Autor Wątek: Praktyka  (Przeczytany 72676 razy)

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #30 dnia: 2005-04-07, 09:17:33 »
naprawdę się staram, ale one mnie już chyba od początku spisały na straty:( Jakos wytrzymam do konca miesiaca- musze... Jutro na szczescie wolne. Odstresuje się troszke przynajmniej.  Chce to miec juz za soba... W kazdym razie dziekuje:*

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #31 dnia: 2005-04-07, 11:16:14 »
Ja mam praktykki nie załatwiane przez szkołe tylko załatwiła mi je moja nauczycielka od pracowni kosmetycznej bez wiedzy innych. Najpierw mialam praktyki u niej w salonie gdzie mialam tylko manicure, pedicure, henna, regulacja brwi itd.
Teraz mam praktyki u znajomej mojej nauczycielki. Zobaczymy jak to będzie ale sie boje.

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #32 dnia: 2005-04-07, 17:43:14 »
ja musiałam sobie sama załatwiac. Na poczatku sie cieszyłam bo wydawało mi sie tam sympatycznie, ale teraz... KOSZMAR!!

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #33 dnia: 2005-04-08, 17:52:58 »
No jestem w szoku normalnie. Praktyki jeszcze przede mną i aż mi się włosy zjeżyły jak czytam Wasze wypowiedzi.
Przecież gabinet, w którym nie przestrzega się higieny powinien byc natychmiast zamknięty!!!!!!!!!

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #34 dnia: 2005-04-10, 11:30:20 »
Ja nie wiem skąd biorą sie takie kosmetyczki ktore higieny nie przestrzegają przecież to chodzi też o ich zdrowie a przecież w szkole tyle sie mowi o skutkach takich zaniedbań. Skąd ta kosmetyczka może wiedzieć jakie klientka ma choroby? źle coś zdezynfekuje i następna klientka sie zarazi. Moim zdaniem to jest olbrzymi brak nieodpowiedzialności za siebie i za innych.

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #35 dnia: 2005-04-10, 14:40:14 »
Tak niestety jest drogie kolezanki. Jutro zaczyna sie kolejny tydzien praktyki a ja juz od rana chodze zdenerwowana:( Naprawde mam tego dosyc. Chodze tam tylko zebym miała zaliczony rok, bo jeslibym tylko mogła zrezygnowac to bym im powiedziała co o tym sadze i odeszłabym...

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #36 dnia: 2005-04-10, 17:07:54 »
Ramzi a powiedz jak prowadzisz dziennik praktyki? Przecież musisz tam wpisywać każdy zabieg i dokładnie opisać co robiłaś. To piszesz np. , że wykonałam manicure i sprzęt do manicuru zdezynfekowałam płynem do dezynfekcji takim a takim. Ja musiałam dokładnie tak to wszystko opisać, razem z nazwami płynów do dezynfekcji. Może jak ta pani przeczyta, że nic nie napisałaś o dezynfekcji to się zorientuje, że coś jest nie tak. :)

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #37 dnia: 2005-04-10, 23:13:28 »
Majeczko!! Tak- rzeczywiscie prowadze dzienniczek praktyk. W sumie to pisze tam rzeczy ktorych wcale nie robiłam... Panie w salonie nic mi nie pozwalają robic a jak juz coś zrobie to tylko mnie neguja. O dezenfekcji w dzienniczku nie wspomniałam bo takowej nie ma. Zreszta one to beda czytały i podpisywałay wiec... sama rozumiesz. W swoim czasie i w szkole i w ... wszystkiego sie dowiedza. Poki co zmykam spac bo jutro kolejny ciezki dzien przede mna:(:(:(

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #38 dnia: 2005-04-10, 23:15:34 »
Na samą myśl ciarki mnie przechodza. Jak stamtąd wychodzę to mam ochotę rzucic się pod samochód:( Juz mi się odechciało byc kosmetyczka... Cały zapał jaki miałam zniknął i wiem ze juz nigdy nie bedzie tak jak przedtem. Nawet uczyc mi sie juz nie chce. Oj :(:(:(

vroniasta

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #39 dnia: 2005-04-11, 07:41:46 »
Ojejciu nie możesz tak myśleć Ramzi!!! Jak to mówi moja ciocia życie nie świnia po północy się odmieni :) Wiadomo, że jak kosmetyczka niepoważna to Tobie też odchodzi ochota, ale nie mozesz kopać dołka!!! Zobaczysz, że wszycho będzie gut!!! Nastepnym razem trafisz do lepszego salonu i będziesz miała wszycho w pupie  :wink:  Także główka do góry i nie przejmaj się niczym!!!!!!!!  :D

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #40 dnia: 2005-04-11, 10:34:15 »
Ramzi. Nie przejmuj się tak! Weź sobie do serducha, co w tym gabinecie się wyprawia, a wtedy Ty nigdy tak rażących błędów nie popełnisz!! Głowa do góry. Pamiętaj, że nie wszystkie kosmetyczki posiadają taką kulturę( albo jej brak) jak ta pani, u której odbywasz praktykę. A tak przy okazji to powiedz czy ta pani ma dużo klientek? Bo mieć ich nie powinna wogóle!!!!!

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #41 dnia: 2005-04-11, 19:07:36 »
to masz straszna meczarnie :( u mnie tez strasznie ciezko jest z praktykami juz w styczniu szukalam sobie na wakacje jak zobaczylam jak bylo we wrzesniu :( do jakiego salonu bym nie zaszla to zawsze bylo NIE   :(  ale w koncu jakos znalazlam :) i bylo super :). chociaz ostatnio uczylam sie depilacji  i tam bylo ze skore nalezy zdezynfekowac i posypac talkiem w zadnym gabinecie tego nie widzialam :(

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #42 dnia: 2005-04-12, 08:57:11 »
Ja w zadnym gabinecie nie widziałam zeby dezynfekowano skore przed depilacja
Powiem nawet szczerze ze byłam w roznych gabinetach i miałam robione manicure i nie spotakałam sie zeby zdezynfekowano mi dłonie

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #43 dnia: 2005-04-12, 11:14:33 »
To straszne co słysze! Nie potrafie tego pojąć w jaki sposób takie osoby zakładają własne gabinety i robią ludziom zabiegi. Przecież mogą zrobić więcej złego niż dobrego. Ja też sie boje strasznie praktyk. Dzisiaj mam pierwszy poważny dzień praktyk po tygodniowej przerwie po rozmowie wstępnej. Boje sie i to bardzo. Czuje że nie będzie tak miło i sympatycznie jak było na pierwszych no ale co zrobić. Być może takie ciężkie praktyki więcej mnie nauczą :P  Jeszcze mam na 15.00 i ciekawe do której.......

Dziewczyny nie łamcie sie będzie dobrze (też tak sobie mówie) :wink:

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #44 dnia: 2005-04-12, 11:34:21 »
Własnie wracam z rozmowy z pania w sprawie praktyk
i jestm troche w szoku zadawno mi takie dziwne pytania (bynajmiej dla mnie dziwne) nie spodziewałam sie takich
 :arrow: Czy zamiezam otworzyć swoj gabinet?
 :arrow: co chce dalej robic po szkole?
 :arrow: W jakiej formie chce do niej przychodzic?(no to mnie wogole zwaliło z nog)

Reszta była do przyjecia, a zreszta byłam tak zestresowana ze sama nie wiem co juz ona mowila i co ja odpowiadalam
Teraz wiem ze mogłam powiedzec cos zupelnie innego
ale co stres robi z czlowiekiem

Pani powiedziała ze sie zastanowi i zadzwoni do mnie
Wiec czekam  :(  :(  :(  :(  :(