Autor Wątek: kosmetyczką być...  (Przeczytany 27228 razy)

Gość

  • Gość
kosmetyczką być...
« dnia: 2006-08-19, 10:10:47 »
:roll: Cze ja zastanawiam sie czy nprawde opłaca sie zostać kosmetyczką??Podoba mi sie ten zawod ale...nie wiem czy znajde prace po tylko studium kosmetycznym czy az studium.Mieszkam w regionie gdzie o wyzszej szkole kosmetologi moge tylko posnic :roll: , co mozecie mi doradzic prosze o szczere odpowiedzi :?:

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-08-19, 12:04:00 »
znam dziwczyny ktore sa po studium maja wlasny gabinet i normalnie pracuja. jezeli bardzo cie interesuje kosmetyka yto idz na to . nie ma nic gorszego w zyciu niz robienie czegos co wogole nas nie interesuje. ja jestem w studium, i dobrze ze wybralam taka droge :)

Gość

  • Gość
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-08-19, 13:22:25 »
Ja jestem po kosmetologii, i od zawsze marzylam zeby zostac kosmetyczka. Na szczescie moje marzenie sie spelnilo i znalazlam Pania( w tym momencie juz moja kolezanke :wink: ) ktora pozwolola mo to urzeczywisnic, i zatrudnila mnie u siebie :) ja uwazam ze kazdy powinien robic to co lubi. Moj osobisty :wink: brat, dwa razy zmienial kierunek studiow zanim trafil na to co lubi. Teraz studiuje historie i jest na 100% pewny ze to to. Jesli chodzi o to czy sie oplaca?? To zalezy jak na to patrzysz-od razu kokosow nie bedzie, ale potem, kto wie :D Pozdrawiam i zycze trafnego wyboru :)

Gość

  • Gość
Co prawda to prawda:):)
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-08-19, 15:44:42 »
Dzieki za odpowiedz i macie 100% racje trzeba robic to co sie chce :D Podbudowałyście moją decyzje i utwierdziłyście mnie w niej.

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-08-20, 06:07:34 »
ja rowniez uwazam ze glowa do gory, jesli tylko chcesz realizowac marzenia to nie zastanawiaj sie i nie trac czasu. A moze bylaby jakas mozliwosc wyjechania tam gdzie mozna studiowac licencjat. Czasem niemozliwe staje sie rzeczywistoscia :)
pozdrawiam  :lol:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Gość

  • Gość
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-08-21, 20:58:58 »
Tak trzeba się nigdy nie poddawać i walczyc o swoje marzenia,bo na tym świecie tylko one mają jakąś wartość :) .Pozdrawiam i przesyłam buziale. :wink:

beti

  • Gość
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-08-22, 10:48:24 »
ja też jestem za tym , żeby robić to, co się chce. Skończyłam niezły kierunek studiów i pracowałam przez 4 lata i w ogóle sie w tym nie odnalazłam, praca stała się moją udręką, dlatego zapisałam się do studium i chcę nauczyć się tego, co mnie naprawde interesuje, papa

Offline Karola0885

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 42
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-08-22, 14:11:18 »
Katarzyna widze, że jesteś z Będzina więc nie tak daleko bo w Katowicach otworzyli na gwsh licencjata z kosmetologii
http://www.gwsh.pl/kierunki_kos.php

Gość

  • Gość
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-08-22, 20:35:18 »
Sęk w tym że o ile mi wiadomo to uczelnia płatna a ja nie należe do osób które na to stać, ale wiesz chciałabym skończyć studium iść do pracy i zaocznie zrobic licencjata bo w domu mi powiedzieli że jak sama sobie zapłace to mogę na studia iść a na studium bezpłatnym to my ci pomożemy.Napewno nie jestem sama jeśli chodzi o taką sytuacje, ale dzięki za info o GWSH.

Buziale

kwiatuszek600

  • Gość
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-08-25, 10:57:56 »
zawód kosmetyczki jest cudowny jesli kochasz to robic to nic nie stoi na przeszkodzie a w razie czego mozesz zrobic jeszcze inne szkoly z innymi kwalifikacjami ale co twoje to twoje wiedza kosmetyczna przydaje sie nie tylko w gabinetach ale i dla siebie samej a pracowac mozesz we wlasnym domu lub w domu u klienta naprawde warto byc kosmetyczka :P

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-08-25, 20:42:00 »
albo w renomowanej firmie kosmetycznej czy perfumerii:)
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Gość

  • Gość
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-08-31, 13:25:18 »
      Ja jestem w takiej samej sytuacji, tez sie zastanawiam nad tym czy studium wystarczy, nawet wczoraj rozmawialam z pewna kosmetyczka ktora powiedziala wlasnie tak samo , ze w zupelnosci wystarczy  jesli mnie to  bardzo interesuje i ze najwazniejsze sa umiejetnosci, praktyka itd bo co z tego ze ma sie mnostwo papierkow jak nie potrafi sie tego zastosowac w praktyce.Ja w tym momencie tez studiuje inny kierunek zaocznie, ale zastanawiam sie czy dalabym rade pogodzic to jeszcze ze studium.narazie nie mam pojecia, musze najpierw jakies znalezc.Ale gdyby mi sie to udalo to bylabym bardzo szczesliwa, jak narazie zarabiam ciezko pieniazki za granica  zeby moc realizowac swoje marzenia. Pozdrawiam

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-08-31, 20:42:43 »
ZGADZAM SIE JESLI CHCESZ BYC KOSMETYCZKA Z TEORETYCZNA WIEDZA TO CI NA PEWNO NIE WYSTARCZY CHYBA ZE CHCESZ BYC KIMS WIECEJ ALE PRAKTYKA JEST I TU NIEZBEDNA :)
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

kwiatuszek600

  • Gość
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-09-01, 18:35:39 »
studia sa tak samo wazne jak studium tam gdzie mialam przktyke kosmetyczka mi powiedzialam dziewczyny w studium sa lepiej przygotowywane z praktyki a na studiach z teorii tak wiec warto zaczac od studium a skonczyc na studiach uwazam ze jak ktos ma zamilowanie do kosmetyki to nie ma zadnego problemu i pojdzie sie uczyc i niewazne czy beda to odrazu studia czy studium 2 letnie

Achika

  • Gość
kosmetyczką być...
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-10-23, 21:54:46 »
tyle ze dzisiaj kosmetyczka musi miec jakies pojecie o medycynie..w koncu kosmetyka jest dziedzina medycyna i coraz bardziej ukierunkowuje sie na zdrowie.... uwazam studia sa lepsze , i jestem pewna ze na zachodzie przyjma kazda z nas z tytulem magistra kosmetologii do bardzo dobrych gabinetow, albo do firm kosmetycznych u nas w polsce tez tak bedzie ...panie beda wolaly pojsc do wyksztalconej osoby,

nastepnie studiowanie kosmetologii daje nam wieksze mozliwosci, absolwentka moze z
nalezc prace rowniez jako dermokonsultankta, moze pracowac w laboratorium kosmetycznym, moze zajac sie fizjoterapia, bo w koncu w tym kierunku rowniez jest ksztalcona,

nastepne plusy sa takie ze po kazdych studiach mozna zrobic jeszcze studia podyplomowe ktore znowu otworza nam jeszcze inne drogi do pracy.