Autor Wątek: Fotoodmładzanie  (Przeczytany 9233 razy)

Offline Catrine

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 290
Fotoodmładzanie
« dnia: 2008-03-26, 13:57:40 »
Mechanizm fotoodmładzania
Zabieg fotoodmładzania to unikalna procedura, pozwalająca na odmłodzenie skóry przy pomocy impulsowego śródła światła /IPL/, bez konieczności rezygnacji z dotychczasowego trybu życia. Istnieje kilka metod oceny fotouszkodzeń skóry. Najprostszy podział, który stosujemy, definiuje wspólne cechy wewnętrznego i zewnętrznego starzenia się skóry. Grupa A uszkodzeń skóry to plamy barwnikowe, piegi oraz zmiany naczyniowe - rumień i porozszerzane naczynka, będące efektem średnich uszkodzeń świetlnych, ale również chorób np. trądzika różowatego. Grupa B to zmiany strukturalne skóry i naskórka - zmarszczki, rozszerzone pory, a także zmiany sprężystości skóry charakteryzowane jako rumiana i pofałdowana cera. Poszczególni pacjenci mogą mieć uszkodzenia grupy A lub /i B. Klasyfikacja powstała w celu prostego opisu objawów starzenia się skóry oraz odpowiedniego zaplanowania techniki leczenia. Fotoodmładzanie jest dynamicznym, nieinwazyjnym procesem polegającym na zastosowaniu niekoherentnego, impulsowego światła o niskiej gęstości energii do odmłodzenia skóry twarzy, szyi, dłoni. Leczenie składa się z serii 1-5 zabiegów, wykonywanych co 3-6 tygodni. Zabieg jest prowadzony na całej twarzy i w zależności od dominujących objawów, skórę naświetla się jedno- lub dwukrotnie w czasie jednego spotkania.



Wskazania do fotoodmładzania:
łagodne zmiany naczyniowe:
- teleangiektazje
- trądzik różowaty
- rumień

zaburzenia pigmentacji skóry:
- posłoneczne zmiany pigmentowe
- piegi
zmiany strukturalne skórne i naskórkowe:
- zmarszczki - niezbyt głębokie
- zmiany sprężystości skóry
- rozszerzone pory.

Offline kkz

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 351
Fotoodmładzanie
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-03-26, 21:19:29 »
Hmm może rozwiniemy ten temat :wink: jakie macie spostrzeżenia na temat fotoodmładzania?ja osobiście uważam że potrzebne jest więcej niż 5 zabiegów,ogólnie zabiegi IPL uważam jako skuteczne najbardziej zamykanie naczynek :wink:
''Złe kobiety są nie do zniesienia,dobre-nudne''    Oscar Wilde

Offline Catrine

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 290
Fotoodmładzanie
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-03-28, 18:21:41 »
Nie robiłam IPL-em jeszcze naczynek ale powiedz czy to dość skuteczna metoda.Ja mam popękane koło nosa robiłam już elektrokoagulację ,wycierpiałam się nie ma co a naczynka po jakimś czasie i tak z powrotem popękały.

Offline kkz

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 351
Fotoodmładzanie
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-03-28, 19:53:33 »
No niestety na skłonność do pękających naczyń nie ma rady i nawet jeśli pozamykamy już istniejące to nie możemy dać gwarancji że tuż obok po jakimś czasie nie powstaną nowe.Zabiegi IPL są bezpieczne i nawet przy jakimś ''nieszczęściu'' typu poparzenie itp.mamy pewnośc że nie zostanie blizna. :wink:

zabiegi trzeba powtarzać aż do skutku,zazwyczaj jest to ok 5 zabiegów,niestety są dosyć bolesne-zwłaszcza w okolicy nosa :?
''Złe kobiety są nie do zniesienia,dobre-nudne''    Oscar Wilde

Offline madziunia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Fotoodmładzanie
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-06-18, 00:31:07 »
dziewczynki czy wiecie jaki czynnik pochlania promieniowanie w zabiegu fotoodmladzania?

Offline kkz

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 351
Odp: Fotoodmładzanie
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-06-18, 21:50:03 »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam pytanie ale jeśli chodzi sens fotoodmładzania to jest naukowo udowodnione że podgrzany kolagen posiada właściwości regeneracyjne a więc skóra po pewnym czasie ulega poprawie jest bardziej napięta i sprężysta a przez to mniej widać zmarszczki bo nie może tu być mowy o całkowitym ich usunięciu bo czasu nie zatrzymamy :)
''Złe kobiety są nie do zniesienia,dobre-nudne''    Oscar Wilde

Offline kosmetyczkaanna

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 8
  • :) :P
Odp: Fotoodmładzanie
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-07-04, 14:04:52 »
a  sprzęt jakiej firmy możecie polecić?
« Ostatnia zmiana: 2011-07-04, 15:07:48 wysłana przez Ania »
Dyplomowana Kosmetyczka :):):):):):)

Offline agawarlinska

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Fotoodmładzanie
« Odpowiedź #7 dnia: 2016-07-28, 15:36:30 »
Hmm może rozwiniemy ten temat :wink: jakie macie spostrzeżenia na temat fotoodmładzania?ja osobiście uważam że potrzebne jest więcej niż 5 zabiegów,ogólnie zabiegi IPL uważam jako skuteczne najbardziej zamykanie naczynek :wink:
Zabieg ma rewelacyjne skutki, a jeśli chodzi o ilość zabiegów to jestem zwolenniczką sześciu zabiegów IPL.
Co do rozwinięcia tematu to mogę polecić szczegółowy opis zabiegu, który znalazłam tutaj:
: cenzura :
Jestem zdziwiona, że nie ma w sieci jeszcze wielu artykułów na temat tego zabiegu.
« Ostatnia zmiana: 2016-07-29, 11:01:28 wysłana przez Tomek »

Offline kasia44

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Fotoodmładzanie
« Odpowiedź #8 dnia: 2016-08-22, 12:36:03 »
Fotoodmładzanie to skuteczny zabieg naświetlania skóry twarzy i okolic światłem IPL. Likwiduje przebarwienia i naczynka oraz stymuluje produkcję kolagenu. Jest także pomocny w walce z trądzikiem.

Offline Kova

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Fotoodmładzanie
« Odpowiedź #9 dnia: 2016-08-31, 17:54:51 »
Skuteczny ale ryzykowny.

Offline Ugly

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 85
Odp: Fotoodmładzanie
« Odpowiedź #10 dnia: 2016-09-07, 13:44:22 »
Tylko przed przystąpieniem do wykonania zabiegu powinno się zapytać klientkę na co choruje, ponieważ nie wszystkie choroby tolerują naświetlania.