Autor Wątek: oderwany paznokieć  (Przeczytany 5783 razy)

Offline karla

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 43
oderwany paznokieć
« dnia: 2007-02-07, 12:10:47 »
mam pytanko: mojej siostrze na srodkowym palcu u prawej ręki odrywa sie paznokieć od wolnego brzegu. hm... nie wiem jak to dobrze wytłumaczyć, po prostu wygląda on jakby dosłownie oderwał sie od obrąbka naskórkowego podpaznokciowego- chyba tak to sie fachowo nazywa, tak do połowy płytki. co to znaczy, owszem siostra zawsze miała problemy z paznokciami- łamały sie z boków, ale takie cos pojawiłao jej sie po tipsach żelowych, nosi je od wrzesnia. pyta mnie bo interesuje sie panokciami, ale kurde ja jej nie umiem odpowiedzieć. czy wiecie co to takiego i jak temu zaradzić. a a dziewczyna która robi jej paznokcie mówi, ze to nic takiego. to nie boli, ale po zdjeciu tipsów wygląda nieestetycznie

a i jeszcze jedno: czy ma na to wpływ to że uderzyła ona mocno tym paznikciem o parapet?? może tips był za mocno przylejony, i zamiast złamać się albo odkleić, odgiął sie z paznokciem- nie wiem poprostu sie nad tym zasatanawiam bardzo

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Re: oderwany pazznokieć
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-02-07, 12:18:34 »
Cytat: "karla"


a i jeszcze jedno: czy ma na to wpływ to że uderzyła ona mocno tym paznikciem o parapet?? może tips był za mocno przylejony, i zamiast złamać się albo odkleić, odgiął sie z paznokciem- nie wiem poprostu sie nad tym zasatanawiam bardzo


I tu masz odpowiedź na swoje pytanie. Tips nie był zbyt mocno przyklejony, paznokieć był solidnie zbudowany a przy długich trzeba uważać.
Poczytaj przyklejony temat w tym dziale jak dbać o paznokcie.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline karla

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 43
oderwany paznokieć
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-02-07, 13:47:45 »
dziekuje bardzo na info mam jeszcze pytnako jedno- czy jej sie to samo "zrośnie" czy powinna iść z tym do lekarz, w sumie ulzyło jej bardzo- bo myslała że sie czymś zaraziła:)

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
oderwany paznokieć
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-02-08, 08:43:27 »
Skoro Twoja siostra chodzi do stylistki robić paznokcie to najlepiej ona będzie wiedziała co z tym da się zrobić. Chyba, że nie chodzi do stylistki tylko do "dziewczyny od paznokci" wtedy najbezpieczniejsze będzie poczekać aż uszkodzony paznokieć zrośnie zrośnie.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...