Autor Wątek: bikini brazylijskie  (Przeczytany 113818 razy)

Offline toothyy

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Kosmetolog, technik usług kosmetycznych
bikini brazylijskie
« dnia: 2010-12-29, 13:16:50 »
Czesc dziewczyny! borykam sie z pewna sprawa, moze mi cos poradzicie. Pracuje dopiero od pol roku i moja zmora jest bikini brazylijskie. Chodzi o to, ze czesto, bardzo czesto panie przychodza z naprawde dlugimi wlosami. Depiluje cieplym woskiem. Szlag mnie trafia, bo te wlosy sie okropnie placza, mecze sie z nimi dlugo bo wszystko sie placze i skleja. Szefowa w poprzedniej pracy nie pozwalala mi przycinac wlosow nozyczkami, jej zdaniem glupio to wyglada. Jak rozwiazac ten problem? moze gdy klientka sie zapisuje na brazylijskie poprosic ja delikatnie, by kilka dni wczesniej wydepilowala sie maszynka? czy w waszych salonach wykonuje sie brazylijskie? wiem, ze niektore salony nie maja takiej uslugi. A moze macie, inny lepszy sposob na depilacje, np. woskiem bez uzycia paskow?? Pozdrawiam:)

Offline Kruskawka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: bikini brazylijskie
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-12-29, 20:32:54 »
mówię prosto z mostu że włosy są za długie i że ma się najpierw ogolić,odczekać aż włosy będą miały 0,5cm i przyjść ponownie.

Offline arcia_m

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • www.studio-arabeska.pl
Odp: bikini brazylijskie
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-01-03, 10:21:09 »
Dokładnie, przy umawianiu sie na wizyte poproś chociaż o podciecie:)

Offline ankarl

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: bikini brazylijskie
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-01-03, 18:12:30 »
Ja też czasem mam z tym  problem, tym bardziej, że spotkałam się z opinią klientek, że nie po to przychodzą na depilację do gabinetu, żeby samej obcinać a tym bardziej golić włosy. Wiadomo, po goleniu często swędzi, włoski są kłujące, więc wolą od razu przyjść na gotowe :)
A co robicie w przypadku gdy taka klientka pojawia się pierwszy raz? Trudno przez telefon ocenić stan "owłosienia" :).
Pozdrawiam

Offline aga26

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: bikini brazylijskie
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-01-03, 19:38:20 »
Dziewczyny a ile kasujecie za tą usługę?

Offline toothyy

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Kosmetolog, technik usług kosmetycznych
Odp: bikini brazylijskie
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-01-04, 16:07:19 »
Dziewczyny a ile kasujecie za tą usługę?

u mnie 45 zl, ale zastawiam sie nad wycofaniem tej usluigi z przyczyn pozyszych, a pozatym czesto klientki chca miec wykonane brazylijskie, ale wstydza sie rozchylic uda, przytrzymuja sobie majtki jednorazowe, tak jakby baly sie ze cos zobacze...dlatego nie chce mi sie w to bawic..

Offline KatarzynaK.

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: bikini brazylijskie
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-01-04, 20:59:10 »
U mnie w granicach od 40 do 60 zł w zależności od obszaru depilowanego. Jak wszędzie i u mnie zdarzają się klientki które nie depilują sie przed, ani nie skracają włosów, myslę że po prostu trzeba się pomęczyć nie zdarzyło mi się jakiekolwiek utrudnienie z tego powodu, nakładaj cienkie a długie partie wosku, jeśłi ci trudno, mozesz powiedzieć klientce że dla niej się z wiekszym komfortem to odbędzie gdy skróci włosy przed następną wizytą. Klientki często myślą że włosy mają być takie długie.

Offline gohna777

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: bikini brazylijskie
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-01-05, 20:30:30 »
wiecie tu gdzie ja pracuję rzadko kiedy używa sie pasków przy depilacji bikini, podobnie jest z pachami, twarzą, brwiami, tego typu depilacje są robione przy użyciu tzw hard wax czyli takiego który sam w sobie jest już paskiem, ja osobiście u siebie ograniczam się narazie do linii bikini ale w najbliższych planach mam szkolenie u Kim Lawless, miejscowej guru w dziedzinie depilacji zwykłej i intymnej zarówno męskiej jak i damskiej, (niestety na szkolenie z męskiej odmiany nie chce mnie puścić mój partner :/ ;) )

Offline shantal33

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: bikini brazylijskie
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-01-06, 00:27:23 »
ja przycinam włoski,bo czesto klientki sa z długimi :wink:i ie zrezygnowalam z tego zabiegu w swojej ofercie ...a podnioslam cene :-D

Offline rzesy

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: bikini brazylijskie
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-01-07, 12:14:49 »
Myślę że przycinanie włosków nowej ,nieświadomej klientce nie ujmie niczego kosmetyczce . Jednak rolą recepcjonistki lub innej osoby przyjmującej zapisy,powinno być poinformowanie klientki na czym polega zabieg i najlepiej z jaką długością włosków powinna przyjść . Pamiętajmy że wosk do okolic intymnych powinien być o innej-niższej temperaturze topnienia.
Lash Perfect

Offline toothyy

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Kosmetolog, technik usług kosmetycznych
Odp: bikini brazylijskie
« Odpowiedź #10 dnia: 2011-01-07, 12:23:40 »


A mozesz podac nazwe firmy, ktora produkuje takie woski? czy to z powodu delikatniejszej skory w tych okolicach?
« Ostatnia zmiana: 2011-01-07, 19:21:38 wysłana przez mako »

Offline gohna777

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: bikini brazylijskie
« Odpowiedź #11 dnia: 2011-01-08, 22:02:30 »
ojej tu w UK chyba nie ma firmy sprzedającej wosk i nie mającej w ofercie wosku do bikini oraz wosku twardego Hive of Beauty, Gigi, Mercia to te najbardziej znane... :biggrin:

Offline ankarl

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: bikini brazylijskie
« Odpowiedź #12 dnia: 2011-01-09, 16:34:35 »
Ja stosuję wosk do depilacji intymnej (metoda bez pasków) firmy  Depileve tzw film wax. Niedawno byłam na szkoleniu i bardzo mi się ta metoda podoba. Najfajniejsze jest to, że nic się nie klei, bo wosk twardnieje i zrywa się go bez użycia pasków. Wg mnie jest idealny do bikinii i pach. Z relacji klientek... podobno boli mniej :)

Offline A:)

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: bikini brazylijskie
« Odpowiedź #13 dnia: 2011-01-10, 11:08:05 »
ja równiez uzywam wosku Depileve typu film wax ( metoda bezpaskowa )- mają specjalny do depilacji intymnej  Intimate

http://www.aura.bialystok.pl/depileve-wosk-depilacji-intymnej-intimate-p-7902.html

inne z tej serii jak np monoi de thaiti tez sa podobno fajne :)
jak bylam na szkoleniu to babka mowila ze wlasnie do intymnej depilacji tylko taki wosk sie nadaje, mniej boli bo przykleja sie do włosków a nie do skóry i sa mniejsze podraznienia...to fakt bo mam to przetestowane na klientkach czy to przy intymnej czy np przy wąsiku  ...bardzo sobie chwalą...
inna rzecz ze napewno ta depilacja nie moze byc zbyt tania bo wkoncu jest z tym niezła zabawa...u mnie w okolicy koszt to ok 70-80zł

Offline Kasiencja

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: bikini brazylijskie
« Odpowiedź #14 dnia: 2011-01-12, 19:54:34 »
Ja pracuje na wosku ciepłym na depilacje brazylijskie mam nawet po kilka osób dziennie, jeżeli włosy sa naprawdę za długie to przycinam je sama, poza tym włosy musza być dłuższe bo wtedy lepeij wychodzą i jest mniej efektów wrastania, Ważna jest równiez współpraca z klientem i mocne rozciąganie skóry jeżeli wytłumaczymy klientce gdzie i jak ma trzymać i robimy to małymi partiami nawet najdłuższe włosy wyjdą bez platania i przycięcia. Sama tez stosuje depilacje brazylijską i to dla mnie jedna z lepszych metod depilacji