Autor Wątek: Konkurencja  (Przeczytany 31975 razy)

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: Konkurencja
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-12-09, 22:57:39 »
zalatw fotke  :wink:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Odp: Konkurencja
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-12-10, 08:52:38 »
Kochanie w Krakowie jest punkt za punktem ...salon za salonem.....paznokiec na paznokciu....i wszystko funkcjonuje lepiej lub gorzej....

To od Twojej pracy zależy czy będziesz miala klientki.

Jezeli jestes super pazurkowa to nawet jesli klientka  sprobuje uslugi w nowym salonie .... to i tak wroci....jeszcze skruszona :wink: .....

Ale Twoja praca musi przewyzszac umiejetnosci konkurencji.

Wprowadz wiecej technik, odjazdowych zdobien przestrzennych itp....
aby twoja oferta byla bogatsza .


A tak poza tym konkurencja jest potrzebna poniewaz  mobilizuje do jeszcze wiekszego wysilku i podnoszenia jakosci swoich uslug.
 :wink:

W zyciu tak nie ma ze spoczniesz na laurach...... :roll:

Gratulacje z okazjii zareczyn:)
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: Konkurencja
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-12-11, 11:35:57 »
glowa do góry  :wink:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

arli

  • Gość
Odp: Konkurencja
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-12-11, 13:28:04 »
trzymamy kciuki heheh niejest źle, my mamy 6 salonów na naszej ulicy heheh a jeden wizawi po drugiej stronie ulicy heheh i jakoś nam to nie przeszkadza.

Gość

  • Gość
Odp: Konkurencja
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-12-12, 23:24:40 »
Cytat: "elena"
Kochanie w Krakowie jest punkt za punktem ...salon za salonem.....paznokiec na paznokciu....i wszystko funkcjonuje lepiej lub gorzej....


W Krakowie jest bardzo duża konkurencja...salonów z tipsami i solarium co miesiąc przybywa kilkanaście...ceny też są rózne od 40-180zł za tipsy... i wcale nie jest tak, że te najtańsze mają powodzenie....i te które sie otwieraja jako nowe...Pracowałam w kilku miejscach i jestem pewna, że większość klientek przychodzi do mnie nadal bo cenią mnie za profesjonalizm, wiedzę, dokładność, punktualność ....bo mnie poprostu być może lubią, bo mogą swobodnie porozmawiać ... jestem dla nich miła, nie mam humorów, jestem zawsze usmiechnięta...i klientki to lubią...Nie łatwo jest czasami zdobyć zaufanie i sympatię klientów, jednakże warto się starać...bo to pozniej procentuje...Uważam, że nie masz powodów do zmartwień  : buja w oblokach : bo te naprawde stale klientki nie przeniosa sie od ciebie....gdyz mozesz zaoferowac im nie tylko swietna usługę..ale czaasmi chodzi o cos wiecej...coś co sprawia że do Ciebie z miła chęcią wracają....

Gość

  • Gość
Odp: Konkurencja
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-12-14, 18:59:41 »
Hej Dziewczyny!
Mam taki problem. Pacuję w Salonie Fryzjerskim i prowadzę własny kącik do stylizaji paznokci. Niedaleko Naszego Salonu znajduje się drugi o podobnym profilu działalności.Dzieli nas dosłownie parę kroków. Każdy salon ma własne klientki. i wszystko byłoby ok, gdyby nie następująca sytuacja. Tamte dziewczyny nagminnie "podbierają" nasze klientki, np. przychodzi nowa klientka której inna pani poleciła mnie. Jako że jest pierwszy raz nieraz trafia do tamtego salonu i pyta o P.Anię. A tamte zołzy mówią im że Pani Ania musiała pilnie wyjść, lub ma ważną sprawę i wzięła urlop itp. Oczywiście mówią że zostawiła zastępstwo i wykonują usługę. Po jakimś czasie klientka oreintuje się jak było ale już jest za późno. Tak samo robią z fryzjerkami (wymyślają nieraz dziwne rzeczy że nie ma danej Pani na zmianie, albo że była wcześniej) Najgorsze jest to że my jesteśmy w stosunku do nich uczciwe i zawsze odsyłamy tam "ich" klientki gdy źle trafiły lub gdy nie wykonujemy jakiegoś zabiegu a one tak. Ale cierpliwość sie nam już kończy...Co Wy na to?

Offline Alice

  • Ekspert(ka) - wizaż
  • To zaczyna być obsesją
  • *****
  • Wiadomości: 780
Odp: Konkurencja
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-12-14, 19:34:55 »
napisz na waszyn salonie "tu przyjmuje pani Ania" :) nie no, wiem ze to jest problem i okropne realia konkurencji, nie zawsze uczciwej:( do salonu w ktorym pracowalam dzwonila konkurecja zajmujac miejsca w kalendarzu <jako> tez swinstwo
Nadal nie znam tajemnicy za to mam w głowie kalkulator i wiem co się liczy

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Odp: Konkurencja
« Odpowiedź #22 dnia: 2006-12-14, 22:56:43 »
Na miejscu klientek zastanowiłbym się mocno czy warto płacić i wykonywać usługę u kogoś kto kłamie.
Wyjście to mocne wyróżnienie salonu np. wyglądem... jak ktoś dostanie info "salon z wieeeelką różową reklamą w oknie"  to raczej nie pomyli ;).

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
Odp: Konkurencja
« Odpowiedź #23 dnia: 2006-12-14, 23:08:05 »
Cytat: "Alice"
do salonu w ktorym pracowalam dzwonila konkurecja zajmujac miejsca w kalendarzu <jako> tez swinstwo

Tez sie spodkałam z takimi sytuacjami  :evil: więc to chyba jest ogólnie praktykowane  :evil:

Aneczkak szczerze nie mam pojęcia co można na to poradzić, być może bardzo widoczna reklama by pomogła. Niestey konkurencja bywa nieobliczalna  :?
„Spür die Melodie der Community“

Offline zanciak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 744
Odp: Konkurencja
« Odpowiedź #24 dnia: 2006-12-14, 23:22:16 »
Szczyt bezczelności... naprawde... w glowie sie nie mieści!!!

Też nie wiem co poradzić... może faktycznie jakaś wyróżniająca sie reklama...
Żaneta Chmiel
Instruktor ABC-Nailstore Katowice

www.abc-nailstore.pl
www.beautify.pl
tel. 509 936 589

www.zanciak.blog.onet.pl
www.zanciak.digart.pl

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: Konkurencja
« Odpowiedź #25 dnia: 2006-12-14, 23:41:20 »
niektorzy to maja tupet 8O
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
Odp: Konkurencja
« Odpowiedź #26 dnia: 2006-12-15, 09:59:35 »
mi zaniedługo otworzy sie konkurencja ciekawe co to bedzie.
nie chciałabym miec takich akcji.

Gość

  • Gość
Odp: Konkurencja
« Odpowiedź #27 dnia: 2006-12-15, 12:50:37 »
Witam,
Ja też myślę że zrobienie jakiegoś charakterystycznego plakatu może tutaj pomóc.
U mnie wygląda to tak że konkurencja zrywa moje ogłoszenia. Rano wieszam wieczorem nie ma- ciekawe co?
I co tutaj robić?

Pozdrawiam,
 :D

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Odp: Konkurencja
« Odpowiedź #28 dnia: 2006-12-15, 12:58:34 »
Cytat: "china000"
Witam,

U mnie wygląda to tak że konkurencja zrywa moje ogłoszenia. Rano wieszam wieczorem nie ma- ciekawe co?



Jakie ogłoszenia ? :wink: a raczej gdzie?  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: Konkurencja
« Odpowiedź #29 dnia: 2006-12-15, 17:51:48 »
no wlasnie ...
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))