam być stworzony podjazd dla niepełnosprawnych

Porponuje odwolac sie od decyzji i WALCZYC. Nie jestem specem od prawa, zwlaszcza budowalnego, ale w ten sposob moznaby potraktowac kazdy sklep. A co z gabinetami lekarskim na pietrze? A co z fyzjerami na pietrze (musza instalowac windy?) ?
:?:

Gość

  • Gość
gabinet na parterze
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-03-20, 09:31:23 »
Cytat: "Tomek"
[A co z gabinetami lekarskim na pietrze?  ?
:?:


Każda przychodnia lekarska MUSI mieć podjazd dla niepełnosprawnych. Oczywiście gabinety mogą być na piętrze i nie musi być windy, ale wtedy MUSI być przynajmniej jeden gabinet dla osób niepełnosprawnych na parterze.

Nie wiem jak to jest w przypadku gabinetów fryzjerskich i kosmetycznych. Osobiście widziałam wiele na piętrach bez wind. Nie wiem czy to zgodne z przepisami czy nie.