Autor Wątek: Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.  (Przeczytany 8959 razy)

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.
« dnia: 2006-09-07, 13:17:28 »
Mysle ze moge zaproponowac wszystkim do przemyslenia dobre rozwiazanie
 dla wyroznienia osob, ktore ukonczyly odpowiedni kurs zwiazany ze stylizacja paznokci.
 
CENTRUM MASTER  stara sie wlasnie dodatkowo o Identyfikatory, ale takie nie do podrobienia (na ile to mozliwe..hehe)

ktore otrzymaja nasze wszystkie Absolwentki wraz z wpisem do Ewidencji Dyplomowanych Stylistek.
Do wyboru j. polski, angielski, niemiecki.

Identyfikatory beda sluzyc do okazywania przy usludze "w domu u klienta"

Nowatorsko wprowadzamy ten nawyk przedstawiania sie takim dokumentem, ktory zaswiadczy o zdobytych umiejetnosciach oraz postawi w innym swietle osobę swiadczącą usluge na tej zasadzie.

Usluga wykonana wysoce profesjonalnie z zachowaniem wszystkich zasad higieny wraz z wczesniejszym okazaniem dokumentu ktory potwierdza jej fachowosc
... napewno bedzie mile widziana w oczach klienta jak rowniez bedzie gwarancja bezpiecznej usługi.


 Z  czasem takie zachowanie stanie się normą.

KRAKOW ostro wprowadza to w zycie.
Zachecam rowniez innych do takiego dzialania.

Nastepny ruch jaki zostanie wykonany to utworzenie EUROPEJSKIEGO  STOWARZYSZENIA STYLISTEK ktore jest w fazie przygotowan a ewentualne zapisy członkowskie  juz prowadzone.
A ja zapraszam i moze warto cos w naszej branzy zmienic. :roll:





_________________
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Gość

  • Gość
Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-09-07, 21:36:37 »
Rewelacyjny pomysł!!! Już dawno ktoś powinien o tym pomyśleć!! BRAWO.

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-09-10, 13:25:21 »
Centrum  MASTER wprowadza to  w życie mam nadzieje, ze inni pojdą naszym śladem....
to rowniez swiadectwo dobrze wyszkolonych stylistek ktore poniekąd są  naszą wizytowką.
W ten sposob wspolnie budujemy renome.
A przeciez to rowniez bardzo wazna sprawa dla wszystkich.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Gość

  • Gość
Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-09-10, 13:48:28 »
Witaj  :) mam pytanko jak z tymi identyfikatorami?????Uważam ze to rewelacyjny pomysl tylko jak moge go uzyskac?????????prosze o odp :)

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-09-10, 14:56:46 »
Marto jestes nasza absolwentka wpisana w Ewidencje Dyplomowanych Stylistek. Dostarczymy Identyfikator drogą pocztową. Jednak musisz wysłać nam swoje zdjęcie. [format: dokument]

Identyfikator możesz otrzymać w języku polskim, angielskim oraz niemieckim.

Skontaktuj się z biurem [poprzez email]
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Gość

  • Gość
Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-09-11, 11:04:00 »
To naprawdę świetny pomysł i bardzo go popieram ale zastanawiam się jak można w 100% bezpiecznie przeprowadzać zabieg manicure czy stylizacji paznokci u klienta w domu, to znaczy że stylistka bierze ze soba całą baterię środków i aby zabieg był bezpieczny to dezynfekuje nimi wszelkie blaty i powierzchnie w miejscu  pracy, przyniesie sterylne ubranie i narzędzia tak zapakowane by nie miały na so0bie żadnych zarazków (bo przecierz nie przeniesiemy ze sobą sanityzatora???)
Wydaje mi się że ni9e jest możliwe by robić w 100% bezpieczny zabieg w domu gdyż nie jesteśmy w stanie zachować wszystkich procedur tak jak w salonie czy gabinecie.
Takie mam wątpliwości :( czy to bezpieczne...

Gość

  • Gość
Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-09-11, 23:12:50 »
a po co sterylne ubranie? to nie sala operacyjna w szpitalu :) zresztą w gabinecie też nie masz strylnych ubrań ani nawet narzędzi bo nie pracujesz w jałowych warunkach
wystarczy odkażacz na dłonie Twoje i klientki, jednorazowy ręcznik na stół, zdezynfekowane narzędzia i już
są płyny do dezynfekcji, których można użyuwać do drobnych narzedzi bez konieczności moczenia ich w roztworze, a mają szerokie spektrum działania - antyseptyka kombi chociażby

kasia

Gość

  • Gość
Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-09-12, 09:48:19 »
Cytat: "kasik"
a po co sterylne ubranie? to nie sala operacyjna w szpitalu :) zresztą w gabinecie też nie masz strylnych ubrań ani nawet narzędzi bo nie pracujesz w jałowych warunkach
wystarczy odkażacz na dłonie Twoje i klientki, jednorazowy ręcznik na stół, zdezynfekowane narzędzia i już
są płyny do dezynfekcji, których można użyuwać do drobnych narzedzi bez konieczności moczenia ich w roztworze, a mają szerokie spektrum działania - antyseptyka kombi chociażby

kasia


Trochę przeraża mnie to co słyszę...
ok moje ubrania w gabinecie nie są sterylne w 100% ale są to ubrania prane często w specjalnych środkach a jadąc do klientki, zbieram po autobusach wszelkie zarazki swoimi ubraniami i w nich wykonuje zabieg a nawet manicure jest zabieghiem przy którym nie jednym świństwem można się zarazić...
Narzędzia na których pracuję w gabneciue są od razu po sterylizacji wkładane do sanityzatora co gwarantuje mi prawie 100% sterylności a jeśli przeworze narzędzia do klientki to one przestają być sterylne... a środki do szybkiej dezynfekcji nie załatwiają sprawy ponieważ ich spektrum działania jest owszem zazwyczaj duże ale nie wystarczające tzn nie ma środków do szybkiej dezynfekcji które ni9szczyły by spory (formy przetrwalnikowe) tak więc moczenie w wanience i ponadto sterylizacja w wysokich temperaturach są gwarantem 100% bezpieczeństwa. Naprawdę ogarnia mnie przerażenie jeki słyszę, że niektóre stylistki stosują do dezynfekcji środków w sprayu a resztę procedur pomijają... eh
Zdarzyło mi się być na szkoleniu dotyczącym dezynfekcji i sterylizacji przeprowqadzonym przez firmę ECOLAB i naprawdę wiele osób nie zdaje sobie sprawy czym grozi nie przestrzeganie zasad bezpieczeństwa..
Kasiu to o czym napisałaś nie wystarczy by nasz zabieg był bezpieczny i profesjonalny. Nawet te "drobne narzędzia" do których stosujesz środki do szybkiej dezynfekcji mogą powodować mikro urazy , niewidoczne gołym okiem, a aby przenieść na drugiego klienta np wirus żółtaczki wszczepiennej nie musimy widzieć krwi...

cóż nie będe się więcej rozpisywać
moim zdaniem zabieg przeprowadzany w domu u klienta niegdy nie będzie tak bezpieczny jak ten przeprowadzony w salonie i moje sumienie nie pozwoliło by mi na to i dlatego nigdy nie proponuje tego moim klintom.

Gość

  • Gość
Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-09-12, 21:48:42 »
marta, święta racja, to co piszesz.
Ja to w ogóle jestem za atoklawami (szkoda tylko, że trochę kosztują).
Nie ma to jak dołożyć wszelkich starań, aby zabieg był przeprowadzony naprawdę czystymi narzędziami.

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-09-12, 22:52:36 »
Cytat: "kasia06"
marta, święta racja, to co piszesz.
Ja to w ogóle jestem za atoklawami (szkoda tylko, że trochę kosztują).
Nie ma to jak dołożyć wszelkich starań, aby zabieg był przeprowadzony naprawdę czystymi narzędziami.


Ja jestem za tym aby każda stylistka miała samojezdną salę operacyjną, w końcu wykonuje tak poważne operacje... a jak ktorejś nie stać to trudno, inne zarobią.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Gość

  • Gość
Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-09-13, 10:23:02 »
Cytat: "mako"
Cytat: "kasia06"
marta, święta racja, to co piszesz.
Ja to w ogóle jestem za atoklawami (szkoda tylko, że trochę kosztują).
Nie ma to jak dołożyć wszelkich starań, aby zabieg był przeprowadzony naprawdę czystymi narzędziami.


Ja jestem za tym aby każda stylistka miała samojezdną salę operacyjną, w końcu wykonuje tak poważne operacje... a jak ktorejś nie stać to trudno, inne zarobią.

Pozdrawiam
Mako :twisted:


Trochę przykro słyszeć taki cynizm ale cóż... widać nigdy nie spotkałeś się z przypadkami zarażenia różnymi świństwami przez stylistki... kilka lat temu gdy jeszcze nie zajmowałąm się pazurkami moja mama poszła do stylistki na akryl, po miesiącu okazało się że miała grzybicę pod paznokciem mimo ż nie było dojścia powietrza z zewnątrz, ciekawe o czym tamta stylistka zapomniała... hmmm

Pozatym myśle że każda stylistka powinna traktować swoją pracę poważnie i trzymać się stalonych prawnie zasad bo chyba nie są one bzdurą ??? a może się myle ale widze że jesteś wielkim znawcą, powodzenia najlepiej wróćmy do śrdniowiecza i dajmy sobie spokój z jaką kolwiek dezynfekcją, co nas obchodzi zdrowie naszych klientów, liczy się tylko ich kasa , czyż nie tak ??? ja to tak odebrałam , wybacz ale to co zobaczyłam jest naprawde cyniczne, niezła kpina.

powodzenia i rzyczę trafienia na stylistkę lub kosmetyczkę która będzie myślała tak jak ty... dla mnie mało profesjonalnie niestety :(

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-09-13, 23:44:03 »
Cytat: "marta80"
[

Trochę przykro słyszeć taki cynizm ale cóż... widać nigdy nie spotkałeś się z przypadkami zarażenia różnymi świństwami przez stylistki...


To żaden cynizm, skoro Cię stać na autoklaw i masz duuuużo czasu na obsługę tego urządzenia zgodnie z zasadami to tylko pochwalić. Czytałem bardzo długie dyskusje na temat sensu autoklawu w gabinecie stylizacji paznokci. Moje zdanie jest jasne "z armata na muchę". Mam tez zastrzeżenia co do trybu wprowadzenia przez niektóre Sanepidy obowiązku posiadanie tegoż urządzenia.
Twoją mamę zaraziła stylistka, ktorej się nie chcialo użyć nawet płynów do dezynfekcji. Prawda jest brutalnie prosta: dopóki nie wpoimy ludziom podstaw higieny dopóty można od nich wymagać posiadania choćby autoklawu a i tak to niewiele da bo autoklaw trzeba uzywać zgodnie z pewnymi zasadami i tu tkwi problem w człowieku.
Natomiast odeszliśmy za bardzo od tematu przewodniego. Jeśli chcesz to chętnie podyskutuję ale w innym temacie.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Gość

  • Gość
Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-09-14, 09:40:42 »
ok takie wytłumaczenie mnie satysfakcjonuje :)
nie mówiałam od razu o autoklawie ale przynajmniej o dezynfekcji narzędzi w wanience z preparatem o szerokim spektrum działania a nie o używaniu środków do szybkiej dezynfekcji w sprayu, bo to jest największa plaga, tzn wiele stylistek używa tylko tego a to nie wystarczy...

no to koniec tematu ;)

Gość

  • Gość
Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-09-14, 11:17:58 »
Marta, demonizujesz sytuację
zahcowywać trzeba zasady higieny proporcjonalne do wykonywanego zabiegu i sterylizacja narzedzi przez manicurzytski to przerost sytuacji
jest cała gama środków pomagających zachować higiene w gabinecie i w domu klinetki,  a środki w sprayu używane na wyjeździe nie musza byc gorsze od tych w których moczymy narzędzia
no chyba że jeździsz do trędowatych :)
zachowuje bardzo ostro zasady higieny, ale staram się nie wyolbrzymiać zagrożenia, bo jestesmy otoczeni bakteriami, grzybami zarazkami różnej maści i trzeba znac poziom zagrożenia i do niego dopasować zabezpeiczenia

gwoli wyjasnienia: pracuję w gabinecie, mam myjkę ultradźwiękową, autoklaw, używam sekuseptu, indicinu i chusteczek odkażających do blatów między klinetkami, pracuję w rekawiczkach
wiem jaka masę kasy musialam wydac na te rzeczy i nie będę truła że każda manicurzystka taki zestaw miec powinna
wolę uświadamiac dziewczyny które zaczynają jeżdżąc do klientek, jaki poziom higieny jest wystarczający dla higieny zabiegu, by zachowały chociaz tyle, a nie machały ręką na wszelkie zasady, bo skoro na autoklaw ją nie stac to reszta bez sensu

kasia

Gość

  • Gość
Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-09-17, 16:10:15 »
Jestem dopiero po ukończonym kursie. Ale jezeli idzie o higienę to na kursie nasłuchałam sie o tylu niebezpieczeństwach w obie strony, ze przez moment faktycznie aż się wystraszyłam. Ale ciesze sie że na kursie o tym mowiono ponieważ pewnie sama bym się nad tym nie zastanawiała.

Jednak mam zamiar wykonywac usługi u klientek i zarejestrowac taką działalnośc. Wszystko używam jednorazowe tak jak Pani Elenka mi kazała. Używam też własnie ECOLAB SKIN SEPT do odkażania to tez nam Pani Elena poleciła uzywac ze jest najlepszy.
Dezynfekuje równiez swoje dłonie i używam jednorazowej podkładki z ceratką. Zakładam na lewa rekę jednorazowa rękawiczke i ochronną czystą odzież wierzchnią. Staram się aby wszytko bylo jak najczyściej wykonane. Zostałam  przeczulona na tym punkcie już na kursie i takie postępowanie mi zalecono.
I powiem że klientki naprawde mile sa zaskoczone moją higieną i zaraz zwracają na nia uwagę:)

a pomysł z identyfikatorem bardzo mi sie przyda bo normalnie dzwigam mnóstwo rzeczy i Certyfikat który boję się że się zniszczy.

Pani Elenko ja też poproszę o ten dokument :)
Pozdrawiam.:)