Autor Wątek: Cera mieszana  (Przeczytany 18960 razy)

Gość

  • Gość
Cera mieszana
« dnia: 2005-04-28, 09:12:34 »
Kosmetyki do domowej pielegnacji cery mieszanej :


Gość

  • Gość
Cera mieszana
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-08-09, 22:05:12 »
A ja polecam z Dermiki seria Mat-B mają na dzię krem matujący jak i nawilżający a na noc normalizujący.

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
cera mieszan
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-09-09, 18:11:55 »
dobre są też kosmetyki ziaji
i Eveline.
 :)  :)
pozdrawiam

Gość

  • Gość
Cera mieszana
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-24, 23:32:18 »
KREMY MATUJACE:

PONDS - ACTIVE BALANCE CREAM

SVR - LYSANEL MAT

OCEANIC - AA KREM MATUJACY

VICHY - THERMAL S MAT

YVES ROCHER - SOIN PEAUX MIXTES

Gość

  • Gość
Cera mieszana
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-05-11, 22:34:47 »
Nie chcę dawać nowego tematu, więc odświeżam ten. Mam pytanie odnośnie kremu matującego, nawilżającegi na dzień (dla c. mieszanej i tłustej) Nivea visage; chciałabym wiedzieć, czy może go używałyście i jak go oceniacie??

Gość

  • Gość
Cera mieszana
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-05-11, 23:55:49 »
ja go uzywalam i MOIM ZDANIEM jest za ciezki dla skory tlustej. nie matowil mnie wystarczajaco i zatykal pory bleee
ALE TO TYLKO MOJA OPINIA.

Gość

  • Gość
Cera mieszana
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-05-12, 10:04:03 »
Ale chyba z cerą mieszaną lepiej sobie poradzi?? A ten krem z lirene normalizująco-nawilżający? Lepszy jest?

Offline Agnes11

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 93
Cera mieszana
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-05-12, 22:44:34 »
Kosme Biorąc pod uwagę Twoje problemy z cerą nie polecam kremów Nivea Są to kremy skupione na natłuszczaniu twarzy, a dopiero później na nawilżaniu Stąd u niektórych dziewczyn uczucie gładkiej cery bądź skóry Z moich doświadczen i po konsultacjach z lekarzami coraz częściej spotykane są przypadki uczulenia na produkty Nivea (sama była też świadkiem) Nie są one zalecane dla alergików lub dla cery problematycznej ani przez dermatolog ani przez alergolog (oczywiście przez te, które znam)
BIO-STUDIO Agnes

Gość

  • Gość
Cera mieszana
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-05-13, 00:19:54 »
Hmm ale pisze, że jest to krem beztłuszczowy, wiec natłuszczać raczej niepowinien (no przynajmniej nie w takim stopniu jak te dla cery suchej). Szczerze to produkty Nivea nigdy mnie nie uczulały, więc teraz chyba ten niepowinny, a krem kupiłam już teraz, ale narazie go jeszcze nie używam. Agnes: w takim razie jakie kremy są najlepsze dla cery mieszanej z problemami? Bo jednak mojej skórze przydałoby się nawilżenie...

Offline Agnes11

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 93
Cera mieszana
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-05-13, 09:45:00 »
Każdy krem jest emulsją składającą się z fazy tłuszczowej i fazy wodnej oraz emulgatorów. Do emulsji wprowadzane są skłądniki aktywne, konserwanty i tere fere. Nie mam przy sobie żadnego kremu Nivea więc niewiem jakie składniki stanowią bazę kremu Dermatolog mi mówiła, że w jej pracy coraz częściej pojawiają sie przypadki uczuleń na Nivea.

Alergia nie powstaje przy pierwszym kontakcie z alergenem, lecz dopiero przy wtórnym (przy pierwszym kontakcie z alergenem układ immunologiczny dopiero dostaje informację i wytwarza przeciwciała a one uaktywniają się dopiero przy kolejnym kontakcie Objawy alergii mogą nawet pojawić sie po półroku stosowania tego samego kremu)

Ze względu na przypadki uczulenia na Nivea, kierując się tamtym postem o problemach cery, którego autorem jest Kosme radzę Ci odstawić Nivea, a co najważniejsze domyślam się, że nie jest antybakteryjny!!

Kosme musisz szukać produktów antybakteryjnych i do cery mieszanej. To są przykładowe jakie przyszły mi do głowy: Dax Cosmetics (lub Dax Cosmetic), bielenda seria ogórek i limonka (zawiera kompleks antybakteryjny: triclosan, kwas salicylowy), tonik BENZACNE (w aptece) to jest rewelacja (przywróci Twojej skórze prawidłową mikroflorę bakteryjną po kuracji antybiotykami)
BIO-STUDIO Agnes

olgacytrynka

  • Gość
Cera mieszana
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-05-13, 10:10:48 »
Cytat: "Zyta"
A ja polecam z Dermiki seria Mat-B mają na dzię krem matujący jak i nawilżający a na noc normalizujący.
40 pare zlotych za krem matujacy to chyba lekka przesada  :roll:

Gość

  • Gość
Cera mieszana
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-05-13, 12:39:04 »
No ten Nivea jest do cery mieszanej, ale faktycznie lepiej zebym go narazie nie stosowała, lepiej najpierw wyleczyć buzie  :D  A ile orientacyjnie kosztuje Dax Cosmetics i ten tonik BENZACNE ?
co do Dermiki to też zauważyłam, że kremy ma drogie..  :roll:

Offline Agnes11

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 93
Cera mieszana
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-05-13, 15:30:27 »
Wystarczy przejść sie do sklepów (tam masz duzy wybór antybakteryjnych kosmetyków, może tam się znajdzie coś niedrogiego) i apteki (o ile pamiętam to kilka lat temu tonik Benzacne kosztował w przedziale 12-15zł, teraz niewiem)
BIO-STUDIO Agnes

Gość

  • Gość
Cera mieszana
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-05-13, 18:28:10 »
Ja mam zel benzacne kosztowal cos kolo 6 zl jak zaczelam uzywac to byl rewelacyjny wypryski ginely w szybkim tempie, ale teraz moja skora przyzwyczaila sie i nawet po miesiacu przerwy ponowne stosowanie nie daje juz takich efektow jak kiedys :( Mam rowniez maseczke z Dax cosmetic do skory mieszanej seria perfekta z glinka tez bardzo fajna wiec polecam.
Rowniez chcialabym sie dowiedziec o dobry tonic do skory mieszanej z problemami oraz krem na noc. Mialam cala serie nivea young i nie bylam zadowolona. Obecnie mam tonic z loreal pure zone i taki sobie jest wedlug mnie w dodatku mozna stosowac go tylko raz dziennie. Na noc mam zel garniera czysta skora ale tez jak dla mnie zadna rewelacja :(
Wogole mam strasznie dziwna skore bo malo co jej pomaga nawet rozne mazidla od dermatologa i szybko sie uodparniam na rozne specyfiki. Mam tylko drobna kaszke na czole tylko od czasu do czasu cos gdzies wyjdzie ale i tak strasznie mnie to denerwuje :(