Autor Wątek: zaskorniki naczynka i przebarwienia  (Przeczytany 4195 razy)

Offline rozalilli

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
zaskorniki naczynka i przebarwienia
« dnia: 2012-12-09, 22:55:45 »
witam . mam okropny problem ze skora na buzi .poweim szczerze ,ze to juz doprowadza mnie do rozpaczy :/  zacznijmy od poczatku .Mam 18 lat , cere mieszana naczynkowa. Odkad pamietam  na twarzy wyskakuja mi zaskorniki  .wszedzie ....  Ale niestety w ciagu tego roku problem nasilil sie i to jak . Juz nie wiem ,co robic .jedna krostka mi zniknie to pojawia sie 1000 kolejnych.Najgorzej jest na skroniach, na czole to juz wgl koszmar , na policzkach . no w zasadzie wszedzie jak juz pisalam :/  naprawde probowalam juz wszystkiego  maseczki i inne pierdy .w ostatecznosci i tak dopoki nie wyscisnelam zaskornika (oczywiscie tak jak nalezy ) to tkwil na mojej twarzy bez konca. czytalam o zabiegach w salonach kosmetycznych  np laser ipl  . podobno jest na nacyznka przebarwienia i tradzik ,redukuje wydzielanie sebum.  Chcialbym prosic o rade jaki zabieg bylby najlepszy zeby usunac  przebarwienia i te mini blizny po syfach  oraz maksymalnie zminimalizowac powstaanie zaskornikow raz na zawsze.oczywiscie manualne oczyszczanie nie wchodzi w gre ,bo na przykladzie mojej przyjaciolki widze ,ze nic to nie daje. po tygodniu jest to co bylo przed zabiegiem a kasy ubywa. ...prosze o pomoc :(

Offline telimena

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: zaskorniki naczynka i przebarwienia
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-01-30, 13:43:51 »
Mam w sumie ten sam problem co Ty - cera mieszana naczynkowa i również średnio sobie z nią radzę. Próbowałam różnych specyfików i w pewnym momencie stwierdziłam, że i tak nic z tym nie zrobię i zostawiłam to w spokoju. Ostatnio zaczęłam stosować kosmetyki z Ziaji z serii Med ( http://www.ziaja.com/offer/ziajamed/rozszerzone_naczynka.html ) i niby w jakimś stopniu pomagają, ale idealnie nie jest. Najgorsze jest jednak to, że jeżeli używa się kremu do cery naczynkowej to zwykle nie działa on na zaskórniki i odwrotnie, więc trudno w takim przypadku wybrać z czym walczyć. Sama zastanawiam się nad laserem, ale nie wiem czy to dobra opcja. Jest to dosyć drogi zabieg i jeżeli miałabym się mu poddać, pewnie poszukałabym jakichś ofert na Grouponie. Póki co stosuję to, co mam i staram się kupować naprawdę dobrze kryjące podkłady. Aktualnie mam ten: http://www.zlotewyprzedaze.pl/produkt/podklad-mus-35-ml-natural---naturalny/82703 , jest ok, ale rewelacji nie ma. Najlepiej póki co sprawował się chyba Double Wear z Estee Lauder, ale on znowu jest dosyć drogi :/. Daj znać jaką podjęłaś decyzję.

Offline Neea

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • marzenia są po to aby je spełniać, jedno po drugim
Odp: zaskorniki naczynka i przebarwienia
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-02-02, 00:38:14 »
A dlaczego nie zrobicie sobie same kosmetyków odpowiednich dla waszej cery? W dzisiejszych czasach mamy już dostęp do półfabrykatów jak i do odpowiedniej lektury składu jaki powinien dany specyfik powinien zawierać. Potrzebujecie jedynie trochę czasu aby uważnie poczytać które substancje są odpowiednie dla waszej skóry oraz bardzo czyste pomieszczenie, wygotowany słoik lub szklankę oraz naczynie w którym dany specyfik będziecie trzymały. Musicie jeszcze tylko pamiętać o tym, że jeżeli nie dodacie konserwantów to wasz specyfik będzie miał któtki termin przydatności a jego miejscem przechowywania będzie lodówka.

Offline Rudzia0

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: zaskorniki naczynka i przebarwienia
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-03-04, 13:16:59 »
Moja siostra na takie problemy z cera stosuje kosmetyki profesjonalne z medidermy a wczesniej byla w salonie laime i tych zabiegow troche miala wiem ze napewno zamykanie naczynek i jakis kwas na to robila no i jej pani po tych zabiegach ustawila odpowiednia pielegnacje. Na gruponach to nie radze, bo to zabiegii po kosztach i moga niedzialac. Pozdrawiam i zycze powodzenia w naprawianiu cery.

Offline Pati_91

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: zaskorniki naczynka i przebarwienia
« Odpowiedź #4 dnia: 2015-05-05, 11:25:37 »
ja równiez zmagam się z przebarwieniami na twarzy. walczę z tym od wielu lat i efekty nie są zbyt zadowalajace :?

Offline monia_ass

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: zaskorniki naczynka i przebarwienia
« Odpowiedź #5 dnia: 2015-05-27, 11:57:17 »
ktoś coś na walkę z zaskórnikami?

Offline anetamska

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: zaskorniki naczynka i przebarwienia
« Odpowiedź #6 dnia: 2015-09-23, 14:33:11 »
Na walkę z zaskórnikami najlepszy jest peeling. Nie przy każdej cerze można go zastosować, bo każdy organizm jest inny, wiadomo, ale w moim przypadku stosowanie peelingu na twarz (głownie okolice nosa, brwi) raz w tygodniu przynosi wymierne efekty. Najczęściej taki peeling robię sama, z produktów, które mamy zazwyczaj w domu, aczkolwiek można używać tych gotowych jeśli ktoś lubi ;)

Offline Ugly

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 85
Odp: zaskorniki naczynka i przebarwienia
« Odpowiedź #7 dnia: 2016-11-10, 12:26:16 »
Zastanawiam się nad laserowym usunięciem naczynek, ale nie wiem czy to takie zdrowe dla organizmu.