Autor Wątek: Alergia na akryl?  (Przeczytany 21579 razy)

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
uczulenie na akryl
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-12-06, 22:11:37 »
dokładnie jest tak,jak pisze mako-jesli nałożymy mokrą kulkę na poprzednią także mokrą,to wówczas klientka może odczuc bardzo nieprzyjemne pieczenie na paznokciu.

Gość

  • Gość
uczulenie na akryl
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-12-07, 10:33:49 »
Ale niee niee nieee ,,, phihi  przy nakladaniu nic nie czyje ani no nic,, ale po jkiejs godzinie to tak jak by akryl sciskal jej paznokiec ..tak mi tlumaczyla Pozdrowionka

Offline dagiii

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 74
uczulenie na akryl
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-02-04, 01:08:44 »
nie jadę n :-@  jestem załamana odezwała sie moja alergia dłonie mam popuchnięte a lekarz dermatolog powiedział że mam zmienić zawód  :twisted:  nie powiem co o nim myśle ....... szukam dobrego dermatologa ok piła albo poznań jak ktoś wie to dajcie znać bo z zawodu nie mam zamiaru rezygnować  przepraszam że tak nie na temat  pracujcie w rękawicach bo po paru latach coś może sie dziać jestem wściekła :'-(  :'-(          opiszcie jak było

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
uczulenie na akryl
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-02-04, 01:13:29 »
No Dagiii to porażka. Rękawiczki Ci nie pomagają?
Obawiam się, że na jakiś czas jednak będziesz musiała odłożyć pilnik. Może to da sie wyleczyć, inne alergie się przecież leczy.
Mam nadzieję, że Avenire zda nam relację jak było a może ktoś jeszcze pojedzie.
Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia i żebyś mogla dalej robić paznokcie.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline dagiii

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 74
uczulenie na akryl
« Odpowiedź #19 dnia: 2007-02-04, 01:25:55 »
dzięki bardzo wyleczyć sie nie da to już wiem ale można jakoś zaradzić ale to na inny temat jak narazie siedze w domu i sie wściekam bo klientki dzwonią proszą bo wiele lat chodzą do mnie a koleżanka nie jest w stanie wszystkich wziąść serce mi pęka :twisted:

Offline avenire

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 265
uczulenie na akryl
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-02-04, 12:53:14 »
to szybciutko do alergologa i do pracy ja mam tabletki inhalator i krople do oczu chodzę do centrum alergologii na kościuszki w Poznaniu a super akrylspecjalny dla alergików ma OPI ,ciekawe jakie te z Entity napiszę czy przeżyłam a jadę(przynajmniej na razie nic mi jeszcze nie wypadło) napiszę napewno jak było

Gość

  • Gość
uczulenie na akryl????
« Odpowiedź #21 dnia: 2007-02-04, 16:12:25 »
witam Od kilku mies jestem sczesliwa i bardzo zadowolona z efektow posidaczka akrylowych paznokci... jednak od mies zauwazylam iz wraz ze zmiana miejsca gdzie tego dokonuje pojawily sie dziwne objawy Po ostatniej wizycie skorki naokolo plytki a zaczerwienione a dlonie swedza okropnie W nocy musialam wstawac kilka razy by posmarowac je zelem chlodzaco-kojacym.////Pomaga na chwile ale swedzenie i dyskomfort trwa juz dwa dni. Nie ma plam i zaczerwienien na skorze dloni jest tylko nieprzyjemne uczucie swedzenia... Co jest przyczyna??? Czy zmiana mejsca?? Czy moze uczulanie na akryl?? Pomozcie....prosze :?

Offline avenire

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 265
uczulenie na akryl
« Odpowiedź #22 dnia: 2007-02-04, 16:22:35 »
moze dziewczyna zalała ci skórki primerem? i cię poparzyła albo masz uczulenie na kwas metaakrylowy(składnik większości primerów)

Offline dagiii

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 74
uczulenie na akryl
« Odpowiedź #23 dnia: 2007-02-04, 19:21:17 »
a co to za akryl powiedz jak możesz

Offline avenire

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 265
uczulenie na akryl
« Odpowiedź #24 dnia: 2007-02-04, 19:46:38 »
linia akryli firmy OPI mam tu jakąś ulotkę ... jest OPI polska 042 63 02 471 niestety nie mogę znaleś ich polskiej strony w necie, ja dzwonie jutro więc jak się dowiem to napewno ci napiszę widziałam ich pokaz na targach w Warszawie fjniusie produkty ciekawe jakie w pracy i jakie ceny bo mam ulotki a cennik mieli wysła i ... zapomnieli chyba o mnie :(

Offline dagiii

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 74
uczulenie na akryl
« Odpowiedź #25 dnia: 2007-02-04, 19:53:46 »
Alergia kontaktowa tak powiedziało 2 dermatologów pracuje sporo z pazurkami tak od roku zaczęło, się coś dziać z moimi rękoma początki były takie, że łuszczyła się trochę skora od czasu do czasu jakieś małe swędzenie poszłam do dermatologa popatrzył powiedział, że to nic takiego zapisał maść i tyle smarowałam wyleczyłam potem urlop uspokoiło się, ale od paru miesięcy zaczęło się to powtarzać z większą wysypką z większym i strasznie swędzi kaszl itp. teraz to już apogeum do tego stopnia, że popuchły mi ręce przez ten cały czas miałam leki i maści ostatnio poszłam do innego dermatologa powiedział, że mam zmienić zawód Nie powiem, co o nim myślę... jeżeli macie podobny problem doradzacie jak sobie radzicie
być uczulające Wiem o tym że w takiej alergii od czegoś się zaczyna a po czasie właściwie wszystko może
może znacie jakiegoś dobrego lekarza z piły w ostateczności z poznania
Musze jakoś sobie z tym poradzić, bo nie mam zamiaru rezygnować z tego, co robie

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
uczulenie na akryl
« Odpowiedź #26 dnia: 2007-02-04, 19:56:41 »
Po polsku ciężka sprawa z OPI. :|
Na http://www.opi.com/ znalazłem:
Cytuj

Country: Poland
Distributor name: Beauty IN SP Z.O.O.
Address: Pomorska 41 Street
ZipCode: 90-203
City: Lodz
Telephone: (011) 48 42 630 04 57
Email:beautyin@beautyin.com.pl


Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline avenire

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 265
uczulenie na akryl
« Odpowiedź #27 dnia: 2007-02-04, 20:55:07 »
zalogowałam sie na stronie opi .Niestety obcokrajowca nie podają cen ,trzeba się w swoim kraju orientowa -czyli  jutro dzwonię zobaczymy.

Offline avenire

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 265
uczulenie na akryl
« Odpowiedź #28 dnia: 2007-02-06, 20:58:20 »
nareszcie się dodzwoniłam do OPI było trudno.
 Najpierw pani odpowiedziała mi, że wogóle nie ma akrylu dla alergików bo każdy akryl uczula i jest szkodliwy dla paznokci :roll: . To straszne ,że w takiej dobrej firmie ktos taki udziela informacji.
 Ale byłam nie ugięta i udało się  :groupjump: połączyła mnie ze szkoleniowcem i wiem.!!!!!!!! ten super akryl dla alergików Clarite -jest bezwonny, wolnoschnacy(niestety), i bezpyłowy . wyślą mi cennik to zobaczymy czy mnie cena nie dobije, puki co bardzo bym go chciała miec

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
uczulenie na akryl
« Odpowiedź #29 dnia: 2007-03-08, 21:11:08 »
Hmm oby sie nie okazal tylko czysta reklamą....ale probowac warto...
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039