Autor Wątek: akryl czy zel?  (Przeczytany 66521 razy)

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
akryl czy zel?
« dnia: 2005-07-08, 21:22:14 »
co jest lepsze akryl czy żel??

kasiek

  • Gość
akryl czy zel?
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-07-09, 09:38:54 »
o to jest pytanie ............. nie mozna dac jednej prawdziwej odpowiedzi, ....... to zalezy .... i lepszy do czego?

Gość

  • Gość
akryl czy zel?
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-07-09, 09:56:43 »
Kasiek - no czy lepszy jest akryl od żelu czy zel od akrylu ;)

A tego nikt Ci nie powie :]

Obie metody wyglądają naturalnie i nie są szkodliwe dla płytki paznokciowej.

Jedynie żel jest bardziej elastyczny od akrylu.

O ile sobie dobrze przypominam to kiedys była tutaj debata na forum "akryl vs. żel"

kasiek

  • Gość
akryl czy zel?
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-07-09, 10:02:33 »
była pamietam ale poczułam się z rana jakbym czytała Hamleta ......... akryl czy żel o to jest pytanie  :lol:  :lol:

Gość

  • Gość
akryl czy zel?
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-07-09, 10:13:22 »
Cytat: "Kasiek"
była pamietam ale poczułam się z rana jakbym czytała Hamleta ......... akryl czy żel o to jest pytanie  :lol:  :lol:


Hie hie hie - dobre  : rotfl :

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
akryl czy zel?
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-07-09, 11:45:59 »
no walsnie chce isc na kurs i na pocztaek niewiem co wybrac akryl czy zel, ale sklaniam sie na poczatek ku zelowi :lol:

Gość

  • Gość
akryl czy zel?
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-07-09, 21:14:47 »
Popatrz też na to ze stony finansowej. Do żelu będziesz musiała zakupić lampę, a jak już się kupuje to lepiej dołożyc i kupić coś dobrego a nie bubel...a taka dobra lampa wcale tania nie jest ;)

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
akryl czy zel?
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-07-10, 10:51:49 »
hmmm narazie nie jest u mnie dobrze z kasa ale nakurs bedzie kasa, a co z akrylem>??to moze wpierw sobie zrobic akryl?? :oops:

Aguś

  • Gość
akryl czy zel?
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-07-11, 00:13:41 »

Gość

  • Gość
akryl czy zel?
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-07-11, 01:32:06 »
Obie metody są świetne i wyglądają super jak dobrze się je wykona.Są tak samo trwałe a każdą z nich można zastosować zależnie od potrzeb. Warto potrafić modelować paznokcie obiema metodami.
Metoda żelowa jest łatwiejsza do nauczenia, akryl trudniejszy. Na początek polecałabym więc żel, żeby się nie zniechęcić i wyćwiczyć technikę opiłowywania paznokci modelowanych. Tym sposobem przygotowujecie się częściowo do nauki techniki akrylowej.
Materiały kosztują ale nie polecam kupować byle czego bo tanie dwa razy kosztuje. Lampa musi być dobra ale pamiętajcie że jest to środek trwały i będziecie ją miały na lata. Ja mam moją pierwszą lampę do dziś czyli już 7 lat i nadal zarabia na siebie. Materiały szybko się amortyzują, łatwo to sobie obliczyć. Wykonajcie sobie taki rachunek a zobaczycie że zainwestowana kasa szybko do was wróci.
Jak macie jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
akryl czy zel?
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-07-15, 11:01:13 »
wlasnie bylam sobie przedluzyc pazurki metoda zelowa i powiem szczerze ze bardzo mi sie podobalo!! :lol:

kasiek

  • Gość
akryl czy zel?
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-07-16, 10:52:06 »
a ja musze sie przyznac  :oops:  :oops: i strasznie mi wstyd, że właśnie zdradzam moj ukochany żel na rzecz akrylu i co gorsze zaczynam namawiac klientki n a akryl.
Nie wydaje mi sie zeby nauczenie sie jednej metody było prostsze od drugiej.
Ja mam typowo żelowe przyzwyczajenia i przenoszę je na akryl, a to zwykle nie działa.
Cekwae co by było, gdybym zaczeła odwrotnie ........ czy chciałabym kulki z żelu robic hehehe

Offline xiania

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 233
akryl czy zel?
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-07-16, 20:18:10 »
Właśnie mam na sobie żele i przyznam, że są świetne! Bardzo mi się spodobała ta metoda i po wakacjach wybieram się na kursik. Żel nie śmierdzi, fajnie się nakłada i moim zdaniem efekt jest delikatniejszy, niż akryl.Wyrażam swoje zdanie narazie z punktu widzenia klientki  :)
Nie przypuszczałam, że wykonanie pazurków jest tak czasochłonne...
Ile wam zajmuje ich wykonanie?
pozdrawiam
Anna

kasiek

  • Gość
akryl czy zel?
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-07-17, 13:36:25 »
ja jestem poczatkująca i pazurki robie około 3 h

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
akryl czy zel?
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-07-17, 14:26:43 »
ta moja kolezanks co mi robila pznokcie to zajeclo jej to oklo 2,5 godziny :lol: