Autor Wątek: akryl - zapowietrzenia  (Przeczytany 133465 razy)

Gość

  • Gość
akryl - PROBLEMY
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-04-12, 23:06:44 »
Formy mam te złote z czarnym.Nie zwróciłam uwwagi czy się zginają.Takie szczególiki w tej pracy wychodzą, na które wcześniej nie zwróciłabym uwagi..niestety, tak to jest w życiu.Staram się nie załamywać, ale dla tych, którzy długo to robią wszystko jest takie łatwe. Też bym tak chciała...nic muszę jeszcze poćwiczyć..dziękuję jeszcze raz za rady.Bardzo mi pomogły!!!

Gość

  • Gość
akryl - PROBLEMY
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-04-13, 09:55:27 »
Cytat: "Aguś"
wszystkie z nas przechodzily na poczatku "paznokciowe doly" jak ja to mowie, to wymaga cierpliwosci i czasu. :)


Ojj ja te doły mam cały czas .. ale powoli znikają, jest ich coraz mniej ... potrzeba na to poprostu czasu i wiele cierpliwości no i wielu rąk do ćwiczenia hihih :)

Gość

  • Gość
akryl - PROBLEMY
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-04-13, 15:08:47 »
Witam!!
:P
Kiedys tez mialam problem z powietrzem ale teraz to nie problem
Robie akryle zele i z jedwabiem i nic sie nie dzieje ( jesli chodzi o powietrze)
i nie uzywam odtłuszczacza
 ale uzywam PUSHER

* najpierw dokladnie odsówam pusherem skorki
* pozniej matuje płytke paznokcia
* I DOKLADNIE SZCZOTECZKA ( NIE PEDZELKIEM ANI REKA)      
   PAZNOKIEC PO PAZNOKCIU USOWAM PYLKI
* nakladam jedna kropeleczke naprawde minimalana primera( kwasowy)
  tak zeby bylo na calym paznokciu i  nie na skorkach
* szablon
* i akryl ale od brzegu minimalny odstep

I wcale sie nie zgodze ze trzeba przemywac spirytusem ...

Jesli odchodza od skorek to trzeba BARDZO DOKLADNIE odsunac skorki bo jak kazdy wie skorka jest tez na plytce paznokcia ktorej prawie nie widac i jesli sie na to nalozy to zawsze bedzie powietrze sie dostawac

Bardzo goraco pozdrawiam
:P
 zycze powodzenia

Aguś

  • Gość
akryl - PROBLEMY
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-04-13, 16:00:13 »
Odtluszczenie plytki to podstawa(jest to takze dezynfekcja)!!!
Nikt nie powiedzial ze trzeba to robic spirytusem, jest to tylko substytut odtluszczacza. Nieodtluszczenie paznokci to tak jak podanie jedzenia na brudnym talerzu.
Jakos nie chce mi sie wierzyc ze wszystko sie tak super trzyma bez odtluszczacza :roll:  :roll:  :roll: i ze nie mailas problemow, na pewno zobaczylabys roznice gdybys go uzyla. Mozesz sie nie zgodzic ze jest on potrzebny ale dla mnie to podwazanie autorytetu mistrzow w tym fachu.
Odtluszczenie w stylizacji to jak amen w pacierzu.

Gość

  • Gość
akryl - PROBLEMY
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-04-18, 11:37:28 »
:D
Robie zele akryle i z jdwabiem od roku i stosuje sam primer i gdy odsowalam patyczkiem skorki to powietrze mi wlazilo
a gdy zaczelam odsowac pusherkiem to jest wszystko ok


" Nieodtluszczenie paznokci to tak jak podanie jedzenia na brudnym talerzu." -napisałas

 
Czy sie je jedzenie w domu czy w restauracji oczekuje sie ze bedzie podane na czystym talerzu.
Nie ma roznicy czy talerz został umyty w zlewie czy w zmywarce czy płynem pur czy zwyklym za 1zł .
Ważne ze nie jest brudny nie smierdzi  i nie ma zadnych zarazków
i oczywiscie Usmiech :D :D
 tego ktory konsumuje to jedzie
i powrot  bo mu smakowalo i jest zadowolony.

Moje jedzonko jest czysto zrobione i na czystym talerzu i ja i klienci sa zadowoleni...


:P
pozdrawiam

Aguś

  • Gość
akryl - PROBLEMY
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-04-18, 12:14:20 »
Moim zdaniem roznica jest ogromna i nie przekonasz mnie a namawiac Cie nie bede skoro twoierdzisz ze wszystko jest oki to tylko zyczyc dalszych sukcesow. :wink:

Powiedzialam ze nieodtluszcenie paznokci porownuje do brudnego talerza a ty mówisz o sbosobie mycia go-a przeciez paznokci nie odtluszczasz. Dokladnie oczekuje ze talerz bedzie czysty=uzycie odtluszczacza(mniej wazne jakiego).
Primer nie jest odtluszczaczem lecz wytrawiaczem. A paznokcie nalezy przemyc...juz tez pisalam o tym porownujac to do mycia podlogi(nie bedzie ona czysta jak naniesiesz na nia plyn do podlóg... musisz brud z niej zetrzec).
Odtluszcenie ma takze role dezynfekcji poniewaz ta czynnosci usuwamy z powierzchni paznokci czesc niepozadanych drobnoustrojów.
A tak pozostawiamy na nim wszystko co niepowinno sie tam znalesc czyli brud, pyl, tluszcz(lipidy), drobnoustroje chorobotwórcze :cry:

Gość

  • Gość
akryl - PROBLEMY
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-04-20, 19:46:46 »
:P

Wiem do czego służy odtłuszczacz :P

Na szczescie to jst forum dyskusyjne i kazdy pisze o swoich problemach i pomoc (KAZDA) jest na pewno mile widziana

Mi wystarcz Primer

Pozdrawiam
:P

Gość

  • Gość
akryl - krok po kroku
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-06-07, 14:17:07 »
Dziewczyny mozecie mi napisac co sie robi po kolei w nakładaniu akrylu na paznokcie
No wiecie
najpierw odsowamy skorki potem matowimy
Tak wiecie po kolei przy formie i przy tipsie
Bardzo bede wdzieczna
najlepiej w punktach
poprostu zaczyna mi sie to wszystko mieszać
Jestem dopiero 4 dni po kursie i mam pustkie w głowie
a zeby sie czegos nauczyc to musze od poczatku dobrze robic
Bardzo prosze o pomoc

Gość

  • Gość
akryl - PROBLEMY
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-06-07, 16:36:28 »
oj oj caro50 spałas na kursie ??? :P nieładnie

AKRYL NA FORMIE
-odsuwasz skorki
-matowisz
-odpylasz
-odtłuszczasz
-wytrawiasz
-podkladasz forme
-nakładasz akryl
-pilnikiem nadajesz kształt [boczki itp]
-wygładzasz
-nakładasz oliwke
-polerujesz
-malujesz

AKRYL NA TIPSIE
-odsuwasz skorki
-matowisz
-odpylasz
-odtłuszczasz
-naklejasz tipsa
-zrownujesz brzeg tipsa z paznokciem
-matowisz calego tipsa
-odtłuszczasz paznokiec - tylko tam gdzie nie ma tipsa
-wytrawiasz - tylko tam gdzie nie ma tipsa
-nakładasz akryl
-pilnikiem nadajesz kształt [boczki itp]
-wygładzasz
-nakładasz oliwke
-polerujesz
-malujesz


Hihihi takie małe przypomnienie mam nadzieje ze cos dało i ze o niczym nie zapomniałam ;)

Aguś

  • Gość
akryl - PROBLEMY
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-06-09, 19:20:39 »
Odtluscic mozna a nawet nalezy (przemyc) calego tipsa razem z paznokiem naturalnym po jego opracowaniu, nie tylko sam paznokiec. Odtluszczaczem lub spirytusem, nie acetonem. Natomiast primer tylko na naturalny :wink:

Gość

  • Gość
klej pod tipsem
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-06-27, 13:27:56 »
Naklejam tips przezroczysty
nakładam na niego akryl tez przezroczysty
i tu jest problem widac klej ktory jest pod tipsem
wyglada to okropnie
co zrobic zeby tego nie było widac
u jednej klientki tam gdzie skonczył sie tips przyklejony
zrobiła sie na granicy żółta kreska
dlaczego tak sie dzieje
co moge zrobic  8)

kasiek

  • Gość
akryl - PROBLEMY
« Odpowiedź #26 dnia: 2005-06-28, 09:10:21 »
a jakiego kleju uzywasz??? bo mi sie z moim z rende nigdy tak nie zrobiło,, używałam NSI i też było w pożądku

Gość

  • Gość
akryl - PROBLEMY
« Odpowiedź #27 dnia: 2005-06-28, 10:20:37 »
nie wiem dokładnie jak sie nazywa chyba SUPERNAIL
kupiłam na euro fashion

kasiek

  • Gość
akryl - PROBLEMY
« Odpowiedź #28 dnia: 2005-06-28, 10:24:42 »
cięzko powiedzieć, może żle przygotowujesz pauzrka, ja nadmiar kleju wycieram wacikiem bezpyłkowym i pomimo tego że tips jest clear staram się zniwelowac próg jak przy tipsach natural .........albo twój klej nie jest clear tylko ma jakis kolor, musiałabym zobaczyc jak pracujesz

Gość

  • Gość
akryl - PROBLEMY
« Odpowiedź #29 dnia: 2005-06-28, 22:30:53 »
Jak klej zbiera się pod paznokciem to na pewno jest to problem w samym przyklejeniu tipsa i ilości kleju. Tips musisz trzymać pod kątem 45 stopni do plytki i lekko naciskając na nią powinnaś przesuwać tips w dól aż zeskoczy w kieszonkę. Jesli zrobisz tak to klej nie wleje się pod paznokieć i wszystko bedzie wporządku.