Autor Wątek: żel na nautalną płytkę i złamany paznokieć  (Przeczytany 46752 razy)

Offline avenire

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 265
Problem z utwardzeniem naturalnej płytki paznokcia
« Odpowiedź #30 dnia: 2007-04-05, 19:20:40 »
odchodzenie paznokcia od masy po takim czasie świadczy o wysuszeniu płytki
klientka powinna w domku używac oliwki do skórek i codziennie natłuszczac wał paznokciwy i skórki pod paznokciem
uniknie wten sposób odchodzenia żelu

mam też pytanko
wczoraj testowałam żelik starnailsa wapniowy i strasznie sie do dzisiaj zapowietrzył od skórek to 1 mój taki rzypadek wiec jestem mega zadziwiona
czy ktos go stosował
chyba Elenka cos onim pisała
jak mogę prosi o pomoc
co jest nie tak?
skórek nie zalewam od lat kilku :lol:
i odtłuszczam dobrze :?:  :idea:

Gość

  • Gość
żel do naturalnej płytki
« Odpowiedź #31 dnia: 2007-04-06, 13:21:19 »
z tym odchodzeniem płytki po kilku dopełnieniach to też byłam pewna,że to "suchość paznokcia" :wink: , ale zagięła mnie klientka, która sumiennie oliwkuje swoje pazurki jak również dwoje małych dzieci. :?:  :?:  :?:
ale może to jakiś wyjątek od reguły :?:
avenire, ja używam wapniowego star nailsa i jest ok. tylko trzeba uważać na ten wolny brzeg... a masz jakiś primer? ja używam bonder ibd i jest bez zarzutu. bez primera odłazi, może nie od razu, ale jednak.

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Problem z utwardzeniem naturalnej płytki paznokcia
« Odpowiedź #32 dnia: 2007-05-16, 22:24:31 »
Nie ma zadnej reguły tak naprawdę ale zakładamy,ze prawidłowo wykonane paznokcie,utwardzanie,ect,powinno sie uzupełniac/odnawiac co 3-4tyg i w tym czasie wszystko powinno byc ok,zakładając,ze nie było żadnego urazu mechanicznego.
Rzadko bo rzadko ale bywa,ze paznokcie naturalne z jakegos powodu,niezbyt "chętnie" tolerują masę na paznokciu.

Arleta

  • Gość
Problem z utwardzeniem naturalnej płytki paznokcia
« Odpowiedź #33 dnia: 2007-05-19, 09:52:35 »
ja sobie zeluje naturalna plytke bo jakos nie lubie miec bardzo dlugich paznokci wiec nie naklejam tipsa i stosuje do tego zele z firmy Sun flower wiem ze moze nie sa rewelacyjne ale ja narazie nie narzekam (dopiero cwicze bo niedawno zrobilam kurs i nabieram wprawy) pozniej bede chciala sobie kupic cos lepszego

a co do odchodzenia zelu tez mialam z tym problem zajelo mi kilka odnow za nim wyeliminowalam wszystkie niedoskonalosci :) i jak na nakladanie sobie samej to teraz jestem juz z nich calkiem zadowolona

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Problem z utwardzeniem naturalnej płytki paznokcia
« Odpowiedź #34 dnia: 2007-05-25, 08:30:18 »
Jezeli moge wyrazic swoje skromne zdanie.

 Przeczytalam allu twoje posciki. Dla mnie wina   tkwi  przede wszystkim w  zastosowanej technice .

Utwardzanie zelem nie jest taka ...prostą sprawa. Wybor techniki zalezy  od rodzaju płytki paznokciowej i tu musisz zadecydować jaka wybrać.

Mozesz uzyć najlepiej delikatnego  (nie piekacy) żelu budującego plus podklad ( np. calcium) , zastosować dobraną technike do danej płytki (oceniasz  kondycje) i pazurki 4 tyg jak tralalaa...:) :wink:
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

alla

  • Gość
Problem z utwardzeniem naturalnej płytki paznokcia
« Odpowiedź #35 dnia: 2007-09-20, 14:14:50 »
.. a jak zalać wolny brzeg by zrobić to najlepiej i najdokładniej? jakie macie metody? słyszałam że nieraz dziewczyny podkładaja formę by łatwiej zabezpieczyc wolny brzeg paznokcia..

Offline zanciak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 744
Problem z utwardzeniem naturalnej płytki paznokcia
« Odpowiedź #36 dnia: 2007-09-20, 14:49:12 »
Można też obetrzeć pędzelek o wolny brzeg :) i oczywiscie dobrze opracowac pazurka ... ja tak robie i wszystko sie 3ma :)
Żaneta Chmiel
Instruktor ABC-Nailstore Katowice

www.abc-nailstore.pl
www.beautify.pl
tel. 509 936 589

www.zanciak.blog.onet.pl
www.zanciak.digart.pl

Gość

  • Gość
problem z zelem
« Odpowiedź #37 dnia: 2007-10-25, 13:04:20 »
witam!



mam taki problem  otoz kurs skonczylam 3 miesiace temu i ostatnio  ialam 2 pierwsze klientki ktore chcialy tylko swoje naturalne paznokcie  zmocnic zelem zeby je poprostu tylko utwardzic.ale co sie okazalo jedna  zadzwonila po 5 dniachi powiedziala ze zel jej odchodzi od gory i od dolu druga zadzwonila juz na drugi dzien ze zel jej popekal i tez poodchodzil w jednej rece na 3 pazurkach a w drugiej 2 pazurki niewiem co bylo ta przyczyna ze tak sie stalo moze opisze nastepujaco jak je robilam.

-dalam usowacz na skorki i odsunelam je patyczkiem.nastepnie  matowilam paznokcia pilnikiem i bloczkiem.pedzlem usunelam pyl i przemylam plynem uniwersalnym nalozylam primer dalam pierwsza warstwe zelu uniwersalnego(bondera)(do lampy 2 min)nastepnie cienka warstwe budujacego(do lampy 2 min.) nastepnie ponownie dalam zel budujacy ktorym utworzylam linie stresu itd(do lampy 4 min) po zbudowaniu paznokcia nalozylam cienko ostatnia warstwe budujacego(do  lampy 2 min.) nastepnie przemylam plynem uniwersalnym warstwe dyspersyjna opilowalam pilnikiem i bloczkiem usunelem pyl pedzelkiem przemylam plynem uniwersalnym i nalozylam zel nablyszczajacy(do lamy 2 min) juz nie przemywam bo ten zel nablyszcajacy jest bez przemywania prosilabym o rade co zrobilam zle ze tak sie stalo?

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Problem z utwardzeniem naturalnej płytki paznokcia
« Odpowiedź #38 dnia: 2007-10-25, 19:19:10 »
Po pierwsze staramy sie nie używać removwera przed przedłużaniem paznokci; po drugie, skórki lepiej usunąc metalowym kopytkiem, gdyz patyczek nie zbiera wszystkiego z płytki paznokcia i moze pozostać częścmartwego naskórka, po trzecie, płytki paznokcie nie matowimy blokiem- blok polerski jak sama nazwa wskazuje słuzy do polerowania, amy chcemy zmatowic- polecam pilnik 180.

To tyle uwag. co do powodów odchodzenia zelu, może byc ich więcej, ale o tym pisano na tym forum juz wielkrotnie- przejrzyj watek o żelu i akrylu, tam sa podane wszystkie przyczyny dlaczego żele/akryle moga sie zapowietrzac.

Co do pekania to.... niestety, ale podejrzewam jakośc zeli- na czym pracujesz?
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Gość

  • Gość
Problem z utwardzeniem naturalnej płytki paznokcia
« Odpowiedź #39 dnia: 2007-11-27, 23:38:39 »
Witam wszystkich
jestem tu po raz pierwszy, wiec prosze o wyrozumiałość jeśli umieściłam pytanie nie tam gdzie należy lub popełniłam jakiś inny karygodny błąd.
Ukończyłam kurs 6 miesięcy temu i cały czas intensywnie ćwicze, jedno zdarzenie nie daje mi zasnąć. Otóż jakiś czas temu miałam klientkę na utwardzanie naturalnej płytki żelem i pierwszawarstwa żelu nie utwardziła mi się w lampie, dokładnie utwardził się tylko paseczek ok. 1 mm. na około paznokcia przy skórkach. Cały środek i wolny brzeg normalnie starłam wacikiem nasączonym cleanerem (chociaż wiem że nie polecacie przecierać pierwszej warstwy żelu , ale tak właśnie mnie uczono)
Dodam że nigdy wcześniej ani nigdy potem mi się to nie zdarzyło.
Nie zmieniałam produktów, sposobu pracy oraz nie wymieniałam żarówek w lampie.
I przeczytałam całe forum dl początkujących, nie znajdując odpowiedzi.
Strasznie się rozpisałam ale może coś takiego się komuś zdarzyło i proszę o pomoc.

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Problem z utwardzeniem naturalnej płytki paznokcia
« Odpowiedź #40 dnia: 2007-11-27, 23:49:16 »
piku witamy na naszym forum :)
miejsce na ten post idealne :)
poczekajmy na opinie naszych pazurkowych ekspertek :)
ja od siebie prosiłabym tylko o wpisanie miejsowości w profilu :)
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Gość

  • Gość
Problem z utwardzeniem naturalnej płytki paznokcia
« Odpowiedź #41 dnia: 2007-11-28, 00:11:18 »
Już się poprawiłam  :D

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Problem z utwardzeniem naturalnej płytki paznokcia
« Odpowiedź #42 dnia: 2007-11-28, 09:38:40 »
Piku, a jak Twoja klientyka trzymała reke w lampie?

Zdzwiłabys sie, co one potrafią tam wyczyniac z palcami co owocuje nieutwardzaniem sie zelu.  :wink:
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Gość

  • Gość
Problem z utwardzeniem naturalnej płytki paznokcia
« Odpowiedź #43 dnia: 2007-11-28, 11:50:13 »
Tak trzymała rękę w lampie, ja w tym czasie żelowałam drugą rękę
niezauważyłam żeby tam cokolwiek wyczyniała z tą ręką

Pamiętam że miała dosyć grube paznokcie, lekko pobruzdowane pionowo i zakrzywiające się w dół.
Ale nie wiem czy ma to cokolwiek do rzeczy, bo jestem jeszcze mało doświadczona.

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Problem z utwardzeniem naturalnej płytki paznokcia
« Odpowiedź #44 dnia: 2007-11-28, 20:55:52 »
To, ze miała reke w lampie, to jeszcze o niczym nie świadczy  :wink:
Ja dopiero, gdy zobaczyłam prace na lampie przelotowej, szczeka mi opadła w jakich pozycjach mozna trzymać rekę w lampie- np mozna palce zagiąc i "postawic" na opuszkach w wyniku czego utwardzi sie tylko częśc żelu przy macierzy, a reszta mocno kiepsko, lub wcale....  :lol:
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl