Autor Wątek: projekt i egzamin końcowy  (Przeczytany 541651 razy)

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-04-26, 10:50:44 »
tak to bywa..nie pierwszy raz slysze takie cos z tymi projektami i egzaminami.najchetniej to by pewnie jeszcze wymyślili coś dzien przed egzaminem 8O

Gość

  • Gość
Lepiej późno niż wcale
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-04-30, 16:09:14 »
Nie martwcie się, ja też nie tak dawno dowiedziałam się, że trzeba pisać coś takiego jak projekt. Wcześniej miałyśmy pisac pracę dyplomową, dopieor potme okazło się, że to będzie egzamin. Niedawno zmieniono nam nauczycielkę, która to zadała nam zrobienie takowego projektu i zapewne się załmała po przeczytaniu, bo my nie miałyśmy pojęcia jak to zrobić. No i... zaczynamy się teraz uczyć :)

Gość

  • Gość
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-05-02, 18:16:45 »
Ja w grudniu mialam egzamin probny, wszystkie go zdalysmy, od stycznia non stop piszemy projekty, sa sprawdzane i wymieniamy sie nimi,takze przygotowanie jest dobre,nie narzekam.

Offline Monic

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 102
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-05-02, 23:49:47 »
w imieniu kolezanki mam do was pytanie.? koleznake uczeszcza do szkoly kosmetycznej ale tam nic nie wiedza jak ma wygladac ten projekt, chociaz nie wiem czemu jak to juz za 1/5 m-ca. czy mniej wiecej  wiecie jaki  jest klucz tego projektu? nie chodzi o opracowywanie tylko sam klucz. dziekuje w imieniu kolezanki

Offline Angie_Baby

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 38
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #19 dnia: 2007-05-10, 19:30:11 »
Tak ma wyglądać plan każdego projektu:
1. Diagnoza stanu skóry.
2. Wywiad z klientką.
3. Wykaz niezbędnych środków i kosmetyków do wykonania zabiegu.
4. Wykaz niezbędnej aparatury do wykoania zabiegu.
5. Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu.
6. Technika wykonania zabiegu.
7. Zalecenia do domu.
8. Dezynfekcja.
Od akapitów lub adnotacji opisujemy wyżej wymienione punkty. Każdy projekt musi zawierać te punkty (czy to henna, oczyszczanie twarzy, depilacja itp.)

Gość

  • Gość
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-06-01, 17:43:34 »
mam pytanko co do projektu .opisujemy diagznostyke przy 1 pytaniu ale przeciesz musimy cere zmyc zeby napiasac o cerze wiec piszemy w projekcie przy punkcie 1 to czy przy technika wyk.zabiegu?

Gość

  • Gość
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #21 dnia: 2007-06-02, 00:46:18 »
pisalam projekty probne w szkole i tak naprawde w kazdym projekcie bedzie podane w jakiej kolejnosci dany zabieg ma byc wykonywany, malo tego beda podane przykladowe sprzety, preparaty itp,ale trzeba bedzie wybrac prawidlowe, wazne bedzie nadanie tytulu projektowi na podstawie zawartych danych, uzycie kosmetykow znanych firm i ich sklad..szalenstwo!

Gość

  • Gość
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #22 dnia: 2007-06-02, 14:18:19 »
jestem w szoku mysłam ze sami bedziemy dobierac preparaty i słkładniki  ze nie beda podane.u nas nikt nic nie wie

Offline Kruskawka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 196
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #23 dnia: 2007-06-02, 16:19:16 »
Cytat: "ilonka0805"
mam pytanko co do projektu .opisujemy diagznostyke przy 1 pytaniu ale przeciesz musimy cere zmyc zeby napiasac o cerze wiec piszemy w projekcie przy punkcie 1 to czy przy technika wyk.zabiegu?

I w pukcie pierwszym i przy technice wykonywania zabiegu trzeba podac diagnoze cery (po tym jak wykonawmy demakijaż) :)

Gość

  • Gość
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #24 dnia: 2007-06-04, 15:47:19 »
mam pytanko czy w projekcie mamy pisac też firme preparatow np.toniki ,mleczka itp

Offline Angie_Baby

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 38
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #25 dnia: 2007-06-04, 18:34:24 »
W projektach mamy podac nazwe firmy danego preparatu oraz conajmniej jeden skladnik czynny, ktory sie w nim znajduje. Jesli używamy paru kosmetykow wszystkie musza byc z jednej firmy, nie mozemy łączyć dwóch czy trzech np. Bielenda z Thalgo itp.

Offline Karola0885

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 42
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #26 dnia: 2007-06-06, 19:52:16 »
Cytat: "Angie_Baby"
W projektach mamy podac nazwe firmy danego preparatu oraz conajmniej jeden skladnik czynny, ktory sie w nim znajduje. Jesli używamy paru kosmetykow wszystkie musza byc z jednej firmy, nie mozemy łączyć dwóch czy trzech np. Bielenda z Thalgo itp.


:roll:
Z tego co nam w szkole mówiono to na egzaminie będziemy mieć podane preparaty i przyrządy z których możemy korzystać.

To jak to w końcu będzie  :?:

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #27 dnia: 2007-06-06, 23:37:14 »
a ja sie dowiedzialam ze moj kolega (uczy sie w poznaniu w szkole)jedzie na egzamin do kolobrzegu :roll:

Gość

  • Gość
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #28 dnia: 2007-06-07, 12:23:42 »
Cytat: "Angie_Baby"
W jednym punkcie zrobiłam bład (w przeciwskazaniach i wskazaniach) - oczywiscie powinien tam byc "zabieg" a nie "henna" (kopiowałam to z mojego projektu dotyczącego henny i stąd ten błąd :-) )

czy moglabys mi udostępnic projekt zabiegu henny, możemy sie wymienić projektamii,
dzieki cześc
ankaa

Gość

  • Gość
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #29 dnia: 2007-06-12, 17:12:59 »
Kilka rzeczy brakuje  w tym projekcie m.in opisu całego procesu dezynfekcji i sterylizacji, zasad BHP  co do pomieszczenia i aparatury, w diagnozie brakuje badania palpacyjnego i oglądania stóp i założenia karty klienta, postępowania po zabiegu i analizy i oceny zabiegu.