Autor Wątek: parafina przed czy po pomalowaniu paznokci?  (Przeczytany 50372 razy)

Gość

  • Gość
parafina przed czy po pomalowaniu paznokci?
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-11-06, 21:45:37 »
Dzieki dziewczyny, teraz juz nie obawiam sie wykonywac tego zabiegu :D  slicznie dziekuje za wasza pomoc i rady :)

Gość

  • Gość
parafina przed czy po pomalowaniu paznokci?
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-06-29, 18:21:32 »
Lakier jak najbardziej i tylko i wyłącznie po parafinie.

Mam taką ogólną wątpliwość, czy nie uważacie, że po maskach na dłonie, parafinie lub borowinie lakier się gorzej trzyma? W czasie takiego zabiegu płytka nabiera wilgoci i chociażby nie wiem jak dobrze przygotować paznokieć pod lakier( odtłuszczenie, baza lakier i top coat) lakier i tak będzie miał gorszą trwałość. Napiszcie co o tym sądzicie.

Offline karla

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 43
parafina przed czy po pomalowaniu paznokci?
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-06-30, 12:27:06 »
parafina jest zawsze po malowaniu paznokci lub po załozerniu tipsów- nie moze zabieg parafinowy przeprowadzony być przed tymi czynnościam- dłonie, paznokcie podczas tego zabiegu "naciagają" i 'nasiąkają" olejkami odzywczymi zawartymi w parafinie- ona jest po to żeby natłuscić!!! jesli przeprowadzisię ten zabieg przed to ani lakier ani tipsy nie będą się trzymać!!!, jeślli przed to tylko 24 godziny po tym mozna nakładać lakier albo tipsy- inaczej będą reklamacje!!! bo ani lakier ani materiał się nie będzie trzymał. po drugie po co robić zabieg parafinowy, skoro pózniej odtłuszczacie paznokcie, skórki, żeby pomalować czy załozyc tipsy- nie ma on sensu!! wszystko dobre co miało być wynikiem zabiegu zostaje w ciągu chwili usuniete!!1 to sa podstawy zabiegu tzreba o tym pamietać

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
parafina przed czy po pomalowaniu paznokci?
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-06-30, 13:52:21 »
Ja po prostu - NIE maluje paznokci po parafince, dlatego sie dziwie, że w ogóle to robicie bo to moim zdaniem kompletnie nie ma sensu :lol:  
tłumacze klientce jak ona działa na płytkę i nie mam z tym żadnych problemów - na pomalowanie przychodzą np następnego dnia. Przed parafiną też nie ma sensu malować, lakier schnie nawet do 30 minut, a nóż zdarzy się, że nie wysechł porządnie i po zdjęciu parafiny będziemy miały piękne odgniecione wzornictwo :lol:  :lol:
po za tym to troszkę strata naszego czasu :)
„Spür die Melodie der Community“

Gość

  • Gość
parafina przed czy po pomalowaniu paznokci?
« Odpowiedź #19 dnia: 2007-07-01, 19:12:55 »
Zgadzam się z przedmówczyniami, nie ma sensu wykonywać zabiegów parafinowych i odtłuszczać paznoci bo to wysusza skóre wokól płytki paznokcia ... Ja jeśli już wykonuję parafinę to tak jak Ulla nie maluję paznokci ani przed ani po kolorowym lakierem. Jedyne co często pokrywam błyszczącą odżywką z wapnem, która chroni paznokcie i zasycha w ciągu 3 minut i wtedy robię parafinkę.

kinga

  • Gość
parafina przed czy po pomalowaniu paznokci?
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-09-08, 10:51:42 »
dziewczynki pomocy-nigdy nie robiłam i nie widziałam jak się robi parafiny za pomocą twz pędzlowania-rozumiem,bo nie trudno się domyśleć o co chodzi ,ale moje pytanie dotyczy pędzla-jak go doczyścić z tej parafiny?

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
parafina przed czy po pomalowaniu paznokci?
« Odpowiedź #21 dnia: 2007-09-08, 12:04:40 »
Kinga ja nakładam parafine pedzlem...doczyscic tak  do konca sie nie da, zawsze na ni  zostanie parafina...a moze sprobuje kiedys w goracej wodzie go wymoczyc;>
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Gość

  • Gość
parafina przed czy po pomalowaniu paznokci?
« Odpowiedź #22 dnia: 2007-09-15, 09:15:22 »
Ponieważ nigdy pędzla nie doczyścisz dokładnie, musi on być przeznaczony tylko do tego celu. Nie zapomnij jednak o dezynfekcji pędzla, przed każdą klientką.

anianails

  • Gość
balsam przed czy po parafinie??
« Odpowiedź #23 dnia: 2007-10-05, 12:48:38 »
na kursie uczyli nas zeby zabieg parafinowy wykonywać w takiej kolejności:
dezynfekcja
peeling
masaz dłoni
zanurzyc dłon 2 rzay lyb wiecej w parafinie
umiescic dłonie w foliowych rekawiczkach lub torebkach
owiniecie recznikiem
zmycie po 20 minutach

a jak byłąm w churtowni ostatnio i poprosiłam o balsam przed zabiegiem to facet powiedziałze nie ma i nie słyszał o czyms takim...
wic mówiemu ze tak było na kursie. a on mi na to bez sensu. balsam nakłada sie na koniec, bo jak sie nałozy wczesniej to zatyka pory skórne i parafina nie wsiąka w skóre.

takze nie wiem juz nic. a wy kiedy nakładacie balsam i jesli nie ma specjalnego przed to jaki nakładacie. ja swój miałam jak kupiłam parafiniarke, dali mi cały komplet gratis a teraz nie wiem jak mam wykonywac zabieg.

Gosiaczka

  • Gość
parafina przed czy po pomalowaniu paznokci?
« Odpowiedź #24 dnia: 2007-10-05, 13:09:08 »
tak jak cie nauczyli na kursie powinnas wykonywac zabiegi. Pan ktory cie sprzedawal nie ma zielonego pojecia z tego co mowil

kinga

  • Gość
parafina przed czy po pomalowaniu paznokci?
« Odpowiedź #25 dnia: 2007-10-05, 13:20:58 »
tak to jest jak w hurtowniach siedzą pociotki bez pojęcia:/
oczywiście,że balsam przed parafinką!polecam depelive colagen elastin +;)

Offline kkz

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 351
parafina przed czy po pomalowaniu paznokci?
« Odpowiedź #26 dnia: 2008-01-07, 00:22:38 »
Poszłam za Waszymi poradami i już nie maluję paznokci w ten dzień co robimy parafine i ku mojemu zdziwieniu klientką tak bardzo na tym nie zależy,wolą jednak żeby kremik został :wink:  mała porada a ile to mniej stresu że znowu mi się lakier nie trzyma :lol:
''Złe kobiety są nie do zniesienia,dobre-nudne''    Oscar Wilde

Pela-Iza

  • Gość
parafina
« Odpowiedź #27 dnia: 2008-01-08, 14:13:51 »
Ja najczęściej nie maluję paznokci ale jak mi się klientka uprze to dopiero po parafinie.Ile bierzecie za zabieg parafinowy i czy robicie go z pełnym manicure?

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
parafina przed czy po pomalowaniu paznokci?
« Odpowiedź #28 dnia: 2008-01-08, 14:18:52 »
Widziałam w 2ch salonach w Katowicach parafina bez manicure 30 zł sam zabieg-->peeling, krem lub maska i+parafina
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline kkz

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 351
parafina przed czy po pomalowaniu paznokci?
« Odpowiedź #29 dnia: 2008-01-08, 22:00:34 »
U nas teoretycznie też sama kosztuje 30 zł ale do każdego innego zabiegu sprzedajemy ją za 15 zł :wink: i zawsze robimy ten zabieg łączony czy to z manicure czy z maseczką
''Złe kobiety są nie do zniesienia,dobre-nudne''    Oscar Wilde