Autor Wątek: wypadanie włosów  (Przeczytany 7101 razy)

Offline Stasia_L

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedź #15 dnia: 2017-08-28, 15:00:59 »
Moim włosom dobrze robi podcięcie. Zawsze gdy są za długie zaczynają wypadać i się plączą, więc je podcinam. Nie tylko zyskują obiętność, ale i przestają nadmiernie wypadać.

Offline paulusia176

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedź #16 dnia: 2017-09-15, 12:35:17 »
Jakiekolwiek działania na włosach (farbowanie, rozjaśnianie itp) może je osłabić. Tak jak osoby wcześniej napisał warto poszukać źródeł problemu najlepiej z lekarzem. Jak wykluczysz już problemy zdrowotne to na wypadające włosy świetne są domowe maseczki na włosy z oleju rycynowego bądź oleju z czarnuszki. Tylko uwaga bo są to bardzo tłuste olejki (jak to oleje) i bardzo ciężko je później zmyć.

Offline BeAuty1

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedź #17 dnia: 2017-09-18, 11:00:34 »
a wykluczyłaś że wypadnia nie jest spowodowane kłopotami hormonalnymi albo niedoczynnościa tarczycy?

Offline talima

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedź #18 dnia: 2017-09-27, 11:15:07 »
Jest wiele przyczyn wypadania włosów. Moga byc to:
brak witamin
nieodpowiednia pielęgnacja
problemy z tarczyca
stres
zła dieta
oraz wrodzine skłonności
https://rodzinazdrowia.pl/ratunku-wypadaja-mi-wlosy-dlaczego
Jak widzicie jest tego dużo. Warto jest na poczatku poznać przyczynę i dopiero wtedy wdrożyć odpowiednie leczenie.
« Ostatnia zmiana: 2017-10-03, 09:28:23 wysłana przez talima »

Offline AlexanderBrown54

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedź #19 dnia: 2017-10-02, 09:04:17 »
Najlepiej przebadać włosy i zobaczyć, czy problem nie leży głębiej - pod skórą. Osobiście nie polecam suplementów dostępnych w aptekach, bo raczej nic nie dają. Jak masz możliwość to nazrywaj trochę pokrzyw, zalej gorącą wodą (wrzątkiem) i zostaw na kilka minut. Powstałym "sokiem" myj włosy. Raz na tydzień czy 2 tygodnie i zobaczysz, że włosy staną się mocne, zdrowsze i piękniejsze. A jak masz możliwość to pokrzywy stosuj przy każdym myciu.

Offline eck

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 359
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedź #20 dnia: 2021-07-06, 07:59:35 »
Umów się do trychologa.
Mi niedawno wypadały włosy, okazało się, że mam zapchane mieszki włosowe i oblepione włosy jakby silikonem (nie wiem jakim cudem, bo stosowałam tylko naturalne kosmetyki). Dostałam szampon i wcierkę, do tego suplement na włosy i paznokcie i już w ciągu miesiąca włosy przestały tak wypadać i zaczęły się zagęszczać. Świetny sklad ma Novophane https://www.aptekagalen.pl/novophane-60kaps .
Trycholog zleci Ci też badania krwi.
Nie ma co szukać rozwiązania w ciemno, bo możesz pogorszyć sprawę, ale zwracaj uwagę czy porządnie szorujesz skórę głowy, bo ja odruchowo myłam ją za delikatnie i nie domywałam tych włosów u nasady.
« Ostatnia zmiana: 2021-07-12, 07:14:36 wysłana przez eck »

Offline Doriska

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: wypadanie włosów
« Odpowiedź #21 dnia: 2021-11-16, 11:38:28 »
wcierki na porost, ale na wypadanie to nie wiem, możesz spróbować z biotyną, ale najlepiej chyba iść do trychologa