Autor Wątek: Praktyka  (Przeczytany 72676 razy)

Gość

  • Gość
Praktyka
« dnia: 2004-12-08, 13:59:06 »
Witam, jestem słuchaczką pierwszego roku studium kosmetycznego, chciałam zapytać osób doświadczonych czy duży jest problem z podjęciem praktyki w gabinecie kosmetycznym. Pozdrawiam  :D

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-03-22, 15:41:15 »
U mnie we Wrocławiu wiele dziewczyn mialo poważny problem ze znalezieniem praktyk i nadal szukają. ja miałam to szczęście że praktyki do mnie przyszly i to w dwóch gabinetach.
Jednej mojej koleżance udalo sie trfić do zakładu gdzie przyjmują miesięcznie około 5 praktykantek i z chęcią  bez konieczności płacenia im za to!.Widzisz z tym to jest naprawde różnie. Tu gdzieś na forum byl temat ten poruszony i bardzo rozwinięty.

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-03-22, 17:46:07 »
z jakim wyprzedzeniem  miesięcznym trzeba zacząć poszukiwania praktyki, zanim się ją podejmie?  

A jeżeli chodzi o "płacenie za praktyke" to słyszałam że w moim mieście w niektórych gabinetach za pewną kwote praktyka jest w 100% zapewniona. Bardzo mnie to deneruje, że w taki sposób trzeba odrabiać praktyke, przecież w większości odrabia się ją żeby sie czegoś nauczyć, żeby zobaczyć jak to wygląda od strony praktycznej, ale cóż widocznie takie są polskie realia, żeby mieć trzeba zapłacić...

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-03-24, 19:56:58 »
Mam prośbe do dziewczyn które odbyły już praktyke lub do takich które mają już swoje gabinety. 4 kwietnia zaczynam praktykę miesięczna w gabinecie kosmatycznym. Prawdę mówiąc boje się trochę bo to jednak nie pracownia w szkole i tam nie moze mi sie coś nie udac. Na co mam się nastawic najbardziej?? Wiem ze Panie kosmetyczki niechętnie dopuszczają do klientek dziewczyny z pierwszego roku. Chciałabym dobrze wypasc!! Prosze Was bardzo o odpowiedz. Z góry bardzo dziekuje :)

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-03-24, 20:16:12 »
Wiele zależy od kosmetyczki która cie prowadzi przez praktyki. Ja w pierwszym salonie miała bardzo miła dziewczyne ktora mi wszystko dokładnie jeszcze raz wytlumaczyła i pokazała. Faktem jest że na klientkach nie ćwiczyłam ale na innych osobach z salnou (fryzjerkach) i ich znajomych, to jest o wiele lepsze bo nie stresuje sie ale kaszany też nie moge odwalić bo za to będę miała ocene. :P

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-03-25, 21:18:21 »
Gdy mialam praktyke  to juz pierwszego dnia mialam niezla jazde :D Od razu na gleboka wode,2Xhenna(inaczej wykonywana niz mnie uczono w szkole 8O ),manicureX2 ,,pedicure.Oczywiscie nie odbylo sie bez sprzatania,ale na cale szczescie nie musialam tylko sprzatac tak jak inne moje kolezanki.Osobiscie jestem bardzo zadowolona z praktyk.Moja rada:
pytaj jesli nie jestes czegos pewna,masz prawo czegos nie wiedziec ,bo przeciez dopiero  sie uczysz(tylko nie na glos jesli bedzie klientka,bo jeszcze ucieknie
 :lol: i wiecej do ciebie nie przyjdzie :P )

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-03-26, 09:19:02 »
Dziękuje Wam dziewczyny za rade- bede pamietała. Wydaje mi sie ze moja Pani kosmetyczka jest w porządku i czegos mnie nauczy. A pytac to bede na pewno:):):) Buzia mi sie nie bedzie zamykała- zartuje:)

Offline Marlena

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 327
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-03-26, 23:20:50 »
u mnie dziewczyny mało sprzatają i od razu na pierwszy dzień coś robia zalezy od zabiegu.Przewaznie zaczynam od henny a póżniej przygotownia np. do oczyszczania i stopniowo.

vroniasta

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-03-27, 00:42:01 »
To bardzo dobrze robisz :) Chyba nie ma lepszego sposobu nabrania wprawy i obycia z zabiegami, jak właśnie trening!!! Chwali się takie kosmetyczki co potrafią poprowadzić praktykantkę :) Obym ja w przyszłości trafiła na taką solidna kosmetyczkę!!!!!! :D

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-03-27, 11:17:18 »
Mam nadzieję, że nie bede przez cały miesiac sprzatac:) Ale nie wydaje mi sie. Tylko jestem na pierwszym roku i wiele zabiegów jeszcze nie miałam w szkole. Moze kosmetyczka mi pokaze i nauczy i w szkółce będę juz bartdziej do przodu:)

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-03-29, 09:30:38 »
Mnie tez czekaja praktyki
Starsznie sie boje
Najgorsze jest to ze na wstepie kaza robic henne
a mi sie tak łapki trzesa boje sie ze jak zrobie komus na brwi
to jak czarownica bedzie wygladac
A na rzesy to ze cos przebije albo ufarbuje pól powieki
 :'-(

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-03-29, 10:05:45 »
Caro 50,nie martw  sie tak bardzo.Bedzie dobrze.Ja tez boje sie troche robic henne,bo mam uraz psychiczny(kosmetyczka spalila mi kiedys rogowki-duzo nacierpialam sie),ale trzeba sie przelamac :D naloz sporo wazeliny to bedzie ok.Jak bedzie cos nie tak to od razu wolaj szefowa(tylko po cichu :lol: )

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-03-29, 10:21:38 »
Ja wiele razy juz robiłam henne, ale to były głownie kolezanki i rodzina wiec jakby cos się popsuło to nic by sie takiego nie stalo. Boje sie ze przyjdzie jakas kobieta z brwiami na pół twarzy i będa jes sterczes:):) A jesli chodzi o farbowanie rzęs to zawsze sie wkurzam przy nakładanie podkłądek. Nigdy mi to równo nie wychodzi:/ A z tego co wiem to henne będę robiła na 100%. ALE SIĘ BOJĘ!!!! A praktyka juz w poniedziełek...

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-03-29, 17:13:47 »
Ja nie robiłam zabiegow klientkom tylko znajomym kosmetyczek itd. ale teraz ide na inne praktyki i boje sie że bedzie ciężko bo slyszałam wiele nie miłych rzeczy o tej Pani co będzie mnie nadzorować podczas praktyk.

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-03-29, 18:21:02 »
Ellobob nie ma co sie przejmowac tym co ludzie mowia o tej Pani.Ja mialam naprawde "ostra"szefowaTrzeba postepowac dydaktycznie;-)Duzo zalezy od Twojego nastawiena :jump: Trzymam  kcuki za wszystkie dziewczyny przed praktykami.Glowy do gory bedzie dobrze