Autor Wątek: usługi kosmetyczne u klientek  (Przeczytany 35511 razy)

Gość

  • Gość
porady
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-08-07, 13:47:16 »
Znam wiele gabinetów które też tak myślą.Taniej i więcej klientów.Tylko przed 10 zastanawiają się z kąd wziąć na zus. Ja po prostu cenie swoją prace jak komuś nie odpowiada cena to nawet skieruje do konkurcji gdzie robią taniej.Jaka reakcja?.Zastanawia się i zostaje. Zawsze mówie nie każdy musi ubierać się dobrze.Jednych stać wyżucić kase na bazarze a drugi kupić w dobrym sklepie. Zapewniam was, kupując w hipermarketach czy na bazarze nikt nigdy nie zaoszczędził.Ja klientkom daje taki przykład. Dadzą się przekonać.

Gość

  • Gość
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-08-08, 21:38:38 »
dzieki za rady. w sumie nie mozna robic za darmo ja tez trace wiele czasu np. przy tym zdobieniu paznokci, bo robie to starannie, a poza tym materialy nie sa tanie, mam pelna game kolorow lakierow do  paznokci,wszystkie blyskotki i tym podobne rzeczy ktore musze uzupelniac co jakis czas, poza tym dezynfekcja etc. o ktorych jak wczesniej na forum bylo mowione, klientka nie ma zielonego pojecia
 :wink:

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-06-07, 12:35:19 »
najwiecje jednak ogloszen takich domowych to widze ze jednak przedluzanie paznokci króluje najbardziej 8)

Gość

  • Gość
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-06-09, 13:31:26 »
rozpowiadanie po znajomych jakos niezbyt skutkuje
ja tak zrobiłam i nic......................
wszyscy wiedza ze robie wszystko co kto sobie zazyczy
dojerzdzam do klientek
a jak na razie mam tylko jedna stałą na akryl
a tak to nic
tafiła sie kiedys tez jeszcze jedna na akryl ale jest fryzjerka i chiała tylko na wesele i koniec
i co ja mam poczac  :cry:  :cry:

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-06-09, 20:59:02 »
ja tez czasami mam klientke na tipsy, czy to sasaidka, czy mama chlopaka albo jego siostra , czasami jest zastój :roll:

olgacytrynka

  • Gość
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-06-09, 22:38:15 »
Cytat: "kosmitka_83"
Ja po prostu porozwieszałam ogłoszenia na przystankach i modlę się żeby urząd skarbowy się tym nie zainteresował  :lol:
dlatego ja sie wlasnie boje na ulicy rozwieszac ale w sumie strone mam w necie wiec na to samo wychodzi  :roll:

Gość

  • Gość
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-07-05, 14:49:56 »
Cytat: "olgacytrynka"
Cytat: "kosmitka_83"
Ja po prostu porozwieszałam ogłoszenia na przystankach i modlę się żeby urząd skarbowy się tym nie zainteresował  :lol:
dlatego ja sie wlasnie boje na ulicy rozwieszac ale w sumie strone mam w necie wiec na to samo wychodzi  :roll:


głownie u mnie czeste "branie ",że tak brzydko napisze ma depilacja woskiem ,zabiegi na twarz plus oczywiście masaż,henny,manicure.
Hih jak dla mnie zawsze mam mało klientek czasem jest tak,że po pracy jade do klientki a pracuje obecnie jako sekretarka i moge miec tak cały tydzień.A czasami nic...

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #22 dnia: 2006-07-05, 15:49:03 »
Jeszcze raz wtrace sie w ta dyskusje:
A nie sadzicie, ze same pod soba kopiecie dolki?
W jednych watkach piszecie 'Jak znalezc prace?' a w innych okazuje sie ze duza czesc stylistek czy kosemtyczek, trzaska uslugi na czarno az milo i... psuje rynek, zwlaszcza nizszymi, czesto duzo nizszymi cenami.
Pomyslcie teraz, ze:
1. otwieracie gabinet i aby go utrzymac musicie zwiekszyc swoje ceny i... nie macie klientek, bo chodza one do osob, ktore nie mja zarejestrowanej dzialalnosci.
2.Idziecie pytac o prace w gabinecie a wlascicielka mowi: "Wie Pani, chetnie bym kogos zatrudnila, ale nie ma klientek dla kolejnej pracownicy. A wszystko przez tych domokrazcow, co to swiadcza uslugi ponizej moich kosztow, wiec nie moge konkurowac z nimi cenowo.

Gość

  • Gość
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #23 dnia: 2006-07-05, 15:55:00 »
święta racja Tomek,
Jak już oferować usługi w domu klientki, to zrobić to jako usługę dodatkową gabinetu. Oczywiście za nieco wyższą cenę, bo przecież trzeba doliczyć koszty dojazdu.

Gość

  • Gość
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #24 dnia: 2006-07-06, 14:57:43 »
Cytat: "kasia06"
święta racja Tomek,
Jak już oferować usługi w domu klientki, to zrobić to jako usługę dodatkową gabinetu. Oczywiście za nieco wyższą cenę, bo przecież trzeba doliczyć koszty dojazdu.


Uważam,że masz racje Tomku,oczywiście zgadzam się z Tobą w 100%.
Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie,jedynie to fakt,że cięzko znaleźć pracę w salonie nie mając doświadczenia ,a ileż można razy robić zabiegi na znajomych za darmo??za co????robię to po kosztach ja traktuję to jako nauke ,zdobywanie doświadczenia.
Wiem,że źle robię,ze kopę pod sobą i innymi kosmetyczkami dołki,naprawde .
Ale co można innego zrobic gdy pracy w salonie nie ma,bo jest sie np w trakcie szkoły chce się to robić a jak siedzisz w tej branży wiesz,że produkty,kosmetyki nie sa tanie,i nie będą.
Z pewnością pracując w salonie nie będe tak robić.
Jak narazie jeden raz w tyg bądź 3 razy w m-cu mogę pozwolic sobie na przyjmowanie znajomych.

Gość

  • Gość
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #25 dnia: 2006-07-06, 15:01:50 »
nie wiem, czy się przepisy zmieniły, czy nie, ale kiedys gadałam z profesorem prawa medycznego. On się też trochę ineteresuje prawem pracy. W sumie wyszło na to, że nie jest niezgodne z prawem prowadzenie działalności usługowej bez zarejestrowania, o ile dochody ileś tam nie przekraczają, nie pamiętam ile. Ważne jest też ile osób przychodzi. Jak się kolejki ustawiają, to już problem jest, i trzeba rejestrować. Nie wiem, czy dalej tak jest, wiem, że kiedyś było.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #26 dnia: 2006-07-07, 07:40:46 »
Cytat: "Kasia_Kot"
jedynie to fakt,że cięzko znaleźć pracę w salonie nie mając doświadczenia ,a ileż można razy robić zabiegi na znajomych za darmo??za co????robię to po kosztach ja traktuję to jako nauke ,zdobywanie doświadczenia.

Wiem, ze powody takich uslug sa bardzo rozne ale nalerzy patrzec perspektywicznie i miec swiadomosc skutkow jakie to za soba pociaga.

Gość

  • Gość
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #27 dnia: 2006-12-10, 21:18:34 »
Cześć dziewczyny, zastanawiam się czy któraś z Was ma zarejestrowaną działalność - miejsce wykonania usługi w domu u klientki? chodzi mi o rbienie tipsów czy tak można?
nie posiadam lokalu.


Pozdrawiam,
M.

Kasia_Zet_

  • Gość
usługi w domu klientki lub u siebie w domu
« Odpowiedź #28 dnia: 2006-12-10, 21:32:21 »
oczywiście że tak można... zakładasz firme a usługi wykonujesz w domu. Tylko bodajże siedzibę firmy musisz podać

Gość

  • Gość
Działalność gospodarcza
« Odpowiedź #29 dnia: 2007-01-31, 23:54:01 »
hej.
dziewczynki jestem świeżo po kursie i muszę zalegalizowac działalnośc, chciała bym zeby to jak najtaniej wyszło bo, bede pracowała w domu i tylko 3-5 godzin dziennie bo mam syneczka który ma dopiero 5.i pół miesiąca i nie pozwoli mi dłużej... byłam w zusie i urzedzie pracy a oni wszyscy proponuja mi otwarcie salonu, a ja chce w domu tylko kilka godzin dziennie.
Prosze pomóżcie mi.
[/b]