Autor Wątek: pedicure - wrastające paznokcie  (Przeczytany 45031 razy)

Offline kkz

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 351
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #30 dnia: 2008-11-22, 14:55:02 »
Właśnie,właśnie a to tego oni nie troszczą się o dobro klienta tak jak my...
''Złe kobiety są nie do zniesienia,dobre-nudne''    Oscar Wilde

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #31 dnia: 2008-11-22, 15:02:50 »
Cytat: "BasiaG"
Klamra metalowa kosztuje 120 zł. Obserwuj tego paznokcia, bo zerwanie nie daje gwarancji, że nie będzie wrastał  :(


Racja.Czasem jest tendencja genetyczna do wrastania.Najgorsze,że wiele klientek przestaje dbać o stopy z momentem zdjęcia klamry. :(
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline dagi

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #32 dnia: 2009-01-29, 21:40:11 »
Dziś miałam klienta z wrastającym paznokciem.
W tym przypadku udało się bez klamry, wycięłam pazurka i w jego miejsce wsunęłam opatrunek nasączony witaminą E, z zaleceniem zmiany opatrunku przynajmniej raz dziennie.

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #33 dnia: 2009-02-01, 20:56:34 »
Cytat: "dagi"
Dziś miałam klienta z wrastającym paznokciem.
W tym przypadku udało się bez klamry, wycięłam pazurka i w jego miejsce wsunęłam opatrunek nasączony witaminą E, z zaleceniem zmiany opatrunku przynajmniej raz dziennie.


nie wiem czy dobrze zrobiłaś wycinając tą cześć wrastająca! Jeśli nie będzie pilnował zmiany opatrunku, to odrastając będzie mu się znowu wrzynał.
Trzeba było zrobić tamponadę i kazać robić w domu, cały czas

Offline AsiaR

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #34 dnia: 2009-06-30, 20:34:26 »
Witajcie
może mi któraś z Was opisać jak dokładnie się robi tamponadę, czy na to potrzebny jest kurs, czy w trakcie pracy zawodowej same się tego nauczyłyście ?
:)

Offline enigma

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 448
Odp: pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #35 dnia: 2009-07-01, 11:31:50 »
Potrzebna jest woda utleniona, przyrząd zwany sondą i kompresy 5x5cm (dostępne w aptece). Na wały okołopaznokciowe nalewasz sobie wodę utlenioną i sondą oczyszczasz sobie miejsce pod i wokół paznokcia z naskórka, który pod wpływem wody utl. fajnie da się usunąć. Później ucinasz sobie z kompresu pasek szerokości ok 1cm, nasączasz go wodą utlenioną i skręcasz go tak, jakbyś chciała go wykręcić z jakiejś cieczy. Sondą delikatnie wpychasz go pod wrastający paznokieć i ucinasz wystającą część gazika. To wszystko. Zabieg najlepiej jest robić 2 razy dziennie.

Do tego nie jest potrzebny kurs, wystarczy jak ktoś by Ci to pokazał, bo może z samego opisu nie można sobie tego dobrze wyobrazić. Ja akurat miałam to w szkole.

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
Odp: pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #36 dnia: 2009-07-10, 13:58:23 »
a mi w czasie ciąży troszkę zaczęły się podwijać :-(, bo nie robiłam tamponady w ciąży.....

Dodano: 2009-07-10, 14:22:21
Witajcie
może mi któraś z Was opisać jak dokładnie się robi tamponadę, czy na to potrzebny jest kurs, czy w trakcie pracy zawodowej same się tego nauczyłyście ?
:)

szukałam na YT filimku, by Ci pokazać i zobaczyłam wycięcie paznokcia wrastającego. Niezbyt miłe - uprzedzam. Gdyby ta osoba poszła na klamrę metalową, to pewnie udało by się wyprostować, bez cięcia.
http://www.youtube.com/watch?v=gejRWelqZjo&feature=related
« Ostatnia zmiana: 2009-07-10, 14:22:21 wysłana przez BasiaG »

Offline sylwia20

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #37 dnia: 2009-12-04, 23:43:50 »
ostatnio u nas klientka miała zakładaną klamrę onyklip i hmm po 5 dniach zadzwoniła ze z klamrą boli ją jeszcze bardziej niż bez tej klamry jak myślicie jaka może być przyczyna??

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
Odp: pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #38 dnia: 2009-12-05, 00:39:26 »
to może musisz troszke z góry spiłowac klamerkę bloczkiem aby nie ciągła...bo jak dobrze pamietam to taka klaamerka silikonowa z metalowym paseczkiem?
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline sylwia20

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #39 dnia: 2009-12-05, 18:18:33 »
hm to jest metalowo plastikowa, spiłowanie nic by nie dało... wszystko się wyjaśniło klientka nosi bardzo ciasne buty co powoduję nacisk wału na fragment wrastającego paznokcia. Między wał a paznokieć włożyłam tamponadę co mam nadzieję oddzieli paznokieć od wału, wrastający paznokieć powinien mieć więcej przestrzeni, aby nie wbijał się w wał mimo ucisku, ale nie wykluczone jest to że obuwie należy zmienić po założeniu klamry na luźniejsze

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Odp: pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #40 dnia: 2009-12-06, 09:49:18 »
Najczęstszą przyczyną wrastania paznokci jest złe ich obcinanie i złe obuwie. Sam to przeszedłem...

Pozdrawiam
Mako :diabel:
Devil may cry...

Offline Tiffa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #41 dnia: 2012-03-01, 14:17:25 »
zdejmowanie paznokci u chirurga nic nie daje, gdyż po wyleczenie paznokieć powraca do swojego toru wzrostu. Wiem, bo moja koleżanka tak miała kilka razy i przestała już je zrywać.
Ja też mam taki problem, ale staram się trochę na siłę wycinać ten kawałek paznokcia, który wrasta i się zawija. Pomaga ale zastanawiam się już nad klamrami. Podobno dają super efekty:)zobaczymy...
Zewnętrzne piękno nie znaczy nic, jeśli nie jest poparte wewnętrznym poczuciem harmonii. A prawdziwe piękno, to zbiór cudownych cech tkwiących w samym człowieku, sposób, w jaki odnosi się do innych ludzi i w jaki się zachowuje.

Offline Ewelina96

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #42 dnia: 2018-03-02, 14:43:04 »
U mnie właśnie było na odwrót. Najpierw byłam u kosmetyczki i na chwile pomogło. Klamry mi w ogóle nie pomogły, tyko wyrzuciłam pieniądze, ale spróbować musiałam. Ostatecznie pomógł mi dr Michajłowski w Clinica Dermatologica w Gdańsku. Byłam tam pół roku temu i od tego czasu mam spokój, więc warto moim zdaniem :)
[...] zmusił się do refleksji: od jak dawna nie zaglądał do swojej duszy?

Offline janda

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #43 dnia: 2018-11-24, 11:59:09 »
Słyszałyście o zabiegu  na stopy calluspeeling? Wykonujecie taki?