Autor Wątek: UWAŻAJ CO PISZESZ NA FORUM - INFO DO WSZYSTKICH  (Przeczytany 4841 razy)

Gość

  • Gość
UWAŻAJ CO PISZESZ NA FORUM - INFO DO WSZYSTKICH
« dnia: 2005-08-26, 16:59:05 »
Witam Szanowne Uytkowniczki tegoż forum oraz ich Administratorów.
Pisze tę informację do kilku osób, które dopuściły się nagannego zachowania na forach dyskusyjnych w internecie wobec mojej osoby oraz wizerunku Firmy Udane Zakupy Częstochowa
Działając na podstawie art. 216§2kk i art.212.§2kk jak niżej
Art. 216. § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.
§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.
Art. 212
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.”
oświadczam, że kieruję sprawę przeciwko Paniom i Administratorom forum do Sądu Rejonowego w Częstochowie o zniesławienie mojej osoby, firmy w której pracuję oraz już ugruntowanej pozycji na rynku.
Straty moralne i materialne spowodowane oszczerczymi i niesłusznymi wypowiedziami na nasz temat, będą dochodzone przed Sądem w formie finansowego zadość uczynienia  tym bardziej, że medium, w którym raczyły Panie tak dokładnie nas opisać jest ogólnodostępne (czyli środek masowego komunikowania) i korzystają lub tylko przeglądają je dziesiątki tysięcy osób dziennie  
Piszą Panie o rzeczach o których jak widzę nie mają zbytniego pojęcia (chodzi mi o stan faktyczny w naszej firmie na dzień dzisiejszy czyli jakość produktów i tematykę szkoleń) a Administratorzy forum pomimo regulaminu dopuszczają do opublikowania i przetrzymywania godzących w nasze dobre imię wypowiedzi.
Jako dowody posiadam już wszystkie zrzuty ekranu postów dotyczących tej sytuacji, pisanych przez Panie. Wszelkie wypowiedzi typu „słyszałam, że ta firma….itp” nie zwalnia od odpowiedzialności za zniesławienie. Część adresów Pań już posiadam a pozostałe dostanę w wyniku śledztwa prokuratorskiego.

W chwili obecnej żądam natychmiastowego usunięcia wszelkich postów dotyczących mojej osoby, Udanych Zakupów oraz produktów Magic Nails, ale to nie wystarczy, w ich miejsce wstawią Panie przeprosiny dla mnie i naszej firmy.

Pismo to kieruję także do Administratora forum, aby w przyszłości liczył się z konsekwencjami tolerowania tego typu praktyk, które jak sam pisze są niezgodne z regulaminem.
Poniżej załączam teksty oraz linki do miejsc w sieci, gdzie zainteresowani znajdą potwierdzenie moich słów.

1.   Nie zwalnia od odpowiedzialności za zniesławienie przekazywanie wypowiedzi innych osób na zasadziże X powiedział, że Y to....

http://www.ifp.pl/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=23&page=1

2.   Tych, którzy są oburzeni "ograniczeniem wolności
wypowiedzi" na Forum dyskusyjnym Racjonalisty, zachęcam do
przeczytania tego doniesienia, które pokazuje, że naprawdę
ostrożność w wypowiadaniu słów na forum jest bardzo
zalecana, bo może mieć przykre konsekwencje zarówno dla
wypowiadającego, jak i właścicieli forum. Chodzi nie tyle o
karę, ale o niepotrzebne ciąganie się po sądach...:
 
               www.racjonalista.pl/index.php/s,11/t,3451

3.   Basiu możesz wyrażać swoje zdanie, ale tym samym musisz liczyć się z tym, że ktoś może poczuć się urażony twoją wypowiedzią i mieć ci ją za złe. Jeśli np swojej szefowej powiesz, że jest głupią, starą rurą, masz prawo wyrazić swoją opinię, ale musisz się liczyć z utratą pracy  
Dlatego trzeba dobrze dobierać słowa i wiedzieć, kiedy lepiej swoją opinię zachować dla siebie


4.   Piotr Waglowski zwraca również uwagę na fakt, że pojawiające się w serwisach internetowych klauzule, w których właściciele zastrzegają, iż nie ponoszą odpowiedzialności za opinie użytkowników, mają moc ograniczoną. Okazuje się bowiem, że w świetle prawa, ten, kto ma kontrolę nad danym serwisem, odpowiadać może za inne czyny czy zaniechania, np. za to, że dany komunikat pozostaje dostępny w internetowym serwisie.

http://www.internetstandard.pl/news/81013.html

6.   Mam pytanie dotyczące oskarżenia o zniesławienie. Jest ono przestępstwem czy wykroczeniem? Jaka grozi za nie kara i w jakim kodeksie mogę szukać artykułów z nim zwiazanych. Jeśli do zniesławienia doszło w miejscowości pozwanego to czy rozprawa może odbyć sie w miejscu gdzie zamieszkuje oskarżyciel ?
Zniesławienie jest przestępstwem. Uregulowane zostało w art. 212 Kodeksu Karnego. Możliwe kary za popełnienie tego przestępstwa to grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku. Jeżeli zniesławienie nastąpiło poprzez środki masowego komunikowania to sprawca takiego przestępstwa podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat 2. Sąd fakultatywnie może orzec też nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, PCK albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. Według Kodeksu Postępowania Karnego (art. 31) właściwym sądem będzie ten, w którego okręgu popełniono przestępstwo.
http://www.poradaprawna.pl/index_pytania.php?co=pozycja&id=21753&Session=d340498374662512ad076ca21e6ea0cf


http://www.kgp.gov.pl/statys/a212kk.htm
http://www.racjonalista.pl/index.php/s,11/t,3451
http://e-prawnik.pl/show/forum.php/dj0yMzQmY2lkPTAmdGlkPTQ5OTAmcGlkPTExMTAyJmZ1bGw9MCZzcD0w
http://www.ifp.pl/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=23&page=1
http://www.poradaprawna.pl/index_pytania.php?co=lista_odp&haslo=KOD_967&Session=5fc485c48e64176d567bc1175910a196

Gość

  • Gość
UWAŻAJ CO PISZESZ NA FORUM - INFO DO WSZYSTKICH
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-08-26, 17:05:03 »
Mi też się nie podobaja obelgi na temat roznych firm, czasami wydaje mi sie ze osoby ktore pisza takie posty dostaja jakies profity...?

Gość

  • Gość
UWAŻAJ CO PISZESZ NA FORUM - INFO DO WSZYSTKICH
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-08-26, 17:57:52 »
8O

Gość

  • Gość
UWAŻAJ CO PISZESZ NA FORUM - INFO DO WSZYSTKICH
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-08-26, 21:47:26 »
hmmmm pzreleciala po forum i naprawde nie znalazlam obrazliwych tematow pod adresem Pani i Firmy. niestety czasami wymiana doswiadczen moze okazac sie niekorzystna dla ktorejs z firm ale niestety po to tu jestesmy. jesli Nasze komentarzewydaly sie Pani obrazliwe to przepraszam. pozdrawiam Dorota

Aguś

  • Gość
UWAŻAJ CO PISZESZ NA FORUM - INFO DO WSZYSTKICH
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-08-26, 22:18:33 »
Nie za bardzo rozumiem co ma  na celu ten post. Jesli uwaza Pani ze zostala znieslawiona to prosze o podanie postów tego typu bo naprawde nie moige sie ich doszukac. Negatywna opinia na temat danego produktu niezaleznie od producenta nie jest znieslawieniem bo taki jest cel tego forum iz ktos moze wypowiedziec sie ze dane produkty mu nie odpowiadają i dlaczego. Nie spotkalam sie takze z osobistymi uwagami skierowanymi w stronę Pani osoby.

Mimio tego wszystkiego to nie upowaznia Pani do powielania postów i umieszczania ich w nieodpowiednich dzialach. Powinny one zostac usuniete i przesuniete do odpowiedniego dzialu bo nie dotycza ani kosmetyki ani przedluzania paznokci. Prosze wiec i Pania o ustosunkowanie sie do zasad na forum.
Pozdrawiam :wink:

Gość

  • Gość
UWAŻAJ CO PISZESZ NA FORUM - INFO DO WSZYSTKICH
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-08-27, 00:47:51 »
Dobrze powiedziane Aguś :)
Kurcze, czytam i czytam i w szoku jestem. To jest forum wymiany oponii i właśnie ma na celu omawianie, krytykowanie różnych firm, produktów etc. To jest foum kosmetyczek i każda z nas ma prawo wiedzieć która firma jest uczciwa a która nie.
Czy Pani komuś grozi? Bo właśnie grożenie jest łamaniem prawa...

Gość

  • Gość
UWAŻAJ CO PISZESZ NA FORUM - INFO DO WSZYSTKICH
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-08-27, 15:31:38 »
Z tego co przeczytałam na forum wnioskuję, że klientki nie są zadowolone z Państwa usług i produktów.

Może trzeba podnieść jakość usług i produktów zamiast grozić?

Nie doszukałam się, żadnych zniewag, a tym bardziej zniesławiania. Oczywiście mogłam coś przeoczyć.

Bo to, że ktoś wyraził swoją niepochlebną opinię (bez wyzwisk i obraźliwych uwag) o danej firmie nie jest przestępstwem.
Po to są fora dyskusyjne, żeby dyskutować, wymieniać się uwagami, opiniami i doświadczeniami. W całym internecie pisze się o milionach firm i pozytywnie i negatywnie. Gdyby było tak jak Pani pisze portale internetowe musiałyby usunąć ponad połowe postów z forów dyskusyjnych - jeżeli nie więcej.

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
UWAŻAJ CO PISZESZ NA FORUM - INFO DO WSZYSTKICH
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-08-27, 15:48:04 »
dokladnie 8)

Offline Marlena

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 327
UWAŻAJ CO PISZESZ NA FORUM - INFO DO WSZYSTKICH
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-08-27, 22:22:01 »
Przepraszam bardzo ale gdzie moge znalesc takie własnie posty które obrazaja pania i firme ,czy moglaby pani podac linki,bo jakos nie moge znalesc

Gość

  • Gość
UWAŻAJ CO PISZESZ NA FORUM - INFO DO WSZYSTKICH
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-08-28, 11:27:04 »
Przeczytałam ten post z przerazeniem
a za chwile zaczełam sie śmiac

raczej nikt w radykalny spopsób nie obrazał ani Pani ani pani firmy
a to ze wymieniamy miedzy soba doswiadczenia
to chyba na tym polega forum 8)  8)

Nie rozumiem czemu ma słuzyc Pani post

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
UWAŻAJ CO PISZESZ NA FORUM - INFO DO WSZYSTKICH
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-08-29, 08:03:30 »
Chodzi o posty numer:
1136, 744, 475, 151, 1259
Musze sie im przyjrzec, ale jak do tej pory nie zauwazylem zadnych nieprawidlowosci.
Rzeczywiscie jak ktos napisal, prosciej jest chyba wyjasnic pewne sprawy i starac sie likwidowac uchybienia niz grozic sprawa sadowa.
PRzejrzalem te posty i wg mnei nie ma slowa zniewazenia.
NIE ZAMIERZAM USUWAC TYCH POSTOW ani INGEROWAC W ICH TRESC.
Przy tej okazji, chcialbym jednak prosic forumowiczki i forumowiczow o glebsze zastanowienie sie nad trescia i forma swoich postow, chociaz musze przyznac, ze ze wzgledow na tresc usuniete zostalo tylko kilka postow i to juz dosc dawno temu. Mam nadzieje, ze tak juz pozostanie.
Zycze wszystkim pogodnego tygodnia ;)

Gość

  • Gość
UWAŻAJ CO PISZESZ NA FORUM - INFO DO WSZYSTKICH
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-09-14, 10:42:19 »
Zgadzam sie z dziewczynami. Nigdy nie widzialam zadnego postu ktory obrazalby Pania i  Pani firme. Wymieniamy swoje doswiadczenia, to wszystko. Pozdrawiamy :)