Autor Wątek: umowa ze stomatologiem  (Przeczytany 27377 razy)

Gość

  • Gość
umowa ze stomatologiem
« dnia: 2007-04-04, 21:27:54 »
Witam dziewczyny ,właśnie otwarłam swoj salonik kosmetyczny i panie z sanepidu powiedziały mi , że muszę podpisać umowę z jakąś placówką jeśli chodzi o sterylizację narzędzi.Wymieniły szpital, ośrodek zdrowia  lub stomatologa.Czy wy też macie podpisane umowy np. ze stomatologiem?Czy jest już wogóle na to jakaś ustawa?Pozdrawiam.

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
umowa ze stomatologiem
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-04-04, 21:31:55 »
Ustawy nie ma,za to jest rozporządzenie które mówi,ze narzędzia mogące naruszac ciągłośc tkanki,muszą podlegac sterylizacji i tu masz dwie opcje wyboru:

*kupic autoklaw na własnosc( wydatek niemały)
*podpisac umowę z placówkami,które takowy sprzęt posiadają - zgłos się do dyrektora placówki,napewno mają wzór odpowiedniej umowy.

Gość

  • Gość
umowa ze stomatologiem
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-04-04, 21:57:53 »
ale najlepsze w tym wszystkim jest to , że w naszym szpitalu nie ma sterylizatorni ,w ośrodku zdrowia nie ma ,więc zapytałam panią stomatolog i podpisałam z nią umowę.Dziś się dowiedziałam,że ze stomatologiem nie mogę podpisać umowy, więc zapyałam to w takim razie ,gdzie a pani ,że do Onkologii do Gliwic ,a ja jestem z Rudy Śląskiej.Świetna sprawa.Czy któraś z was ma umowę ze stomatologiem?

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
umowa ze stomatologiem
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-04-05, 08:30:13 »
Cytat: "Darianna"

*kupic autoklaw na własnosc( wydatek niemały)

Wydatek niemaly...
pozniej koszty obslugi tez niemale...
dodatkowa biurokracja...
Komfort psychiczny i wygoda uzytkowania - bezcenne
Za wszystko inne zaplacisz karta XXX ;)

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
umowa ze stomatologiem
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-04-05, 20:58:13 »
Cytat: "Tygrysek2007"
ale najlepsze w tym wszystkim jest to , że w naszym szpitalu nie ma sterylizatorni ,w ośrodku zdrowia nie ma ,


to raczej niemożliwe..
może po prostu nie świadczą usług dla kosmetyczek ale sterylizatornię muszą miec.

Każdy gabinet stomatologiczny powinien miec także autoklaw,wiec nie wiem w czym problem ;)
Idziesz do kierownika przychodni,pytasz o możliwosc strerylizowania narzędzi -ot i cała filozofia ;) Myślę,ze za bardzo sobie utrudniasz.
Sięgnij także po ksiażkę telefoniczną swojego regionu- wyszukaj Centralną Sterylizatornię :)

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
umowa ze stomatologiem
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-04-07, 19:49:09 »
a dlaczego ze stomatologiem nie mozna,ja mogłam ale umowe podpisałam ze szpitalem.

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
umowa ze stomatologiem
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-04-07, 20:01:04 »
Mój sanepid wprawdzie nie wymaga takiej umowy ale przed otwarciem salonu troche pytałam w tej kwestii i ze stomatologami nie można, bo mają za małe autoklawy - śmieszne ale prawdziwe, natomiast w szpitalu odmówili tłumacząc sie tym, że zdarzały się przypadki zakażeń bo kosmetyczki nie były systematyczne a potem oczywiście szpital miał problemy.

W ośrodku zdrowia bardzo możliwe że nie ma sterylizatorni ani autoklawu  - w moim np nie mają, oddają do szpitala. Najlepiej jakbyś poprosiła jakiegoś zaprzyjaźnionego lekarza, który może coś "wtykami" załatwić :) .

Ogólnie straszne z tym zamieszanie - niepotrzebne ale wiadomo jakie są "widzi mi się" sanepidu
„Spür die Melodie der Community“

Gość

  • Gość
umowa ze stomatologiem
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-04-08, 18:13:25 »
niemożliwe , ale prawdziwe.U nas nie ma w szpitalu sterylizatorni, kiedyś była , ale ją zlikwidowali.Tak jak mówię najpierw mi kazali ze stomatologiem podpisać umowę , a jak podpisałam to znów źle.I najbliżej mam do Gliwic a to naprawdę kawał drogi.

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
umowa ze stomatologiem
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-04-12, 23:52:03 »
To chyba pozostaje Ci kupić autoklav. Bo taka umowa i dawanie narzędzi też jest kosztowne. Policz,u nas pakiet kosztuje 4,50. Czyli nie mało.
A jak kupisz autoklav dla siębie masz spokój. Koleżanka ma podpisaną umowęe i płaci po 800 zł na miesiąc!!!! Za taką cenę,jak policzy,to po pół roku ma porządny sprzęt.

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
umowa ze stomatologiem
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-04-13, 08:03:16 »
brr 800zł ja na miesiac płace 70zł ide raz w tygodniu ale zakupiłam dużo cażek.

Offline jumpi

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 179
umowa ze stomatologiem
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-04-22, 12:23:14 »
no właśnie dziewczyny, napiszcie proszę ile może kosztować taka umowa z gabinetem stomatologicznym? Zamierzam sie do takiego wybrać i nie wiem czego sie spodziewać.
www.pajacyk.pl
Jeśli klikniesz w brzuszek Pajacyka, ofiarujesz dzieciom ciepły posiłek nie ponosząc żadnych kosztów.
Odwiedzaj często Pajacyka, najlepiej ustaw go jako stronę startową.

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
umowa ze stomatologiem
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-04-22, 19:54:34 »
mam umowe od tego roku ze stomatologiem i za jedne cazki płace 3,20zł

Alutkazaj

  • Gość
umowa ze stomatologiem
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-04-24, 10:39:48 »
ja mam podpisana umowe ze sterylizatornia w naszym szpitalu i biora ode mnie srednio 60gr za sztuke - tj. za cazki, pensety, pilniki, gabki a jak cos wiekszego to 1zl, np. za tarke do pedicure. Da sie przezyc  :)

Offline PIERCER

  • mgr
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Po prostu Piercer
Sterylizacja
« Odpowiedź #13 dnia: 2008-09-27, 15:57:05 »
Zaraz wszystko wyjaśnie bo miałem przyjemność kiedyś pracowac w sanepidzie.(zanim oddałem sie pasji -piercingowi)
Zeby szpital świadczył usługę sterylizacji na zewnątrz musi spełnić określone warunki (normy)Ponieważ to sie nie każdemu opłaca więc nie wszyscy robią te certyfikaty.To samo dotyczy stomatologa.Jezeli sterylizuje na zewnatrz musi być osobne pomieszczenie itd.Tobie w gabinecie wystarczy prosty sterylizator kulkowy.Jest na wykazie urządzeń dopuszczonych do używania w gabinecie (poproś w stacji PSSE o taki wykaz to Ci dadzą sami zobaczą.(bo czasem im sie nie chce i wydziwiają)
Ta sytuacja wynika z faktu że im sie nie chce poinformować Cię solidnie.Tak samo z badaniami wody itp.(w sanepidzie maja duzo pracy bo jest duzo dziwnych przepisów i nikt nie wie jak to stosować

Offline Aylin

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: umowa ze stomatologiem
« Odpowiedź #14 dnia: 2014-12-03, 19:21:32 »
Witam. Czy mógłby ktoś podać taki wzór umowy do podpisania ze stomatologiem? Z góry bardzo dziękuje  :wink:

Offline nosleep

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: umowa ze stomatologiem
« Odpowiedź #15 dnia: 2014-12-04, 10:59:14 »
Ja również mam podpisaną umowę ze szpitalem, ale place troszkę wiecej niż koleżanka wyżej. 1.25zł płacę za drobne rzeczy, a ze te większe życzą sobie  2.00zł. No, ale nie jest źle :)
Moja koleżanka ma podpisaną umowę ze stomatologią, zapytam ją jutro o wzór umowy i najwyżej podrzucę.

Offline Aylin

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: umowa ze stomatologiem
« Odpowiedź #16 dnia: 2014-12-06, 23:27:31 »
Byłabym wdzięczna :)