Autor Wątek: jak przebić sie przez rynek w małym mieście?  (Przeczytany 7251 razy)

Offline karolina85

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
jak przebić sie przez rynek w małym mieście?
« dnia: 2010-01-09, 14:05:56 »
Prowadzę gabinet 0d listopada zeszłego roku.Na początku było super żadnych strat,fajnie zarabiałam,teraz jest kiepsko.wiem że może ten kryzys ale tak mi szkoda tej pracy którą w to włożyłam,czy ktoś może coś mi poradzić?mam gabinet w małym mieście,ze mną jest 5 gabinetów,ale ja nie chcę być tą która zlikwiduje!uwielbiam swoją pracę,ale martwienie się z miesiąca na miesiąc czy ktoś przyjdzie powoli mnie przerasta.
 :wink:staram się być dobrej myśli,czy ktoś ma podobnie?
czy spróbowałyście czegoś co sprawiło że napłynęło więcej klientek?
po czym się zorientować czy zamknąć gabinet żeby dużo nie stracić?

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: 2010-01-09, 14:14:43 wysłana przez karolina85 »

Offline Catrine

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 290
Odp: jak przebić sie przez rynek w małym mieście?
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-01-09, 16:34:29 »
Może zaproponuj klientkom jakieś zabiegi promocyjne,bo teraz styczeń jest naprawdę ciężki.My też więcej siedzimy bo ludzie porobili się przed Świętami a teraz nie dość,ze kryzys to jeszcze po Świętach wypstrykani z kasy.

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: jak przebić sie przez rynek w małym mieście?
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-01-17, 13:15:08 »
Należy pamiętać ,że w stycznie zawsze jest przestój!!!
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline jumpi

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: jak przebić sie przez rynek w małym mieście?
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-03-07, 09:27:23 »
1. promocje http://forum.kosmetyczki.net/index.php?topic=6353.0
2. ulotki- najlepiej prosto do skrzynek pocztowych
3. karty stałego klienta
u mnie akurat luty był masakryczny, ale już wkrótce będzie lepiej, jak tylko zacznie się wiosna :)
www.pajacyk.pl
Jeśli klikniesz w brzuszek Pajacyka, ofiarujesz dzieciom ciepły posiłek nie ponosząc żadnych kosztów.
Odwiedzaj często Pajacyka, najlepiej ustaw go jako stronę startową.

Offline Focal

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: jak przebić sie przez rynek w małym mieście?
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-03-12, 12:57:52 »
...wprowadź nowe usługi, promocje dla obecnych klientów - np . jeśli korzystają z kosmetyki, to paznokcie 20% taniej, wprowadź karnety, masz więcej czasu  z powodu przestoju - napisz jakiś ciekawy artykuł na swoją storn internetową/portal tematyczny, zainwestuj dodatkowe szkolenia (później - udział w zawodach/konkursach. Na przyszłość pamiętaj bo badzie maili/nr kom. klientek - łatwiej później don ich dotrzeć. 85% ulotek trafia zwykle do ludzi którzy nie korzystają z tego typu usług bądź maja już swoja kosmetyczkę - co innego reklama w necie - jeśli ktoś wpisuje w google "kosmetyczka + twoje miasto - znaczy ze szuka... Przestój to wcale nie czas który można zmarnować. Dobrze wykorzystany pozwala łatwiej przebrnąć przez kolejny : bredzisz :...


Pozdr.

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: jak przebić sie przez rynek w małym mieście?
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-03-14, 09:57:42 »

u mnie akurat luty był masakryczny, ale już wkrótce będzie lepiej, jak tylko zacznie się wiosna :)

Marzec też nie najlepszy. :-|
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline justa28

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 507
  • nie rozstaję się z lakierem do paznokci...
Odp: jak przebić sie przez rynek w małym mieście?
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-03-14, 15:35:23 »
kasiasecret:)to miesiace martwe jesli chodzi o uslugi kosmetyczne.kwiecien maj bedzie lepszy-to pogoda tez nie sprzyja na wyjscia z domu,mroz,wiatr,czapki,otulone twarze szalikami itd-henna ma powodzenie a reszta srednio-bedzie dobrze-promuj sie ,zacheca-np.do zabiegu na twarz zrob henne gratis-twierdzac ze to promocja lub bonus dla stalych klientow....dawaj klientkom probki kosmetykow.....DZIALAJ i nie załamuj sie!!!!!!!!!!!jak masz jakies pytania to pisz.....chetnie odpowiem o pomoge :wink:

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
Odp: jak przebić sie przez rynek w małym mieście?
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-03-22, 14:22:14 »
Możliwość rozwoju gabinetu w dużej mierze zależy od jego wielkości. Jest wiele sposobów promowanie gabinetu, aby ten stan się miejscem godnym uwagi polecenia, jeżeli poza rabatami, czy promocjami zorganizujemy coś więcej. Napisz proszę jak wygląda to u Ciebie, a może będę miała kilka pomysłów.

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: jak przebić sie przez rynek w małym mieście?
« Odpowiedź #8 dnia: 2010-03-30, 10:03:12 »
Mam spory gabinet bo 58 m2, dodatkowo z salonem fryzjerskim,ale to starsze osiedle i niby mój gabinet w centrum to mało ruchliwy rejon.Znowuż ulicę obok ruch jest.
Justa28 to prawda,ale ileż można czekać, opłaty gonią.
« Ostatnia zmiana: 2010-03-30, 10:06:28 wysłana przez kasiasecret »
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline Zapisy24.pl

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: jak przebić sie przez rynek w małym mieście?
« Odpowiedź #9 dnia: 2010-03-31, 10:03:48 »
Obecnie jest ciężki okres dla salonów urody. Jest ich sporo, więc konkurencja jest poważna. Poza tym w okresie kryzysu spadły wydatki na tego typu usługi. Ale nadchodzi wiosna a wraz z nią wiele zmian.
Ja jako ekspert Systemu Zapisy24.pl radzę skorzystać z rezerwacji online. Ma on wiele zalet. W Pani przypadku ŚWIETNIE wyróżni Panią spośród konkurencji.

Czy ma Pani stronę internetową? A czy konkurencja ją ma? Jeżeli nie to kolejna sprawa do załatwienia. Proszę zwrócić uwagę na to, że już nie tylko młode osoby szukają usług w internecie.
Proszę zadbać o obecność na dość popularnej wśród internautów mapce google, która nie tylko wskazuje na ilość gabinetów w danym mieście, ale też łatwo jest na niej umieścić swój adres internetowy, dzieki czemu potencjaly klient szybko znajdzie się na Pani stronie. Zapisy24.pl oferują stronę, którą jest Pani zedytować i umieścić w sieci w przeciągu godziny.

Poza tym, tak jak pisano wcześniej warto zaplanować pakiety promocyjne. Klienci obecnych czasów już nie tylko cieszą się z dobrych okazji, oni wręcz wymagają rabatów, czy też promocji. Jeżeli ma Pani w ofercie zabiegi wymagające cykliczności, prosze zaproponować duży rabat przy ich oplaceniu z góry.

Prosze zadbać o zakochanych. Obecnie "wyż demograficzny się żeni". Prosze zaoferować panu mlodemu solarium gratis podczas gdy paznokcie pani młodej poddawane są pielęgnacji.

Porszę sprawić by Panią polecano! Marketing szeptany w małym mieście to medium nie do pominięcia. Jeżeli każdy klient który Panią poleci min. trzem osobom dostanie możliwosc skorzystania z krótkiej i taniej usługi, będą o Pani mówili. Jak będzie Pani obecna w internecie, klienci bedą podsyłali sobie linki do Pani strony!

Życze powodzenia :)

Masz problemy z marketingiem swojego Salonu? Jako ekspertka ds. Marketingu i PR Systemu do zarządzania salonem http://zapisy24.pl/ chętnie pomogę.

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: jak przebić sie przez rynek w małym mieście?
« Odpowiedź #10 dnia: 2010-03-31, 20:14:04 »
Co najśmieszniejsze to starszym paniom wykonuję tylko hennę i manikiur. Ogólnie pięlęgnacja twarzy nie zbyt się cieszy.Taki rejon miasta.
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline eufonika

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: jak przebić sie przez rynek w małym mieście?
« Odpowiedź #11 dnia: 2012-09-03, 20:33:06 »
usługi kosmetyczne są bardzo popularne, jak ktoś jest dobry to nie powinien mieć problemu, żeby pozyskać klientów. Pomysł na biznes super ale też niestety konkurencja duża, szczególnie jeśli to jest mała miejscowość, Ale na wszystko jest rada, jak chcesz przyciągnąć do siebie klientów powinnaś pomyśleć o promocji, może pozycjonowanie, dobra strona pomoże? Warto byłoby się skontaktować z firmą Reklama, która zajmuje się  działaniami promocyjnymi, powinni Ci pomóc, ale też nie są zbyt drodzy.
« Ostatnia zmiana: 2012-09-04, 01:37:35 wysłana przez The Lady »

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: jak przebić sie przez rynek w małym mieście?
« Odpowiedź #12 dnia: 2012-09-04, 08:14:35 »
może pozycjonowanie, dobra strona pomoże? Warto byłoby się skontaktować z firmą Reklama, która zajmuje się  działaniami promocyjnymi, powinni Ci pomóc,

Ups...
to raczej działania nie na małe miasto, myślę, że w małym mieście działania bardziej tradycyjne.
Jeżeli internet to: własne www i promocja w lokalnych mediach internetowych, na forach itp.
Marketing szeptany :)

Offline Zakątek Urody

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: jak przebić sie przez rynek w małym mieście?
« Odpowiedź #13 dnia: 2012-09-06, 10:43:06 »
Czym mniejsza miejscowość ,tym mniejszy margines na błędy . Pozyskasz jednego zadowolonego klienta to może sprowadzi kogoś,może , ale utrata jednego niezadowolonego to prawie koniec salonu . Jeden niezadowolony potrafi zepsuć reputację budowaną latami,kilkoma krzywdzącymi uwagami wygłoszonymi na targu.

Offline sungate

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: jak przebić sie przez rynek w małym mieście?
« Odpowiedź #14 dnia: 2012-09-14, 12:11:29 »
Dobrym rozwiązaniem jest przyciągniecie klientów z pobliskich miejscowości, + reklama w internecie. Ja skorzystałam z oferty reklama i jestem bardzo zadowolona :wink:
« Ostatnia zmiana: 2012-09-15, 08:14:38 wysłana przez The Lady »
Salon urody Sungate Beauty & Spa w Warszawie:
www.masaz-spa-warszawa.pl Przyjdź do nas już dziś.