Autor Wątek: Choroby  (Przeczytany 25091 razy)

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Choroby
« dnia: 2007-02-06, 10:33:08 »
Witam.
Wklejajcie tutaj artykuły, zdjęcia i własne doświadczenia z chorobami dłoni, stóp i paznokci.
Na początek polecam do poczytania zwłaszcza początkującym ciekawy artykuł na temat grzybicy ze strony http://www.zdrowie.med.
Grzybica

A tutaj zdjęcia chorób, niestety strona po angielsku.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Aguska

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 781
Choroby
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-02-06, 11:55:42 »

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Re: Choroby
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-02-06, 12:03:52 »
Cytat: "mako"

A tutaj zdjęcia chorób, niestety strona po angielsku.



czegoś takiego to ja jeszcze nie widziałam a pedicure to moja główna pasja w kosmetyce  8O
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Choroby
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-02-06, 12:07:11 »
Cytat: "Aguska"
mako ta angielska stronka jest super : ok2 :



Dziewczyny podały na innym forum to skorzystałem :D Myślę, że warto zerknąć bo są zdjęcia, choć drastyczne to dają pewien pogląd na to co może się stać z naszym ciałem.
Początkujący powinni popatrzeć żeby zrozumieć, ze to nie tylko zabawa akrylkiem i jaką krzywdę czasami można komuś zrobić. Zbyt często nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń przy tej pracy.

Ania z tych niektórych grzybów to sałatkę można by zrobić. :lol:

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Gość

  • Gość

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
Re: Choroby
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-02-06, 19:20:27 »
Cytat: "Natalia20"


Boże przecież to sa już jakies makabryczne stany :roll: w życiu czegoś chyba podobnego nie widzialam..nawet na dermatologii w szkole :?


Bo takim właśnie przypadkom robia zdjęcia między innymi do atlasów dermatologicznych, co według mnie jest lekka przesadą, jeśli taka kosmetyczka ma się uczyc o grzybicy według takich zdjęć, to może przeoczyć  np "grzybek" w stanie początkowym. Miałam kiedyś zadanie domowe o grzybicy i nie znalazłam nigdzie żadnego w miare mało drastycznego stanu ..... No ale mniejsza o to :) Te zdjęcia dość dobitnie pokazują do czego w efekcie lekcewarzenia objawów można się doprowadzić.
W "Paznokciach" nr 19 można poczytac ciekawy artykuł o ziębnietych dłoniach
polecam także nr 17 o "stopach atlety"
„Spür die Melodie der Community“

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Choroby
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-02-06, 23:04:26 »
Tego chyba jeszcze nikt nie wkleił:
Choroby 1
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Choroby
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-02-06, 23:07:54 »
Hehe a chciałem to dziś wkleić :)

A może macie jakieś własne doświadczenia z choróbskami. Bo w życiu to najczęściej bywa tak, że podręcznikowe przykłady rzadko się zdarzają.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Gosiaczka

  • Gość
Choroby
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-02-07, 08:28:07 »
ja mialam taka klientke ktorej paznokiec uwalnia sie od skory od polowy dlugosci czyli za szybko niz powinien (nie wiem czy kumacie) nic ja nie boli. wyglada to raczej brzydko. byla juz u wielu lekarzy specjalistow od chorob paznokci i nik nie wie dlaczego sie tak dzieje.  8O  czasami jest lepiej czasami wyglada to powiedzmy malo estetycznie. ma to od zawsze. paznokcie na stopach tez tak maja.

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
Choroby
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-02-07, 18:29:00 »
Ja równierz miałm kilka klientek błagających o pomoc ale niestety ja już nic nie mogłam zrobić.
Miałam raz panią z paznokciami generallnie już koloru czarnego, mówiła, że leczy sie u dermatologa 2 lata, czyżby? .....
A wczoraj przyszła sympatyczna kobitka, strasznie mi jej żal było, widać, że niekoniecznie majętna, prawie płakała mówiąć ile już wydała na leki ale niestey, stopy miała w opłakanym stanie, paznokcie "góry i doliny" zżółknięte, niesamowicie zrogowaciałe przy skórkach.
Może rzeczywiście lekarze der,atolodzi nie zby znają sie na tego typu chorobach? Ta pani wydała na leki w ciągu pół roku około 800 zł....
Nie wiecie czy są jacyś specjaliści od chorób stóp? Bo ja wysyłam do mojej dermatolog ale zastanawiam sie czy takim przypadkom nie polecić wybrać się gdzieś dalej na leczenie....
„Spür die Melodie der Community“

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Choroby
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-02-07, 19:01:16 »
Specjaliści od chorób stóp to podolodzy :)

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
Choroby
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-02-07, 19:06:13 »
tak ale u mnie w mieście raczej ciężko o takiego specjliste  :cry:  Może ktoś zna jakiegoś z dolnego śląska ?
„Spür die Melodie der Community“

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Choroby
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-02-07, 21:33:50 »
No tak bo to w miare swieza specjalnosc ale dobrze ze w ogole jest :wink:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Gość

  • Gość
Choroby
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-02-23, 00:19:51 »
Podologia jest u mnie w szkole jako specjalizacja! Podolog ma takie same uprawnienia jak kosmetyczka wiec nic nie zaradzi na tego typu problem :). podolog to jak kosmetyczka po kursie 'Zdrowe Nogi" -pedicure medyczny oraz klamry i to nie metalowe tylko zwykłe hahahah . Oczywiscie podolog ma bardzo dużą wiedzę na temat konczyn dolnych chorobach, pielęgnacji ale nic wiecej niz kosmetyczka nie moze robić.

Gosiaczka

  • Gość
Choroby
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-02-26, 09:18:11 »
moja kolezanka obgryzala paznokcie i jeden doprowadzila do takiego stanu ze jej sie troszka wykrzywil i z jednej strony po dlugosci nie chce rosnac. i takie pytanie czy zadziala (tak jak to sie robi przy obryzionym paznokciu polozyc akryl na skore i podlozyc forme i troszke przedluzyc)? powiedzmy ze 1/4 paznokcia nie ma i czy takie uzupelnienie bedzie sie trzymac? zrobie pozniej zdjecie to wkleje  :wink: przy macierzy jest paznokiec ale troszke wyrzej juz go nie ma a z drugiej strony paznokcia jest on caly

wklejam zdjecie



co mozna z tym paznokciem zrobic?