Autor Wątek: Cera tłusta-trądzikowa-dojrzała-wrażliwa  (Przeczytany 2109 razy)

Offline Studio Kosmetyki

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 31
Cera tłusta-trądzikowa-dojrzała-wrażliwa
« dnia: 2014-11-29, 22:09:56 »
Mam cerę nie dośc , ze tłustą i trądzikową ( rózne niespodzianki szczególnie na żuchwie i policzkach) dodam, że mam prawie 40 lat, to jeszcze jest wrażliwa tzn. reaguje prawie na wszystkie kosmetyki pieczeniem i zaczerwienieniem. Pewnie powiecie-sprawdź hormony. Jak sprawdzę, dadzą mi tabletki anty a nie chce tego. Zabiegi kosmetyczne a nawet masaż twarzy pogarszają wygląd. Kremy i maseczki nawilżające i regulujące sebum pieką jak diabli. Twarz wygląda okropnie po każdym zabiegu. Co robić ???? Może macie jakieś sprawdzone kosmetyki, które nie podrażniają? Firma?
Nie pozycjonujemy się w podpisach!

Offline asienka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Cera tłusta-trądzikowa-dojrzała-wrażliwa
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-12-14, 00:30:37 »
Witam, z tego co opisalas polecam zaniegi z kwasami. Mam  klientke w podobnym wieku przychodzi na kwasy regularnie i efekt jest niesamowity. Jest juz po trzecim zabiegu. Zakladamy , ze bedzie chodzila  od 3 do 6 zabiegow  co dwa tygodnie a potem raz na jakis czas . Rowniez kupila  odpowiednie kremy i mowi , ze jest super. Pozdrawiam i nadmieniam, ze opisuje jeden indywidualny przypadek.

Offline Studio Kosmetyki

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Cera tłusta-trądzikowa-dojrzała-wrażliwa
« Odpowiedź #2 dnia: 2014-12-15, 12:59:36 »
Witam, z tego co opisalas polecam zaniegi z kwasami. Mam  klientke w podobnym wieku przychodzi na kwasy regularnie i efekt jest niesamowity. Jest juz po trzecim zabiegu. Zakladamy , ze bedzie chodzila  od 3 do 6 zabiegow  co dwa tygodnie a potem raz na jakis czas . Rowniez kupila  odpowiednie kremy i mowi , ze jest super. Pozdrawiam i nadmieniam, ze opisuje jeden indywidualny przypadek.

Jakie kwasy wykonujesz? i jakie stężenie?
Nie pozycjonujemy się w podpisach!

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Cera tłusta-trądzikowa-dojrzała-wrażliwa
« Odpowiedź #3 dnia: 2014-12-16, 07:47:23 »
Danne Montague King ma świetne zabiegi trądzikowe.

Offline JagodaA

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Cera tłusta-trądzikowa-dojrzała-wrażliwa
« Odpowiedź #4 dnia: 2015-10-12, 09:37:16 »
Mam cerę nie dośc , ze tłustą i trądzikową ( rózne niespodzianki szczególnie na żuchwie i policzkach) dodam, że mam prawie 40 lat, to jeszcze jest wrażliwa tzn. reaguje prawie na wszystkie kosmetyki pieczeniem i zaczerwienieniem. Pewnie powiecie-sprawdź hormony. Jak sprawdzę, dadzą mi tabletki anty a nie chce tego. Zabiegi kosmetyczne a nawet masaż twarzy pogarszają wygląd. Kremy i maseczki nawilżające i regulujące sebum pieką jak diabli. Twarz wygląda okropnie po każdym zabiegu. Co robić ???? Może macie jakieś sprawdzone kosmetyki, które nie podrażniają? Firma?
To normalne, że cera trądzikowa na wszelkie kosmetyki reaguje zaczerwienieniem i podrażnieniem. Większość kosmetyków do cery tłustej jest niestety mocno wysuszająca co dla mnie jest bez sensu bo efekt matowienia utrzymuje się przez kilka pierwszych dni stosowania a później cera produkuje sebum ze zdwojoną siłą, pory zostają zapchane i trądzik się nasila. Jest to niestety błędne koło. Twoje problemy faktycznie mogą mieć podłoże hormonalne. Być może niepotrzebnie obawiasz się wizyty u lekarza i tabletek anty. Znam wiele osób, które przez kilka miesięcy stosowały terapię hormonalną w postaci antykoncepcji i w tym czasie zmiany trądzikowe prawie całkowicie ustąpiły. Po takim kilku-miesięcznym okresie skóra się wycisza, przestaje reagować alergicznie na kosmetyki. Wystarczy stosować delikatne dermokosmetyki podtrzymujące ten efekt.
Do zabiegów u kosmetyczki radzę podchodzić z dużą rezerwą. Wiele pań nie ma pojęcia o pielęgnacji cery trądzikowej. Mnie np. kiedyś jedna kosmetyczka namówiła na "mechaniczne" oczyszczanie twarzy. Efekt był koszmarny, przez 2 tygodnie nie mogłam wyjść z domu.
Jeśli chodzi o kosmetyki jakie polecam proszę o PW ponieważ nie chcę zostać posądzona o reklamę :)

Offline talima

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: Cera tłusta-trądzikowa-dojrzała-wrażliwa
« Odpowiedź #5 dnia: 2018-02-26, 08:19:33 »
Jeśli nic nie pomaga to jednak warto jest zastanowic się nad wizytą u dermatologa, który dokładnie obejrzy sobie cerę i być może będzie w stanie doradzić zastosowanie o wiele lepszych mocniejszych substancji, które będą w stanie poprawić jej wygląd.

Wiem ponieważ sama zmagałam się przez wiele lat z trądzikiem. I pomogło dopiero leczenie u lekarza. Okazało się,ze jest to trądzik androgenny a takiego włąsnie trądziku nie da się wyleczyć standardowymi środkami.
http://dbajmyozdrowie.eu/objawy-tradziku-androgennego/
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 2018-03-09, 14:23:18 wysłana przez talima »