Autor Wątek: jak przebić sie przez rynek w małym mieście?  (Przeczytany 7147 razy)

Offline Tomasz Nowack

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: jak przebić sie przez rynek w małym mieście?
« Odpowiedź #15 dnia: 2013-01-09, 13:19:57 »
Stosujce równocześnie kilka metod, nie wolno ogranczać się tylko do jednej czy dwóch, nawet jeżeli te działają doskonale bo dzisiaj działaja a jutro mogą przestać być takie skuteczne.
Cały czas należy poszukiwać wciąż nowych metod pozyskiwania klientów i wdrażać je u siebie.

Skąd brać pomysły? Podpatrywać ja to robią firmy z branży oraz inne z innych branź i próbowąć te metody przenieśc do siebie, oczywiście po odpowiedniej modyfikacji. Nie wszystkie metody, które działaja doskonale w innej branży będa tak samo skuteczne w waszej ale trzeba próbować. Testowanie to podstawa.

Wielu moich klientów, którym proponuję zastosowanie nowatorskiej metody od razu, mawet nie wysłuchają do końca tego co mam do powiedzenia, twierdzi, źe u nich się to nie sprawdzi. I niestety :) sprawdza się. Najwięcej czasu zawsze zajmuje nie wprowadzenie nowej techniki tylko przekonanie klienta do tego aby chciał spróbować. Trzeba otworzyć umysł na nowe pomysły i próbować robić coś inaczej niż inni.

Co tutaj mogę poradzić? Jest bardzo duzo metod. można wykorzystać
- opinie innych klientów
- stworzyć system poleceń
- edukować klientów
- bonusy, dodatki
- kupony rabatowe
- nawiazać wspólpracę z innymi firmami, które nie są konkurencją ale mają klientów z tej samej grupy docelowej
- koniecznie trzeba mieć baze klientów do ktorej należy wysyłać intersujące informacje oraz oferty

Skutecznych sposobow jest naprawdę baardzo dużo i co najważniejsze są bardzo proste do wdrożenia :)
Nie wiesz jak zdobywać klientów? Ja wiem!

Offline Darek

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: jak przebić sie przez rynek w małym mieście?
« Odpowiedź #16 dnia: 2013-02-26, 11:19:52 »
Moja znajoma z małej miejscowości zaczęła pisać artykuły dot. pielęgnacji w darmowym biuletynie , który ukazuje się lokalnie.  Ponieważ to małe miasteczko to wszyscy się znają i od razu wiedzieli kto je pisał, zaczęli przychodzić, gratulować i dziękować za pomocne rady - przy okazji zapisywać się na zabiegi. "Pani Kasia" stała się dla nich miejscowym autorytetem  : brawo :
Pozycjonowanie!