Autor Wątek: Prosty przepis na obiad  (Przeczytany 4468 razy)

Offline talima

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 64
Prosty przepis na obiad
« dnia: 2017-09-03, 10:59:48 »
Znacie jakieś dobre i proste przepisy? Nie mam pomysłu

Offline your

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Prosty przepis na obiad
« Odpowiedź #1 dnia: 2017-09-04, 06:48:30 »
Może placuszki dyniowe? Sama jak nie mam pomysłu na obiad to robie placki ziemniaczane. Które swoją drogą uwielbiam ( z kwasną smietaną - mega). Wyjątkiem jest początek jesieni kiedy w sklepach pojawia się dynia. Wtedy o wiele częściej robię placki dyniowe. Które robi sie bardzo podobnie. Lepiej jest smażyc na ramie ponieważ nadaje ona maślanego posmaku placuszkom.
www.przepisy.pl/przepis/placki-z-dyni
No i dodaj koniecznie curry:

Offline mariannawroc

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Prosty przepis na obiad
« Odpowiedź #2 dnia: 2017-09-04, 13:22:45 »
Wedlug mnie takie proste przepisy sa najlepsze. Duzym ich plusem jest krotki czas przygotowania. Dobrze tez aby byl w miare zdrowy poniewaz nadal sporo osob nie zwraca uwagi na to zjada. Sama staram sie unikac przetwarzanych produktow i w miare mozliwosci zamieniac je na zdrowsze odpowiedniki. Caly proces nie jest latwy jesli przez tyle lat jadlo sie praktycznie same ciezkostrawne rzeczy. Znacie moze jakies ciekawe strony gdzie mozna znalezc przepisy na zdrowy obiad ? Ja w swoich poszukiwaniach calkiem duza baze znalazlam na stronie Sante - https://www.sante.pl/okazje/obiad/ Szczerze powiedziawszy to nie spowiedzialam sie, ze az taki mi zasmakuja. Dla przygladu wczoraj zamiast gotowania rosolu na pierwsze i schabowego na drugie .. zamienilam to na zupe z czerwonej soczewicy oraz pieczone kotlety z ciecierzycy. W przyszlym tygodniu mam zamiar zaprosic swoich znajomych na podobny obiad, ciekawe jaka bedzie ich opinia ;)
« Ostatnia zmiana: 2017-09-22, 12:31:04 wysłana przez mariannawroc »

Offline michaska30

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Prosty przepis na obiad
« Odpowiedź #3 dnia: 2017-09-05, 15:41:19 »
Najlepiej naleśniki albo zupa krem jak wolisz zdrowiej przepisow w internecie mnostwo
Nie pozycjonujemy się!

Offline eck

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 359
Odp: Prosty przepis na obiad
« Odpowiedź #4 dnia: 2019-04-15, 11:10:56 »
Polecicie coś wege?

Offline Cytryna

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 228
Odp: Prosty przepis na obiad
« Odpowiedź #5 dnia: 2019-04-15, 12:38:09 »
Polecam zapiekankę z ziemniakami, która może byc zarowno w wersji wegetariańskiej, jak również w wersji mięsnej (sama robię zarówno w takiej i takiej wersji, w zależności od tego na co mam bardziej ochotę).

Daję tutaj składniki:
8 średniej wielkości ziemniaków
250 g mięsa mielonego ( można zamiast mięska dodać fasolę, która jest również sycąca, pasuje do dania i może spokojnie zastąpić mięsko).
250 g mieszanki mrożonych warzyw
sól
pieprz
2 cebule
200 ml 10 % śmietany
20 dag sera żółtego
jajko
gałka muszkatołowa
łyżka masła

W sumie dawno już niczego nie robilam z tego przepisu Dobrze, ze mi o nim przypomniałaś.  Cały przepis jest tutaj https://netto.pl/blog/zdrowe-odzywianie/zapiekanka-z-ziemniakami/
« Ostatnia zmiana: 2019-04-17, 08:12:45 wysłana przez Cytryna »

Offline sanminko

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Prosty przepis na obiad
« Odpowiedź #6 dnia: 2019-09-23, 15:19:48 »
Zupa z soczewicy najprostszy przepis na świecie a jest dobra i pożywna :) Ja tylko podsmażam cebulkę dodaję soczewicę zalewam wodą, doprawiam jakimś warzywkiem i chilli i dłuuugo gotuję. Czasem urozmaicam mleczkiem kokosowym albo przecierem pomidorowym ;)

AnetaMilewska

  • Gość
Odp: Prosty przepis na obiad
« Odpowiedź #7 dnia: 2022-05-12, 21:16:04 »
Przygotowanie pysznego obiadu w domowym zaciszu to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy do zrobienia. Szczególnie takie podejście sprawdza się w dzisiejszych czasach gdzie ceny gotowych dań nie należą do najniższych. Poza tym gotując we własnym zakresie możemy przecież wybierać jakość produktów jakie wykorzystamy. Pozwoli to na zachowanie wysokiego poziomu naszych dań. Co do samych przepisów to znajdziemy ich mnóstwo tutaj - https://uwielbiam.pl/przepis/pulpeciki-drobiowe-z-cukinia Pozwoli to na nowe inspiracje każdego dnia. Nawet najbardziej wybredne osoby z pewnością coś namierzą ciekawego.
« Ostatnia zmiana: 2022-05-26, 21:15:49 wysłana przez AnetaMilewska »

MilenaRoztocka

  • Gość
Odp: Prosty przepis na obiad
« Odpowiedź #8 dnia: 2022-05-12, 21:36:53 »
Warto jeszcze pomyśleć o deserze...