Autor Wątek: Utrwalanie wiadomosci po przebytym kursie.Polecam:)  (Przeczytany 9660 razy)

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Utrwalanie wiadomosci po przebytym kursie.Polecam:)
« dnia: 2006-10-12, 09:20:19 »
Chcialam zlozyc propozycje do przemyslenia dla innych szkolacych oraz osob, ktore sa zainteresowane kursami przedluzania paznokci.

Kurs dzieli sie na czesc teoretyczna oraz praktyczna do ktorej nalezy Egzamin oraz uzupelnianie paznokci.

Do tej czesci programu sa zapraszane modelki, ktore wystepuja w roli przyszlych klientek.
A wiec nasza praca ma byc wykonana od poczatku do konca jak w profesjonalnym gabinecie. Czyli wszystkie czynnosci maja byc  w najlepszym wykonaniu....(czystosc na stoliku rownież :wink: )


I teraz moja propozycja, ktora ja juz od jakiegos czasu wprowadzilam w zycie.
Zamiast przypadkowych osob, ktore w dniu egzaminu nam towarzysza zapraszam kursantki,( ktore juz zaliczyly swoj  Egzamin oraz uzupelnianie)  -w charakterze modelki.

 Tym razem absolwentka zajmuje  miejsce klientki i juz bezstresowo moze obserwowac prace zdajacej osoby.

W ten sposob dodatkowo utrwala sobie wszystkie czynnosci oraz uczestniczy w egzaminie innych osob.
W tym czasie rowniez obserwuje i slucha na bieząco uwag wskazujacych na ewentualne niedociagniecia.
Moze w ten sposob wylapac duzo dodatkowych informacji, ktore posluza jej jako wzbogacenie swoich wiadomosci na temat przedluzania pazurkow.

Ja stosuje takie rozwiazanie i polecam rowniez innym do przemyslenia.

W ten sposob absolwentka po ukonczonym swoim szkoleniu dodatkowo uczestniczy na dalszych bezplatnych zajeciach utrwalajac swoje zdobyte wiadomosci.
Poza tym ma  pieknie wykonane pazurki, ktore zawsze sa dla niej  wizytowka  i reklamą.:wink:

Do naszego Centrum szkoleniowego - Absolwentki powracaja po kilka razy w ramach modelingu  i powiem.... ze w ten sposob bardzo szybko nowe stylistki stają sie w pelni wykwalifikowanymi profesjonalistkami:)

I najfajniej jest jak juz z pozycji klientki same zwracaja uwage i pomagaja  zdajacej ...ja stoje z boku i sie usmiecham jak widze ze nauczanie nie poszlo "w las"....... :wink:

Pozdrawiam wszystkich  i zachecam .....:) to nasza niedawna  praca egzaminacyjna.
http://www.masternail.pl/strona.php?grupa=8&cr=1&kolej=0&dzi=1159652074&art=1160661996&id_menu=1140648377&kat=1159652074
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Gość

  • Gość
Utrwalanie wiadomosci po przebytym kursie.Polecam:)
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-10-13, 09:29:37 »
Pomysł swietny! - ja z własnego doswiadczenia wiem -- że ogromnie trudno znalesc dobrego szkoleniowca...  po szkoleniu miałam metlik w głowie( 2 metody -2 dni!) - bardzo chciałam zobaczyc tak juz na spokojnie :wink: ...jeszcze raz. Poprosiłam swojego instruktora o pomoc- fakt - poszłam na szkolenie innych osób--ale tylko na samiutki poczatek-kiedy to instruktorka pokazywała technike nakładania na jednym paluszku modelki- czułam sie jak intruz :( - zadawałam  za wiele pytań. Na koniec dowiedziałam sie ,że oczywiscie mogę przyjśc i pokazac z czym mam problem-ze swoimi produktami-ale za poswiecony mi czas-- muszę zapłacic!. Rozumiem-- doszkolenie ( na którym zresztą też byłam) - ja potrzebowałam tylko odrobinę pomocy---- i jej nie dostałam :( .

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Utrwalanie wiadomosci po przebytym kursie.Polecam:)
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-10-13, 16:18:30 »
I wlasnie  dlatego patrzac z punktu widzenia absolwentki jest to bardzo dobre  utrwalenie zdobytych wiadomosci....poza tym zawsze jeszcze dochodza dodatkowe pytania ,dylematy , ktore Wam sie nasunawaja.
Dlatego zachecam do takiego postepowania, aby nasze kursy spelnialy w pelni  Wasze oczekiwania:)
Pozdrawiam.

Ps.
U nas modelka jest obslugiwana jak klientka czyli w pelni komfortowo(kawusia herbatka itd) tylko wystawiasz lapki :)  .... a ja czuwam nad caloscia :wink:
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Utrwalanie wiadomosci po przebytym kursie.Polecam:)
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-10-13, 16:25:03 »
Pomysł dobry tyle,ze w naszej firmie system jest nieco inny ;)
Całość szkolenia przed wszystkim opiera się na praktyce (formy,tips,utwardzanie naturalnych paznokci,wtapianie,french,odnowa,uzupełnienie,serwis paznokcia,manicure 3 rodzaje).Częśc teoretyczną stanowią jedynie choroby oraz budowa paznokci.
Egzamin kursantka także składa w formie toretycznej i praktycznej i na egzaminie ma za zadanie wykonać paznokcie nie tylko jedna techniką ,zatem nie jestem pewna czy modelka chciałaby mieć każdy paznokieć z "innej parafii' ;)
Na egzaminie jestesmy w 100% w stanie ocenić czy kursantka jest w pełni przygotowana do wykonywania zawodu-jesli tak nie jest,to po prostu nie otrzymuje certyfikatu i musi egzamin powtarzać.
Jesli są jakieś problemy to zawsze służymy swoja radą,mozna do nad przyjść,popracować jeszcze nad technika sprawiająca kłopot,można dzwonic,pisac i kontaktować sie na milion sposobów.Nasze kursantki chetnie korzystają z pomocy,choć rzadko jest im ona niezbedna :)

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Utrwalanie wiadomosci po przebytym kursie.Polecam:)
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-10-13, 16:41:46 »
oki taki system wiadomo jest sprawa normalna...ale moze pokusic sie o te forme utrwalania wiadomosci...naprawde bardzo to dziewczyny chwalą.
Jednak zajmuja juz miejsce z drugiej strony a to dla nich zupelnie inna sytuacja.
To co wymieniasz jest na kursie na biezaco...porady rowniez...nawet pomoc w znalezieniu pracy...itd...
ale powrot na egzamin innych osob jest fajna dla dziewczyn sprawa.
Jezeli ktos ma taka mozliwosc zachecam....nasze dziewczyny bardzo chetnie korzystaja z takiej okazji.
O super pazurach gratis nie wspomne. :wink: i pamiatkowej galerii.
http://www.masternail.pl/strona.php?grupa=8&art=1160243293&dzi=1157300941&id_menu=1140648377&kat=1157300941&cr=0 to nasze ostatnie :) jako uzupelnianie do brazowej sukienki z bolerkiem  (uroczystosc weselna)

http://www.masternail.pl/strona.php?grupa=8&art=1160224185&dzi=1160220682&id_menu=1140648377&kat=1160220682&cr=0
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Gość

  • Gość
Utrwalanie wiadomosci po przebytym kursie.Polecam:)
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-10-14, 22:31:50 »
Mnie wypada tylko powiedziec---szkoda ze jak szukałam szkoleniowca---to poszłam z polecenia zadowolonej kolezanki :cry:  .  Teraz czytajac co piszecie--mogę stwierdzic że poziom mojego szkolenia był fatalny!!!

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Utrwalanie wiadomosci po przebytym kursie.Polecam:)
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-10-15, 21:59:52 »
Cytat: "Darianna"
Pomysł dobry tyle,ze w naszej firmie system jest nieco inny ;)
Całość szkolenia przed wszystkim opiera się na praktyce (formy,tips,utwardzanie naturalnych paznokci,wtapianie,french,odnowa,uzupełnienie,serwis paznokcia,manicure 3 rodzaje).Częśc teoretyczną stanowią jedynie choroby oraz budowa paznokci.
Egzamin kursantka także składa w formie toretycznej i praktycznej i na egzaminie ma za zadanie wykonać paznokcie nie tylko jedna techniką ,zatem nie jestem pewna czy modelka chciałaby mieć każdy paznokieć z "innej parafii' ;)
Na egzaminie jestesmy w 100% w stanie ocenić czy kursantka jest w pełni przygotowana do wykonywania zawodu-jesli tak nie jest,to po prostu nie otrzymuje certyfikatu i musi egzamin powtarzać.
Jesli są jakieś problemy to zawsze służymy swoja radą,mozna do nad przyjść,popracować jeszcze nad technika sprawiająca kłopot,można dzwonic,pisac i kontaktować sie na milion sposobów.Nasze kursantki chetnie korzystają z pomocy,choć rzadko jest im ona niezbedna :)


Ponieważ pracuje w tej samej firmie co Darianna, moge tylko potwierdzic jej słowa- modelka po kursie u nasd miałaby paznokcieć kazdy z innej parafii  :lol:  Ten na szablonie, ten na tipsie, ten frenchowy, ten celar, ten naturalny... ech... a jakby nie daj Bóg trafiła na akryl kolorowy, to dopiero by było  :lol:    :lol:
My ćwiczymy na sobie, na drugiej kursantce, na paznokciach moich i Kasi- mojej wspólpracowniczki i drugiej instruktorki. Dzieki temu, ze dziewczyny ćwicza równiez na nas mozemy łatwiej ocenic, czy np dobrze matowia, czy radza sobie ze skórkami- ja mam baaaardzo wrażliwe skórki i trzeba z nimi ostroznie, mogę sama ocenic, czy kursantka nawet z tak trudna klientka sobie poradzi, oceniam tez nacisk pilnika, czego nie dałabym rady ocencic jednynie patrzac  :wink:

Z reszta, jezeli juz ktos ma miec "śmietnik" na paznokciach- tzn kazdy inny i kiedy indzej nakładany, to niech lepiej beda to nasze paznokcie  :veuzelol: . Jak trzeba robmy sobie seta pieknych zdobionych i wtedy wygladamy jak gwiazdy, na codzień, to poligon, dla naszych kursantek- zdejmowanie masy, nakładanie uzupełnianie, odowy itp...
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Gość

  • Gość
Utrwalanie wiadomosci po przebytym kursie.Polecam:)
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-10-18, 18:33:26 »
Ja byłam na kursie w poznaniu- szkoleniowiec beautici, trenowałam na innej kursantce, tak jak mowicie miała każdy paznokiec z innej parafi, zdałam egzamin teoretyczny ale praktycznego NIE BYŁO, zrobiłam tylko jeden komplet paznokci no i jak wczesniej mówiłam jedne były na formach jedne na tipsach i kazdy robiony innymi zelami- co prawda wszedzie french ale mozna było sie dopatrzeć różnicy. Uzupełnianie i utwardzanie naturanych paznokci było tylko w teorii- Jednak nie mam o to żalu ponieważ juz nie pierwszy raz robiłam pazurki przed kursem, ale druga kursantka nigdy.

mimo wszystko z kursu jestem bardzo zadowolona ale czy trafilo mi się niedopilnowanie beauticowych zasad??

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Utrwalanie wiadomosci po przebytym kursie.Polecam:)
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-10-18, 21:50:03 »
Heh... dziwna sytuacja..
Moze Agusia nie chcąc Cie stresowac nie powiedziała, ze to był egzamin, a po prostu oceniła Twoja prace w całości?

Ja miałam raz kursantkę, która na dźwięk słowa egzamin robiła sie szara ze strachu, zatem zaprosiłam ją na papieroska i wypytałam o to co i tak napisałaby mi na egzaminie, a potem poprosiam o zrobienie paznokietów, gdy skończyła, obejrzałam jej prace i powiedziałam "gratuluje zdanego egzaminu"
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline Agnes11

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 93
Utrwalanie wiadomosci po przebytym kursie.Polecam:)
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-10-19, 00:53:50 »
Albertynka, zaskoczyłaś mnie swoją podstawą!!! Gratuluję!!
BIO-STUDIO Agnes

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Utrwalanie wiadomosci po przebytym kursie.Polecam:)
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-10-19, 00:56:54 »
hehe, mam nietypowe metody szkolenia.  :lol:

Ważne, ze skutkuja- jedna kursantka nie potrafiła za nic namalowac frencha, poprosiła, ja by zamknęla oczy i tylko nakierowałam jej reke nad paznokiec. Namalowała slicznego i od tego czasu trzaska takie frenche, ze mi oko bieleje!
Musiało cos sie w niej "odblokowac".  :lol:

Takie sa zalety indywidualnych kursów- do kazdego mogę podejśc inaczej.  :D
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Utrwalanie wiadomosci po przebytym kursie.Polecam:)
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-10-19, 08:26:22 »
Chwilke mnie nie bylo ...ale nawał pracy wiec juz odpowiadam.
Przede wszystkim dziewczyny z SPN raczej nie zrozumialyscie przekazu .

Wiec jezeli nie chcecie podjac takiego pomyslu to przeciez ja nikogo do niego nie zmuszam....hehe....
Z doswiadczenia napisze, ze jest to bardzo fajna technika dodatkowego nauczania, ktora smialo mozna stosowac i to  z korzystnymi  rezultatami.

Wiec powrot absolwentki na nasze zajecia jak najbardziej mile widziany.

Skoro rozmawiam z kursantkami i slysze ze faktycznie to daje zupelne inne swiatlo na prace czyli
po przebytym kursie wraz ze zdobyta wiedza na spokojnie obserwuje i slucha  i sama rowniez wylapuje ewentualne niedociągniecia...to czemu tego rodzaju praktyki nie stosować....

Wiec jezeli ktos szkolacy moze wprowadzic takie rozwiazanie to naprawde polecam dla pelnej satysfakcji kursantek:)

Ja  jeszcze raz polecam  i pozostane przy nim :)

Dodatkowo wprowadzam wlasnie jeszcze jedna forme zadan do wykonania.
Czyli konczymy kurs Egzaminem.. jezeli mamy powrot na uzupelnianie proponuje zalozenie paznokci juz w kregu swoich znajomych, rodziny po czym mozemy przyjsc na uzuplenianie( ktore jest czescia zamykajacą kurs) wlasnie z tymi  pazurkami,
zrobionymi zupelnie samodzielnie bez mojej kontroli.
Moge wtedy  ocenic prace absolwentki i  jeszcze wskazac na ewentualne niedociagniecia.
I wowczas mam pelna ocene zdobytych umiejetnosci.

I dopiero wtedy podpisuje CERTYFIKAT i daje do ręki.

Pozdrawiam.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Gość

  • Gość
Utrwalanie wiadomosci po przebytym kursie.Polecam:)
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-10-19, 08:50:30 »
albertynko szkoleiła mnie ania i raczej widziała ze nie mam zadnych dziwnych stresow- powinnam zrobic 2 komplety pazurków a zrobiłam jeden..

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Utrwalanie wiadomosci po przebytym kursie.Polecam:)
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-10-19, 08:59:24 »
Cytat: "pink_stilettoz"
albertynko szkoleiła mnie ania i raczej widziała ze nie mam zadnych dziwnych stresow- powinnam zrobic 2 komplety pazurków a zrobiłam jeden..

a skad wnioskujesz, ze powinnas dwa?
U nas w firmie nie mamy żadnych zaleceń odgórnych co do ilości wykonanych przez kursantki paznokci!
Duuuzo wazniejsze jest aby paznokietki były ładne. I na to kładziemy duzy nacisk. :)

Uwazam, ze lepiej aby kursantka nie zrobiła nawet pełnego seta u mnie na szkoleniu, ale za to, zeby kazdy jeden jaki wykona był perfekcyjny, niz zeby zrobiła mi dwa sety niedopiłowanych z krzywym frenchem, lub bylejakimi zdobieniami.  +o(
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Utrwalanie wiadomosci po przebytym kursie.Polecam:)
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-10-19, 09:26:42 »
Hmm ....   a ja uwazam ze owszem podczas kursu kazdy pazurek robimy do perfekcji .... czyli idealny french , zdobienie niech bedzie ulozone a drugie  rozrzucone( jednak w przemyslaną kompozycje bez balaganu)  ale..... Egzamin czyli praca jak na usluge obowiazkowo.

A pozniej foto i to w funkcji Makro ( zreszta takie robimy) ,aby wszystkie nasze bledy wylazly jak na dloni.

Ja zawsze ogladam prace nie tylko w realu... ale przygladam sie foto z danego egzaminu.
Jezeli cos zauwaze w tym duzym powiekszeniu wskazuje to kursantce.

I nawet jesli cos sie zdarzy to przeciez nie od razu Krakow zbudowano..... :)....a cwiczenie czyni mistrza.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039