Autor Wątek: żel na nautalną płytkę i złamany paznokieć  (Przeczytany 46850 razy)

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
natural nail spn
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-09-27, 11:07:18 »
dziewczyny mam proœbe do was jeżeli pracujecie na natural nail z spn to napiszcie mi prosze jak sie na nim pracuje czy tak jak na noramlej jednofazówce czy potrzebny jest bonder albo jakiœ inny podkład czy do tego żelu może być inny odtłuszczacz i kiedy naklada się french.przeczytałam na forum,że jest dobry i chciałabym go wyprubować.

Gość

  • Gość
Problem z utwardzeniem naturalnej płytki paznokcia
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-10-30, 09:41:42 »
Ja mam ten sam problem co gratka, odchodzi mi żel od wolnego brzegu paznokcia  :(   Ja robie tak:
-matowie paznkcia,
-odpylam,
-nakładam primer (czekam aż odparuje)
-później primer-baze (pracuje na żelach bass cosmetics i w tych żelach primera-bazy używa się zamiast żelu podkładowego) wkładam do lampy na 0,5 minuty
- nakładam 2 cieniutkie warstwy żelu french (każdą utwardzam osobno 2 minutki)
- nakładam żel budujący
- przemywam
- piłuje
- nakładam warstwę nabłszczającą i koniec

Próbowałam też nakładać french na cieniutką warstwę żelu budującego, ale efekt był taki sam, żel odchodzi od wolnego brzegu paznokcia, nie na wszystkich paznokciach, ale na niektórych.
Dodam jeszcze że dokładnie zalewam żelem wolny brzeg paznokcia.

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
Problem z utwardzeniem naturalnej płytki paznokcia
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-10-30, 18:42:44 »
albo pazurki  tłuszczą sie i zel nie chce sie trzymac albo zel jest nie odpowiedni ja uzywam natural nail z spn i nie mam takiego problemu.do naturalnych powinien byc zel elastyczny z silikonem sun flower tez taki ma.

Gość

  • Gość
Problem z utwardzeniem naturalnej płytki paznokcia
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-10-31, 07:43:37 »
Ja używam żeli Bass Cosmetics i z tego co wiem oni nie mają specjalnego żelu do naturalnej płytki. Czym najlepiej odtłuszczać płytkę paznokcia???

Offline Ania_G

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Kierownik Działu Szkoleń abc nailstore katowice
Problem z utwardzeniem naturalnej płytki paznokcia
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-10-31, 09:34:58 »
Do odtłuszczania naturalnej płyki najlepiej używać odtłuszczacza na bazie alkoholu(zwany czasami jako pre-primer), czystego acetonu (uwaga silnie odtłuszcza!) albo cleaner do masy żelowej(są zazwyczaja 100% na bazie alkoholu).
Tipsa najlepiej odtłuscic odtłuszczaczem(pre-primer).
Masę żelową przecieramy cleanerem, acetonem lub alkoholem.
Zmatowiona mase żelową poza cleanerem, acetonem, alkoholem można odtłuścić odtłuszczaczem (pre-primerem)
Anna Gembala-Papież
Mistrzyni Polski Nail Desing 2008,2009 i 2010
II Vicemistrzyni Międzynarodowa 2009 i II Vicemistrzyni Europy 2009

GALERIA: http://galeria.beautify.pl/Ania.html
http://abc-nailstore-katowice.pl

Gość

  • Gość
Problem z utwardzeniem naturalnej płytki paznokcia
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-01-24, 22:22:24 »
Witam :)  mam maly problem z utwardzeniem naturalnych paznokci, wiec proszę o pomoc osoby bardziej doświadczone. Mianowicie chodzi o to, ze od dłuższego czasu próbuję utwardzic mojej mamie paznokcie z przezroczystym zelem z firmy ‘Rendezvous’ i tylko na końcówki daje troche kolorowego brokatu, by ladnie wyglądały :)  Płytkę przygotowuje dobrze (przynajmniej tak mi się wydaje :? ), czyli usuwam skorki z plytki, matowie płytkie z pilnikiem 180, odtłuszczam z zmywacze, nakładam primer, odczekuje az całkowicie wyschnie i wtedy nakładam 3cienkie warstwy zelu (na pierwsza warstwe daje na końcówki brokat utwardzam, pozniej druga warstwa utwardzam, przemywam i matuje płytkę by ladnie wygładzić brokac z zelem i scieram pyl i trzecia warstwa nablyszczajaca)na koniec sciagniecie warstwy lepkiej i wmasowanie olejku w skorki i zel. Po jednym dniu czasami udaje się ze dopiero po dwoch dniach utwardzenie zelowe całkowicie odkleja się od paznokci :(  próbowałam również z akrylem i jest to samo nie wiem czy ja cos zle robie a może produkty z tej firmy nie nadaja się do utwardzania naturalnych paznokci, a może to, ze moja mama ma prace, gdzie ciagle moczy dlonie w wodzie i detergentach, chociaż ostatnio namówiłam ja by pracowala w rękawiczkach ochronnych niestety rezultat był ten sam :(  bardzo prosze o wasze opinie, z gory dziekuje  :)

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Problem z utwardzeniem naturalnej płytki paznokcia
« Odpowiedź #21 dnia: 2007-01-24, 23:24:05 »
Iwonka, po pierwsze NIE ODTŁUSZCZAMY ZMYWACZEM DO PAZNOKCI. Wiele zmywaczy w składzie ma olejki, czyli osi.agamy efekt orzeciwny do zamierzonego.
Po drugie- czy zalewasz starannie wolny brzeg?
Poszukaj na tym forum- tematyka utwardzania paznokci żelem przewinęła sie tu wielkrotnie....
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Gość

  • Gość
Problem z utwardzeniem naturalnej płytki paznokcia
« Odpowiedź #22 dnia: 2007-01-25, 17:04:37 »
Dziekuje Albertynko za rady  :)  czasami probowalam odtluszczac antiseptic, ale byl ten sam rezultat :(  a mama ma krociutkie paznokietki, wiec wolnego brzegu nie ma :)   sprawdze jeszcze w wyszukiwarce forum, moze cos znajde :)  dziekuje.

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Problem z utwardzeniem naturalnej płytki paznokcia
« Odpowiedź #23 dnia: 2007-01-25, 18:26:48 »
Jak nie ma wolnego brzegu to musisz minimalnie przedłużyć. Trzeba "zalać" wolny brzeg bo inaczej zawsze coś wlezie między żel a paznokieć.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Problem z utwardzeniem naturalnej płytki paznokcia
« Odpowiedź #24 dnia: 2007-01-25, 18:35:24 »
I potem wchodzi woda i powietrze i schodzi żel całą warstwą  :roll:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Gość

  • Gość
Problem z utwardzeniem naturalnej płytki paznokcia
« Odpowiedź #25 dnia: 2007-01-25, 19:14:48 »
To juz mamy rozwiazany problem :)  slicznie dziekuje za wskazowke i jak najszybciej sprobuje tej metody :) pozdrawiam.

Gość

  • Gość
żel do naturalnej płytki
« Odpowiedź #26 dnia: 2007-04-02, 19:46:08 »
Witam, jestem nowa na forum i postanowiłam się przyłączyć. Piszecie, że należy otulić wolny brzeg paznokcia żelem, ale... pazurek robi się wtedy grubszy i nierówny. A co gorsze ten nierówny brzeg i żel pod paznokciem denerwuje klientki (słusznie zresztą) i narażony jest na "skubanie". Czy jest na no jakaś rada?  :oops: Proszę o pomoc, bo spędza mi to sen z powiek :?  :? wyprowałam żellakier Christrio na 5 klientkach i trzyma się rewelacyjnie tylko jednej... :cry: I jeszcze jedno pytnko:czy możliwe jest iż jest to żel dla pań, które nie wykonują w życiu dużo czynności :wink: czy można normalnie prać, gotować, sprzątać...? Pozdrawiam

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Problem z utwardzeniem naturalnej płytki paznokcia
« Odpowiedź #27 dnia: 2007-04-02, 19:53:25 »
możesz podłozyc formę.

można prac,sprzątac,wszystko można łacznie z oddychaniem ;)
Jesli usługę wykonasz prawidłowo,to nie ma się czego obawiac :)

Gość

  • Gość
żel do naturalnej płytki
« Odpowiedź #28 dnia: 2007-04-05, 18:50:05 »
dzięki za odpowiedż, ale mam następne pytanie: żelem SPN do naturalnej płytki nie można przedłużać na formę,tak? i jak klientka przyjdzie za 3 tyg. na dopełnienie i skrócenie paznokci to znów mam jej podłożyć formę?? czy jak?  :?:  8O  I mam jeszcze jedno pytanie: o odchodzenie wolnego brzegu naturalnej płytki od masy żelowej lub akrylowej (nie odwrotnie). Dzieje się tak nie od razu po założeniu, tylko po 3, 4 dopełnieniach. Czy da się z tym walczyć?! Czy notorycznie usuwać naturalny paznokieć frezarką? Co zrobić gdy klientka chce mieć jednak naturalną płytkę pod masą żelową lub akrylową?

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Problem z utwardzeniem naturalnej płytki paznokcia
« Odpowiedź #29 dnia: 2007-04-05, 19:20:17 »
Toś przyszalała z ilością pytan ;)

-żel do naturalnej płytki SPN jest żelem do naturalnej płytki,a nie do przedłużania -jest zbyt elastyczny (zawiera w swoim składzie sylikon)
-jak przyjdzie klientka na odnowę to tak,najbezpieczniej znów podłożyc formę
-przyczyna odchodzenia masy po kilku odnowach to własnie ta,jaka zazwyczaj problemem jst przy naturkach-masa równo z paznokciem,a jak temu zaradzić-frezarka ;) nie musisz wypiłowywac całego paznocia,wystarczy jakies 1-2mm marginesu.