Autor Wątek: odpadanie tipsów  (Przeczytany 235407 razy)

Gość

  • Gość
odpadanie tipsów
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-04-15, 21:58:07 »
mam pytanie do Was Kochane Kobiety dotyczące żeli..
przedłużałam koleżance pazurki żelem, po tygodniu po bokach pazurków żel zaczął tak jaby odchodzić od paznokci.
nie rozumiem co takiego zrobiłam źle
używałam żelu jednofazowego

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-04-15, 22:25:08 »
Może zalałaś skórki lub żle przygotowałaś płytke paznokcia przed przedłużaniem.

Napisz dokładniej co i jak robiłaś, będzie nam łatwiej :)

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-04-15, 22:42:41 »
przygotowałam pazurki, osunęłam delikatnie skórki patyczkiem, nakleiłam tipsa, skróciłam tipsa i nadałam mu kształt,
przygotowałam tipsiki do nałozenia żelu,
nałożyłam tylko na pazurka primer
cienka warstwa zelu pokryłam pazurka + lampka UV
przemyłam pazurki płynem do przemywania masy
nałożyłąm 2-gą warstwe żelu + lampka
przemyłam paznokietki płynem doprzemywania masy
nadałam im kształt

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-04-15, 23:03:51 »
A nie matowisz płytki i nie odtłuszczasz jej ???

I raczej nie powinno sie każdej masy przemywać, dopiero na sam koniec sie przemywa.

Aguś

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-04-16, 00:01:55 »
Ojej robisz duzo bledow podstawowych! Gdzie sie szkolilas? Na jakich produktach robisz?

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-04-16, 09:08:49 »
jakas szybka ta robotka  8O
chyba ze to ja pominelam cos w tekscie???


ile czasu zajmujesz sie paznokciami robilas juz komus ?? po jakim jestes szkoleniu???

Aguś

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-04-16, 11:03:52 »
Cytat: "kiniusia"
jakas szybka ta robotka  8O


Za szybka!!!...pominiete zostalo duzo bardzo waznych(niezbednych)kroków i jesli autorka nie wprowadzi zmian to niestety paznokcie nie beda sie trzymac :fire: ... no bo jak i czego?

kasiek

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-04-16, 11:49:36 »
pamiętaj aby dokładnie zmatowić (podkreślam zmatowić a nie zedzreć pazurki). Standardowo nakłada się trzy warstwy żelu !!!!!!!!!!!
Pierwsza jest podkładową, i po niej nie przemywany !!!! Zostawiamy warstwę klejącą. W końcu na czymś się musi nam ten żel trzymać. Jeśli klientka ją ubrudzi to wtedy przemywamy i matowimy opilnikiem. Następnie druga warstwa (nazwijmy ja roboczo budującą - choć w żelacj jednofazowych nie ma jej - i za to pewnie od agus baty dostanę :)). Ta warstwa musi być grubsza, bo ona nadaje nam kształt paznokcia "buduje go". Utwardzamy żel ( w zależności od tego ile czasu wymaga) . Piłujemy !!! Kształtujemy!!! Przemywamy i ostatnią warstwe kładziemy
a na jakich żelach pracujesz?? Chodzi mi o fimę??

Aguś

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-04-16, 12:44:45 »
Niezaleznie od "fazowosci" zelu jedna z warst powinna spelniac funkcje budująca czyli powinnismy ja zbudowac(okolicę stresu).
W zelach trojfazowych wykonujemy to zelem gestszym-budujacym.
Zel jednofazowy jest zelem budujacym!!!- z tym ze mniej gestym ktorym tworzymy tez baze(wcierając), budujemy paznokiec i mozemy nim tez wykonczyc paznokciec.(choc bardziej polecam typowe rzele nablyszczajace-sa rzadsze i maja piekny polysk a nie wszystkie zele jednofazowe ladnie sie blyszcza)

Niekoniecznie 3 warstwy sa regulą. Paznokciec mozna utworzyc tez 4 warstwami natomiast mniej niz te 3 to moze byc za malo niestety. :cry:


Cytat: "Kasiek"
Następnie druga warstwa (nazwijmy ja roboczo budującą - choć w żelacj jednofazowych nie ma jej - i za to pewnie od agus baty dostanę :)). Ta warstwa musi być grubsza, bo ona nadaje nam kształt paznokcia "


Wiec Twoim zdaniem zelem jednofazowym maluje sie jak lakierem wszystkie warstwy?
Oczywiscie ze nie!!!
Paznokcie muszą miec odpowiedni ksztalt, grubosc, krzywizny- czyli byc odpowiednio zbudowane-nie moga byc plaskie jak decha niezalzenie od tego czy uzywamy zeli trojfazowych czy jednofazowych!!!

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-04-16, 16:06:54 »
pracuję na żelach firmy la femme
zmatowiłam najpierw płytke i nałożyłam primer zeby ja odtłuścic
kurs zrobiłam 3 lata temu na produktach ez flow na zelu 3fazowym,
bardzo chcialam zajac sie zelami wiec zakupilam zele la femmei nie wiem co robie zle

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-04-16, 16:17:31 »
przepraszam napisalam ze ez flow a to robilam na akryl
zele robilam na produktach nsi z euro fashion

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #26 dnia: 2005-04-16, 16:21:02 »
Z tego co dziewczyny piszą na tym forum i jeszcze na innych, to żele firmy la femme nie są dobre.

Aguś

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #27 dnia: 2005-04-16, 16:22:59 »
Po pierwsze wybralas kiepska firme.(lf)
Po drugie po zmatowieniu trzeba odtluscic paznokiec tak samo jak nalezy go przemyc po opracowaniu tipsa. Primer nie jest odtluszczaczem lecz wytawiaczem. Przejzyj sobie  posty

Na szkoleniu nie mówili o odtluszczaniu?
To jest podstawa!!! A moze mówili ale uwazasz to za zbedne?

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #28 dnia: 2005-04-16, 16:26:45 »
no i tutaj juz prawdopodobnie wiadomo o co chodzi .....
wychodzi z tego ze uzywasz malo odpowiedniego produktu
chodzi tu o to ze produkty firmy la .... na ktorych pracujesz nie ciesza sie dobra opinia a bynajmniej niechodzi tu o wyglad

przyczyna odchodzenia paznokci ogolnie moze byc :
nieprawidlowe przygotowanie paznokcie . oczyszczenie dokladnie z pylow
trzeba pilnowac aby plytka sie nie natluscila ..
nieodpowiednie nalozenie tipsow badz produktow... :cry:
z tego co napisalas mysle ze przydalo by ci sie moze doszkalanko bo niestety ale twoj opis nie jest zbyt profesjonalny badz poprostu nie opisalas paru rzeczy ktorych brak w twoim opisie

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #29 dnia: 2005-04-16, 16:29:42 »
nie nie
nie uwazam odtluszczania za bledne tylko nakladalam primer, poniewaz gdy kupowalam zele dowiedzialam sie od sprzedawcy ze primer wystarczy, a wlasciwie to nie trzeba go stosowac bo zel ma bardzo dobra przyczepnosc