Autor Wątek: Dorabianie w domu na paznokciach  (Przeczytany 3765 razy)

Offline mandy185

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Dorabianie w domu na paznokciach
« dnia: 2013-05-06, 09:29:17 »
Witajcie, nie wiem czy w dobrym temacie zakłądam wątek....
Zastanawiam się nad robieniem paznokci w domu(manicure, hybrydy) henna z regulacją. W salonie pracuje na 1\4 etatu i jestem tam kilka razy w tygodniu. Chciałabym sobie coś dorobić. Mieszkam na wsi. Dawniej robiłam paznokcie żelowe na tipsie to raz na jakiś czas ktoś mnie prosił o zrobienie, a nigdzie się nie ogłaszałam. Byłam wtedy zaraz po kursie to zależało mi na ćwiczeniu paznokci. teraz nie chce robić tipsów tylko same hybrydy i manicure. Jak myślicie spróbować? Jak zdobyć klientów? Czy zrobienie ulotek i zostawienie w sklepie będzie dobrym pomysłem. W przyszłości chciałabym mieć swój gabinet, ale narazie nie mam na to funduszy i moze lepiej byłoby zacząc od zbierania sobie klientów powolutku..
Bardzo proszę o rady..
Czy wy też tak zaczynałyscie??

Offline tomeh

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Dorabianie w domu na paznokciach
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-07-02, 13:00:38 »
Powiem tak, pomysł wydaje się fajny i warto go spróbować na początku na czarno. Wiele osób tak robi.
Nie pozycjonujemy się!!!

Offline Monique8

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Dorabianie w domu na paznokciach
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-11-21, 13:45:58 »
To ja może zadam dodatkowe pytanie:
Jakie są koszty legalizacji takiego biznesu?
Nie pozycjonujemy się!

Offline lubiefutbol

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Dorabianie w domu na paznokciach
« Odpowiedź #3 dnia: 2014-01-08, 14:38:42 »
Koszty działalności gospodarczej nie należą do najniższych (ponad 1000zł). Jest co prawda obecnie ulga w ZUSie dla nowych przedsiębiorców i to jest jakaś szansa;)
Sprawdź ofertę napędów do bram na www.hormann.pl.
www.gabinet-dla-ciebie.pl

Offline stylowelove

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Dorabianie w domu na paznokciach
« Odpowiedź #4 dnia: 2014-01-22, 12:28:25 »
Ulga? Chodzi Ci o preferencyjny ZUS zapewne? Cóż, nawet z nim opłaty nie są małe. Ten preferencyjny ZUS to jakieś 400 zł miesięcznie plus do tego składka na ubezpieczenie zdrowotne ok. 250 zł, to już mamy 650 zł. Trzeba doliczyć podatek od dochodu (tu wysokość zależna od wyboru sposobu opodatkowania działalności), do tego oczywiście z każdej zarobionej wypłaty trzeba odłożyć kasę na zakup materiałów. Często zostaje niewiele, albo nawet jest się na minusie. Branża kosmetyczna jest szczególnie narażona na kontrole inspektora ochrony środowiska, więc trzeba by też zainwestować w jakiegoś speca od ekologii, a to już są ogromne koszty idące w kilkaset zł miesięcznie, chyba, że wybierzemy ten nowy ENVINET to wtedy kilkaset zł na rok. No i obsługa księgowa - jak ktoś się nie zna na prowadzeniu tych wszystkich ksiąg przychodu i rozchodu i wypełnianiu pitów, to trzeba podjąć współpracę z biurem rachunkowym, a to kolejne 150 zł miesięcznie, chyba, że zainwestujemy w program komputerowy do samodzielnej rachunkowości to jakieś 50 zł miesięcznie. Nawet jeśli komuś uda się zarobić tyle, żeby porobić te wszystkie opłaty i jeszcze żeby jakaś kasa została, to po 2 latach od rozpoczęcia działalności wskakuje się na normalny ZUS a to już nie 400 zł tylko 1000 zł :(