Autor Wątek: akryl - zapowietrzenia  (Przeczytany 133797 razy)

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
akryl - PROBLEMY
« Odpowiedź #240 dnia: 2007-03-23, 19:28:26 »
Cytuj
Może więcej primera trzeba użyć

Mala uwaga- wieksza ilośc primera, czy odtłuszczacza nie wpłynie pozytywnie na przyczepnośc akrylu. Akurat tu zasad- mniej znaczy lepiej- działa.  :wink:  Primer, czy odtłuszcz nakładamy malutko, ale starannie pokrywajac całą płytke paznokcia.
Taksamo z matownieniem ważne jest aby zmatowic STARANNIE, a nie mocno!
Zbyt mocno zmatowione paznokci- spiłowane, gorzej przyjmuja mase,  a jeszcze gorzej, bo mozna przepiłowac, czy uszkodzic naturalny paznokiec.
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
akryl - PROBLEMY
« Odpowiedź #241 dnia: 2007-03-23, 21:07:31 »
Można conajwyzej nałożyc primer większą ilość razy(np.5-6,a nie jak tradycyjnie 1-2) -na pewno więcej primera na raz może spowodowac odczyn alergiczny jak sie w/w zleje na skórki ;)

Gość

  • Gość
akryl - PROBLEMY
« Odpowiedź #242 dnia: 2007-03-24, 01:34:25 »
coraz bardziej przekonuje sie do zelu bo jak narazie zawsze dobrze sie trzyma. gorzej jest z akrylem. ostatnio robilam znajomej akrylem i po dwoch tygodniach przyszla z zapowietrzeniami po bokach i przy wale. wypilowalam zapowietrzenia ale chyba nie wiem jak to dobrze zrobic bo pilowalam pilowalam i na granicy paznokcia i akrylu zawsze byla warstwa cieniuskiego zapowietrzonego akrylu. po nalozeniu nowej warswty akrylu bylo widac kreske gdzie spilowywalam zapowietrzenie. po dwoch dniach paznokiec odpadl. jak prawidlowo uzupelniac akryl? i przydaloby sie tez wiedziec co zrobic aby powietrze nie podchodzilo. skorki odsuwam dokladnie, matowie dokladnie caly paznokiec, odtluszczam itp. moze zle matowie... aby oszczedzic paznokcie znajomej zmatowilam zjechanym pilnikiem. w koncu trzeba matowic a nie drapac ale moze jednak to zbyt slabo? w sumie primer wtedy sie nie rozlewal dobrze musialam nalozyc trzy kropeczki :roll: czy jak primer wyschnie to plytka ma byc bialawa? bo tak mi powiedziala kolezanka a mi sie robi biala tylko jak "podrapie" paznokcie, (wtedy tez sie rozlewa za pomoca jednej kropki primeru,) a nie jak delikatnie zmatowie. czy dobrze zmatowiona plytka jak ja przejade palcem to ma czuc ze jest w miare gladka czy mam  ze jest  troche "pocharatana"? moze jestem zbyt delikatna?

Gość

  • Gość
akryl - PROBLEMY
« Odpowiedź #243 dnia: 2007-03-26, 08:23:04 »
Cytat: "roko-baroko"
czy dobrze zmatowiona plytka jak ja przejade palcem to ma czuc ze jest w miare gladka czy mam  ze jest  troche "pocharatana"?


Pierwsza zasada - staramy się nie dotykać paznokci, które robimy, zwłasza odtłuszczonych :)  bo to może tez poczęści się przyczynić do różnego rodzaju problemów później związanych...

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
akryl - PROBLEMY
« Odpowiedź #244 dnia: 2007-03-26, 08:45:06 »
Cytat: "roko-baroko"
aby oszczedzic paznokcie znajomej zmatowilam zjechanym pilnikiem. w koncu trzeba matowic a nie drapac ale moze jednak to zbyt slabo?
w sumie primer wtedy sie nie rozlewal dobrze musialam nalozyc trzy kropeczki :roll: czy jak primer wyschnie to plytka ma byc bialawa? bo tak mi powiedziala kolezanka a mi sie robi biala tylko jak "podrapie" paznokcie, (wtedy tez sie rozlewa za pomoca jednej kropki primeru,) a nie jak delikatnie zmatowie. czy dobrze zmatowiona plytka jak ja przejade palcem to ma czuc ze jest w miare gladka czy mam  ze jest  troche "pocharatana"? moze jestem zbyt delikatna?

Płytke nalezy ZMATOWIC a nie "podrapac". Zmatownione paznokcie sa matowe, nie błyszczace.
Płytke paznokcia matowimy pilnikiem o gradacji 180, a nie jakims "zjechanym", bo "zjechana" 100 nadal jest setka tylko zjechana. :wink:
Co do wygladu płytyki po primerze, to jest to uzaleznione od primera- jedne wysychaja tworzac lepka powłoczke (jak nasz no-acid), inne wysychaja "do białosci".
Palcem nie jeżdzimy po zmatownionej płyce - po co? Przeciez i tak zaraz bedziemy ją starannie odtłuszczac i nakładac primer.
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Gość

  • Gość
akryl - PROBLEMY
« Odpowiedź #245 dnia: 2008-01-06, 13:22:48 »
co do SUPERNAIL wydaje mi się , że firma straciła na swojej jakości :?
ponieważ kiedyś pracowałam na produktach z tej firmy i bez zarzutów..
teraz natomiast już wiele razy spotkałam się z opiniami że akryl z tej firmy jest ciężki do opracowania...
tzn. że paznokcie ciężko wypiłować do porzadanego kształtu..;/
co do zapowietrzeń myślę, że trzeba TAKŻE zwrócić uwagę, ile akrylu/żelu kladziemy na bokach oraz u góry pod skórkami...

Gość

  • Gość
problem z odnową akrylu
« Odpowiedź #246 dnia: 2008-02-02, 11:07:40 »
dziewczyny jestem po kursie, tylko miałam półroczna przerwe i znow biore sie za robienie paznokci..mam tylko problem jak robie odnowe akrylu to wszystko spiłowuwuje a potem daje ostłuszczacz (czyliC&P) na odrost tylko czy na całą mase? (czy c&p nie rozpusci akrylu?)
Mam jeszcze jedno pytanko- jak opracowuwuje przyklejonego tipsa jak robie pazurki to c&p daje na nat płytke czy na tipsa tez i potem primer (primer wiem ze tylko na naturalna..) prosze o odp:)

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
akryl - PROBLEMY
« Odpowiedź #247 dnia: 2008-02-02, 19:04:40 »
Odtłuszczamy tylko naturalna płytke paznokcia (czyli nie akryl i nie tipsa). :wink:
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline ewa505

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: akryl - zapowietrzenia
« Odpowiedź #248 dnia: 2010-02-08, 00:43:26 »
Dziewczyny słuchajcie mam taki problem. Otóż gdy po 1-2 tygodniach piłuję odrosty, przy których w zasadzie nie widać zapowietrzeń, spiłowuje te ewentualnie lekkie nierówności to wtedy pojawiają mi się zapowietrzenia i nie mogę ich spiłować - to jest ten problem.Nie sa wielkie, ale sa widoczne. Piłuję cały czas, ale nie chcą zniknąć.A nie chcę ich tak masakrycznie spiłowywać by nie powstały "wgłębienia", bo wtedy paznokieć traci sój urok jesli chodzi o kształt. Może mi doradzicie coś w tym temacie, bo sama juz nie wiem co mam z tym robic.Prosze pomóżcie

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Odp: akryl - zapowietrzenia
« Odpowiedź #249 dnia: 2010-03-16, 17:29:22 »
Prawdopodobnie wyrównując odrost naruszasz na tyle mase, że pojawiaja sie zapowietrzenia.
Po pierwsze postaraj sie tak nakładać masę i tak jak opiłowywać, by nie było widac uskoku, gdy paznokietek odrośnie. Wiem, ze to na początku trudne, ale da sie  :P
Po drugie, gdy masz problem z takimi tyci-tyci zapowietrzonkami (wyglądającymi jak linia), zamiast je spiłowywać, wypróbuj Line off- jest to produkt, który niweluje tekie maciupeńkie zapowietrzonka. Niestey-0 wieksze- trzeba wypiłowywac.  :nono:
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline sylwkaka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: akryl - zapowietrzenia
« Odpowiedź #250 dnia: 2016-07-15, 16:27:57 »
Jezu kocham to forum, wy to normalnie na wszystko coś poradzicie;)

Offline Daria11

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: akryl - zapowietrzenia
« Odpowiedź #251 dnia: 2016-07-30, 17:55:01 »
No naprawdę idzie znaleźć odpowiedź na każde pytanie
Nie pozycjonujemy się

Offline Dorota23

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: akryl - zapowietrzenia
« Odpowiedź #252 dnia: 2016-08-03, 12:24:25 »
Dokładnie, warto zaglądać tutaj, bo dowiesz się czego tylko chcesz.
Eleganckie Podłogi Kielce, które możesz mieć u siebie

Offline Angielo

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: akryl - zapowietrzenia
« Odpowiedź #253 dnia: 2016-08-20, 14:19:37 »
Tez miałam ten problem.

Offline Ulrych

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: akryl - zapowietrzenia
« Odpowiedź #254 dnia: 2016-08-26, 17:02:08 »
Musisz źle zakładać.