Autor Wątek: gabinet kosmetyczny a wymogi unijne  (Przeczytany 25344 razy)

Gość

  • Gość
wymogi UE
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-02-09, 13:19:54 »
Mój sanepid wymaga zlewu osobnego do mycia rąk w gabinecie i osobnego do mycia przyborów kosmetycznych typu miseczki pędzleitp..

Offline Anioleczek

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 169
wymogi UE
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-02-09, 13:48:50 »
dzięki za odpowiedzi, widzę że nie wygląda to kolorowo  :?

Aguś

  • Gość
wymogi UE
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-02-09, 16:54:09 »
Kochani zlew to jedno a umywalka to drugie- no prosze Was.  :biczowanie:

ZLEW:


UMYWALKA:


 To tak jakby mylic zel a akrylem albo tonik z mleczkiem.
W toalecie obowiązkowo umywalka, na zakladzie takze umywalka, w pomieszczeniu na szczoty zlew+umywalka.
Zlew zluzy do narzedzi, umywalka do rąk. Tak wiec w toalecie myje się rece, w gabinecie takze, w zapleczu gospodarczym myje się narzedzia w zlewie natomiast ręce w umywalce.  :wink:

Aguś

  • Gość
wymogi UE
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-02-09, 17:01:10 »
Cytat: "jolaT"
Mój sanepid wymaga zlewu osobnego do mycia rąk w gabinecie i osobnego do mycia przyborów kosmetycznych typu miseczki pędzleitp..


Sanepid wymaga zlewu do narzedzi i umywalki do rąk obok w tym samym pomieszczeniu gospodarczym bo takie są przepisy.  :wink:

Gość

  • Gość
wymogi UE
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-02-09, 17:37:32 »
Ja mam dwa zlewy w gabinecie (pisze zlewy bo oba są ze stali nierdzewnej )w pomieszczeniu gospodarczym jest zlew (3)na wysokości 50 cm od podłogi i uzywa się go wyłącznie do nabierania wody do mycia podłóg.Aw toalecie jest umywalka . Tak ku scisłości .A myślę że umiem odróżnić tonic od mleczka .

Offline madzik

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 722
wymogi UE
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-02-09, 18:50:11 »
Cytat: "Aguś"
Kochani zlew to jedno a umywalka to drugie- no prosze Was.  :biczowanie:


Agus ale jestes konkretna i fajnie lubie takie osoby :)))
A tak swoja droga to wyjasnione zostaly pewne definicje... Tylko czy w praktyce naprawde kazda z nas narzedzia  i rece myje w roznych zlewo-umywalkach :)? Ten sanepid jest uciazliwy...

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
wymogi UE
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-02-10, 09:02:13 »
Cytat: "Aguś"
Kochani zlew to jedno a umywalka to drugie- no prosze Was.  :biczowanie:

No dobra chodzilo o umywalki i zlewy jeszcze w innych miejscach i zlew do mycia szczot i............  :lol:

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
wymogi UE
« Odpowiedź #22 dnia: 2006-02-10, 09:06:56 »
Cytat: "Aguś"
w pomieszczeniu na szczoty zlew+umywalka.

Wg mnie nie wymaga tego przepis:
§ 14

Pomieszczenie lub miejsce do przechowywania sprzętu do utrzymania czystości wyposaża się w zamontowany na wysokości 0,5 m od podłogi zlew, z tym że w zakładach, w których znajdują się nie więcej niż 3 stanowiska dopuszcza się wydzielenie miejsca wyposażonego w zawór ze złączką do węża oraz wpust podłogowy z syfonem.


Przeciez rece mozesz umyc w umywalce po wyjsciu z pomieszczenia na szczoty. Zlew + umywalka tojuz jest naditerpretacja przepisow przez sanepid! Nie pierwsza i pewnie nie ostatnia zreszta :(

Gość

  • Gość
wymogi UE
« Odpowiedź #23 dnia: 2006-02-13, 16:43:07 »
Ja mam w gabinecie kwiaty doniczkowe i nigdy sanepid się nie czepiał

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
wymogi UE
« Odpowiedź #24 dnia: 2006-02-14, 08:42:22 »
Oczywiscie moze to byc kolejna akademicka dyskusja czy jest to nadintepretacja czy tez nie. Zapraszam do wielu gabinetow lekarskich i obejrzenia jak wygladaja wymogi sanepidu ;).

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
wymogi UE
« Odpowiedź #25 dnia: 2006-02-14, 21:31:31 »
ja mam ogrodek na parapecie czyli ziolka i jeszcze nikt sie nie przyczepil iw ydaje mi sie ze nie powinien w koncu to nie jest toksyczne i nie ma jakiego takiego przepisu zabraniajacego :D
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Aguś

  • Gość
wymogi UE
« Odpowiedź #26 dnia: 2006-02-15, 10:27:34 »
Oczywiscie nie ma się co sprzeczac. Najwazniejsze by sanepid u Was zaakceptowal to jak macie wyposazony gabinet. Dlatego przed remontami zanosi sie do akceptacji projekt by pozniej nie kuc scian gdy juz gabinet bedzie wykonczony.  :wink:

Gość

  • Gość
wymogi UE
« Odpowiedź #27 dnia: 2006-02-15, 12:22:34 »
Hmmm co do tego ujęcia wody na wysokości 50 cm. Czy taki wyciągany kran nie rozwiązuje tego problemu? tak na logike? A może nie bo nie ma wtedy upustu podlogowego..? Trocheto paranoiczne.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
wymogi UE
« Odpowiedź #28 dnia: 2006-02-15, 13:38:25 »
Cytat: "Kodi"
Hmmm co do tego ujęcia wody na wysokości 50 cm.

Nie da sie, ale jest jeszcze rozwiazanie:
Cytuj
z tym że w zakładach, w których znajdują się nie więcej niż 3 stanowiska dopuszcza się wydzielenie miejsca wyposażonego w zawór ze złączką do węża oraz wpust podłogowy z syfonem

 :lol: