Autor Wątek: Wskazowki,rady ciekawe strony o pedicure  (Przeczytany 9181 razy)

vivi

  • Gość
Wskazowki,rady ciekawe strony o pedicure
« dnia: 2007-02-07, 22:25:47 »
Hi wszystkim!
Takiego tematu sie nie doszukalam,a w tej chwili bardzo mnie interesuje bo pedicure cwiczylam juz troche w szkole i robilam kurs z niego(firmy pedix).a  dodam jeszcza ze zaliczylam mala wpadke z nim zwiazana.

Ostatnio znajomy-starsza osoba- zapytal czy bym mu nie zrobila pedicure.Zgodzilam sie czemu nie przeciez zawsze warto pocwiczyc.Postanowilam wiec kupic potrzebne rzeczy i wziac sie do roboty,ale pozniej dowiedzialam sie ze zawsze przychodzila do niego kosmetyczka, no i wpadlam w poploch (czemu sie na to zgodilam)teraz narobie sobie obciachu jak zle wypadne. :oops:

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Wskazowki,rady ciekawe strony o pedicure
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-02-07, 22:37:13 »
ze starszą osobą możesz mieć problem  :roll:  
Moimi klientkami są przede wszystkim osoby starsze ponieważ mam specjalizację w pedicure leczniczym a więc głównie chodzi o problemy ludzi starszych czyli wrastające paznokcie, modzele i odciski...
 Boję się że możesz sobie nie dać rady jako osoba początkująca ponieważ w cięższych przypadkach można zrobić więcej krzywdy np. nieumiejętnie wyprowadzając wrastający paznokieć lub źle usuwając odcisk...
Nie mówiąc już o podstawowym błędzie początkujących pedicurzystek nie umiejących odróżnić kurzajki od odcisku i wtedy dopiero są jaja jak berety  :roll:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

vivi

  • Gość
Wskazowki,rady ciekawe strony o pedicure
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-02-07, 22:43:14 »
Wiesz  tym przypadku akurat nie chodzi o cala stope tylko o pazurki.I tak sobie mysle ze jezeli juz korzystal regularnie z uslug kosmetyczki to omina mnie takie problemy(albo sie myle?).

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Wskazowki,rady ciekawe strony o pedicure
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-02-07, 22:48:02 »
Skoro potrzebuje pomocy kosmetyczki to raczej Cię nie ominą problemy... na Twoim miejscu porozmawiałabym z tym Panem i wytłumaczyła że dopiero się uczysz i nie chcesz zrobić krzywdy nieumiejętnie wyprowadzając wrastający paznokieć.
Naprawdę wyjdziesz z tego z twarzą bardziej niż jakbyś mu coś źle zrobiła, tak jak mi ucząca się praktykantka uszkodziła naskórek przy moim mającym tendencję do wrastania paznokciu, wyjechałam na 3 dni poza miasto na weekend nie biorąc ze sobą narzędzi i po pierwszym dniu chodzić nie mogłam z powodu obrzęku palca  :roll:
Dopiero po powrocie do domu z narzędziami mogłam coś zdziałać... nawet sobie nie potańczyłam na imprezie  :roll:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

vivi

  • Gość
Wskazowki,rady ciekawe strony o pedicure
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-02-07, 22:53:52 »
Wiecie jak zrobie ogladne te pazurki i zobacze co tam jest.Jak nie to odmowie jak bedzie cos nie tak-to nie problem bo ten pan wie ze sie ucze.Bo ja mysle ze tu chodzi o cos innego ten pan jest dosyc tu w gruby i sam nie potafia poza tym tu w Niemczech dosyc maja zadbane stopki staruszki.No ale zobacze

ela

  • Gość
Wskazowki,rady ciekawe strony o pedicure
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-03-02, 14:18:06 »
nie do konca wiedzialam gdzie umiescic moje pytanie, podlo na ta strone- chcialabym zapytac co to jest kapturek jednorazowy do pedicure?? albo  nie spotkalam sie z nim wczesniej albo jest to zamienna nazwa czegos co juz znam :)


aaaa, no widzisz brodko :)   :idea: dzieki za odp, przeczytalam o tym na stronie o cenach pedicure i nic mi nie pasowalo to tego kapturka (nie uzywam jeszcze frezarki- moze dlatego)

Offline brodka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 375
Wskazowki,rady ciekawe strony o pedicure
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-03-02, 14:29:25 »
ela chodzi ci zapewne o nakładki ścierne do frezów do pedicure nazywane kapturkami ;)

sasza

  • Gość
jak usunąć odciski
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-04-03, 13:00:37 »
mam pytanie do doświadczonych kosmetyczek: w jaki sposób można usunąć frezarką odciski, jeżeli przy użyciu frezarki dodatkowo bolą, jaka jest technika tego zabiegu, bardzo proszę o wskazówki

Offline kkz

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 351
Wskazowki,rady ciekawe strony o pedicure
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-06-29, 13:38:57 »
mam takie pytanko-czy przed nałozeniem paznokci akrylowych moczycie stopy w misce-przed pedicure,bo spotkałam się ostatnio z opinią ze nie nalezy tego robic bo paznokcie sa za miekkie...
''Złe kobiety są nie do zniesienia,dobre-nudne''    Oscar Wilde

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Wskazowki,rady ciekawe strony o pedicure
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-06-29, 14:49:09 »
Oczywiście należy stopy odświeżyć przed nałożeniem akrylu ,więc robi się krótką( kilka min) kąpiel w wodzie z tabletką.
Zwykle własnie nie łączymy zabiegu pedicure,gdzie stópki należałoby trochę dłużej wymoczyć aby rozmiękczyć naskórek.
U nas wygląda to tak,ze jednego dnia robimy pedicure,na drugi dzień umawiamy na akryl/żel na stopy.

Offline jumpi

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 179
Wskazowki,rady ciekawe strony o pedicure
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-07-03, 09:25:16 »
ja ostatnio robiłam pedicure i w trakcie zabiegu klientka zdecydowała sie zamiast malowania lakierem paznokci na zdobienie żelem (dopiero zaczynam swoją zawodową pracę i sama uczę się na własnych błędach) zrobiłam jej te żele i za kilka dni odpadł jej żel z 1 paznokcia, ale uważam,że źle odtłuściłam paznokieć, bo stopy były wcześniej posmarowane kremem. Pozostałe pazurki sie trzymają.
www.pajacyk.pl
Jeśli klikniesz w brzuszek Pajacyka, ofiarujesz dzieciom ciepły posiłek nie ponosząc żadnych kosztów.
Odwiedzaj często Pajacyka, najlepiej ustaw go jako stronę startową.