Autor Wątek: Pielęgnacja dłoni i paznokci w warunkach domowych  (Przeczytany 5709 razy)

Gość

  • Gość
Pielęgnacja dłoni i paznokci w warunkach domowych
« dnia: 2006-11-16, 15:04:45 »
Witam!
Muszę napisać pracę kontrolną na temat Pielęgnacja dłoni i paznokci w warunkach domowych. Czy możecie mi pomóc i napisać co moge w swojej pracy zawrzeć. Szukałam na google.pl ale żadnych mądrych rzeczy nie moge znaleźć. Proszę o jakiekolwiek porady. Podaje swojego maila na którego jeśli możecie wyślijcie mi jakies materiały groszowiec@tlen.pl
Z góry dziekuje za wszelką pomoc!!
dZIEKUJE I pozdrawiam!!

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
Pielęgnacja dłoni i paznokci w warunkach domowych
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-16, 19:31:42 »
na pewno kremowanie, moczenie w oliwie z oliwek, he heh ja sobie w warunkach domowych zabieg z parafiną nawet robię;)  smarowanie paznokci sokiem z cytryny aby wybielić płytkę, używanie kosmetyków z dobrych firm, lakierowanie paznokci...jak cos mi się przypomni to dopiszę...jeszcze odpowiednie obcinanie i piłowanie;)
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Pielęgnacja dłoni i paznokci w warunkach domowych
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-11-16, 22:44:44 »
... kapsulki z wit E  :wink:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
Pielęgnacja dłoni i paznokci w warunkach domowych
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-11-17, 14:52:08 »
no to znalazlam notatki z pielęgnacji domowej dłoni....


Zaniedbane dłonie są wówczas bardzo zaniedbane, szorstkie,spękane,zaczerwienione

-zwracamy uwagę na ochronę rąk-do uciążliwych prac używamy wyściełanych w środku rękawiczek gumowych. do ochrony przed zimnem grube, niezbyt obcisłe rękawiczki zimowe

-po umyciu ręce starannie suszymy i smarujemy odżywczymi kremami

-przeciw zrogowaciałym i spierzchniętym dłoniom stosujemy: nacieranie rozcieńczonym octem owocowym, sokiem cytrynowym, moczymy dłonie w naparach tymianku, szałwi, rumianku
-wybielająco i zmiękczająco działa kilkuminutowe moczenie rąk w serwatce,maślance, soku z kiszonej kapusty

-stosujemy domowy peeling--> sól+krem lub olejek np bambino lub drugi peeling cukier+krem lub oliwkę

głębokie pęknięcia -wskazuja na początki zaognienia

-stosujemy maść cynkową lub olejek cynkowy
-stosujemy kremy pielęgnacyjne o wysokiej zawartości tłuszczu
-kapiemy dłonie w podgrzanym oleju lub oliwie z oliwek
-dłonie unikają kontaktu z wodą i mydłem
-w ostrych przypadkach pomaga mycie dłoni chudym mlekiem lub herbatką skrzypu polnego lub rumianku
-bardzo ostrożnie używamy kremów zawierających glicerynę mogącą podrażnić spierzchniętą skórę

-dobre rezultaty daje kąpiel dłoni w krochmalu z mąki ziemniaczanej<1> lub rozgotowanym siemieniu lnianym, po kąpieli ręce lekko osuszyć i popękane miejsca posmarować 2% roztworem gencjany lub maścią tranową, na noc wklepac zagęszczoną gliceryne lub krem"linomag" i nałożyc bawełniane rękawiczki
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
Pielęgnacja dłoni i paznokci w warunkach domowych
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-12-13, 17:07:25 »
poczytaj forum w dziale gdzie sie szuka informacji i materiałów tam już komuś opisałam twój temacik;)
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Pielęgnacja dłoni i paznokci w warunkach domowych
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-12-13, 17:10:30 »
ale czy Tamarze to sie jeszcze do pracy przyda? swoj post napisala miesiac temu...
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))