Autor Wątek: żele - przeciwskazania  (Przeczytany 4064 razy)

Gość

  • Gość
żele - przeciwskazania
« dnia: 2005-04-12, 09:05:19 »
jakie są przeciwskazania (jeżeli są) do zrobienia klientce żelków?

Gość

  • Gość
żele - przeciwskazania
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-04-12, 11:03:04 »
chyba paznokci zelowych :P bo do zelkow to nie znam przeciwskazan :P chyba kazdy moze je jesc :P a tak na serio to na pewno rozne choroby paznokic : grzybica, luszczyca, zanokcia czy tez swierzb
wiem ze przy paznokciach akrylowych jednym z przeciwskazan jest ciaza i niektore srodki antykoncepcyjne <inna praca hormonow i akryl moze sie zapowietrzac, odpadac> ale nie wiem do konca jak jest z zelem

Gość

  • Gość
żele - przeciwskazania
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-04-12, 12:15:22 »
brak kursu a na pewno praktyki hihihihi  :wink:

Gość

  • Gość
żele - przeciwskazania
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-04-12, 12:19:48 »
praktyki tak ........... duży brak, bo zaraz po kursie jestem :oops:  :oops:
mówili mi o antybiotykach i hormonach (ale zastanawiam się czy tylko silne hormony, czy może antykoncepcja hormonalna też).
No  i co z hemioterapią???
pomóżcie małemu biednemu i niedoświadczonemu żuczkowi  :roll:

Aguś

  • Gość
żele - przeciwskazania
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-04-12, 13:11:16 »
Podoba mi sie to stwierdzenie... ze brak kursu hihi... to jest dobre.

Co do przedluzania paznokci zelem lub akrylem to z cala pewnoscia przeciwskazaniem sa:

-choroby ZAKAŹNE... czyli wszelkie zakazenia bakteriami czy grzybami w obrebie paznokci i skory wokol paznokci.(mozemy sie zarazic, stac sie same zrodlem zakazenia i narazac inne klientki i takze pogorszyc stan poniewaz takie paznokcie powinny byc najpierw WYLECZONE)
Te z ktorymi moglyscie sie spotkac to na pewno grzybica, zanokcica, drozdzyca,zakazenia bakteryjne pseudomonas(czyli zieleniejące paznokcie)
-onycholiza(czyli oddzielanie sie plytki pazkociowej od lozyska), nie jest to choroba ale stan ktory moze do niej doprowadzic poniewaz miejsca zmienione staja sie podatne na zakazenia

Łuszczyca nie jest choroba zakazna i nie mozna sie nią zarazic a ponadto wlasnie zelem czy akrylem mozna skorygowac wyglad paznokci(wiele osob to robi z powodzeniem)

-ostroznosc nalezy zachwac jesli klient jest szczegolnie ucziulony na wiele czynnikow(pamietajcie tez ze uczulenym mozna byc tylko na nieutwardzony produkt)czyli wtedy gdy klient ma kontakt(skora) z przemywana warstwa dyspersyjna utwardzonego zelu, czy na pyl zelowy, akrylowy lub zle uzyty primer(moze wywolac podraznienie nawet u osob nie bedacych alergikami)
Takie uczulenia u klientow nie wystepuja jednak czesto ale warto byc czujnym lub wiedziec ze trzeba zareagowac gdy klient zglasza sie do nas w nastepnych dniach ze spuchnietymi palcami itp. Ale takie rzeczy zdarzają sie naprawde rzadko(ktos moze byc predzej uczulony na pyl i reakcja alergiczna pojawia sie w dobe czy dwie po kontakcie z nim a pozniej przechodzi :lol: )
-a takze w przypadku cukrzycy gdzie mamy do czynienia z obnizona krzepliwoscia krwi i gdy  niechcacy zatniemy czy drasniemy pilnikiem to wtedy ranka moze dluzej krwawic i sie slabiej goic

Przeciwskazaniami natomiast nie są:
-bielactwo paznokci
-luszczyca
-bruzdowanie
-lamliwosc paznokci

Co do ciązy to wielu lekarzy poprostu nie potrafi sie czesto wypowiedziec na ten temat ja jednak odradzam zakladac akryl w ciazy ze wzgl na intensywny zapach ktory jak wiadomo moze byc nieprzyjemny czy byc nawet powodem mdlosci(kobiety ciezarne moga tak reagowac nawet na zapachy ktore wczesniej byly dla nicgh przyjemne) a takze opary ktorych jednak kobiety w ciazy wdychac nie powinny(nie ma potwierdzonych informacji na temat wplywu oparow liquidu jednak wiadomo iz moga miec one wlasciwosci drazniace sluzowke jak wiele innych spotykanych w naszym zyciu substancji chenicznych jak chocby farba do wlosow, farba w mieszkaniu, rozpuszczalnieki, aceton itp)
Dlatego kobietom w ciazy ja osobiscie odradzam ale nie ze wzgledu jakiejkolwiek niepotwierdzonej szkodliwosci lecz z czystej przezornosci tak samo jak odradza sie kawe czy cherbate ktora w normalnym stanie w umiarkowanych ilosciach nie jest szkodliwa.

Jesli chodzi o hormony to nie jest to przeciwskazaniem natomiast w chorobach czy stanach przebiegajacych z NIEPRAWIDLOWA praca hormonow paznopkcie moga(nie musza) gorzej sie trzymac. wiadomo iz kazda nieprawidlowosc w gospodarce biochemicznej czy hormonalnej organizmu ma wplyw na stan naszej skory a tym samym paznokci i wlosow.(w naszym zawidzie mowi sie ze to teoretycznie 5% klientow ktorym paznokcie moga sie gorzej trzymac nawet jesli stanelybysmy na rzesach)
Takie nieprawidlowoscie nie maja jednak miejsca w przypadku odpowiednio dobranych pigulek antykoncepcyjnych czy leczonej juz choroby hormonalnej(leki stabilizuja hormony).
Jesli chodzi jedan o chemioterapie to trudno mi sie tu wypowiedziec. warto potwierdzic to ale mysle ze nie jest to przeciwskazaniem, kwestia tylko czy paznokcie nie beda sie gorzej trzymac poniewaz wiedaomo iz organizm jest bardzo oslabiony. Nalezy miec to na uwadze.

Gość

  • Gość
żele - przeciwskazania
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-04-13, 13:21:53 »
dziekuje aguniu widzisz jaka jestem ostatni dowciapna  :wink:
a tak swoja droga to masz cierpliwosc albo wene tworcza do pisania :-$

Gość

  • Gość
żele - przeciwskazania
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-04-18, 18:57:53 »
Ja mysle ,ze kurs jeszcze o niczym nie swiadczy..mozna go zrobic, a nic z niego nie wyniesc ,,zadnej wiedzy.gorzej jak sie niema na kim praktykowac.. :roll:

kasiek

  • Gość
żele - przeciwskazania
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-04-18, 19:05:29 »
Abra brawki ............ a szczególnie ze jak same zauwazyłyśmy z kursami jest róznie, ale dobry kurs to podstawa

Frakcja popierająca dobre kursy  :lol:

Gość

  • Gość
żele - przeciwskazania
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-04-18, 19:14:52 »
dziewczyny a w EF organizuja dobe kursy?

Gość

  • Gość
żele - przeciwskazania
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-04-18, 19:28:28 »
Bardzo dobre !!

Z całą pewnością moge polecić, troche znam opini i na ich podstawie to pisze :)