Autor Wątek: "Rozpieszczanie" klientek  (Przeczytany 21698 razy)

Offline kkkcelyna

  • Kosmetolog
  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 178
"Rozpieszczanie" klientek
« dnia: 2011-06-03, 08:39:58 »
Mam nadzieję, że zakładam wątek w dobrym miejscu  :icon_cheesygrin:

Otóż, w przyszłym tygodniu w końcu otwieram własny gabinet kosmetologiczny i już mam niezłą tremę. Jeśli mozecie mi doradzić jakie macie sposoby "rozpieszczania" swoich klientek, jakieś ciekawe triki urozmaicające zabieg itp. Bardzo proszę o jakieś porady  :cool:

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-06-03, 11:07:49 »
Gratuluje kochana  : brawo : Niestety przede mną jeszcze półtora m-ąca. Dzisiaj idę rozmówić się z właścicielką lokalu co do szczegółowych warunków wynajmu. Świetny pomysł na pościk, niech Nam doświadczone koleżanki pomogą :)

P.S. kkkcelyna pamiętaj o dodaniu fotek do galerii gabinetów :)
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline kkkcelyna

  • Kosmetolog
  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-06-03, 13:57:56 »
Pewnie, że dodam fotki, jak tylko wszystko skończymy uzrądzać  :icon_cheesygrin:
Nie ma to jak być na swoim, bo już mam dość pracy u innych, szczególnie, że do szefowych nie miałam szczęścia  :diabel:

Prosimy więc koleżanki z doświadczeniem o ciekawe porady :D

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-06-04, 00:49:16 »
z rozpieszczania :

kawa, minicukiereczki na oknie, małe figurki mikołajówe i króliczkowo-kurczaczkowe na święta  :smiech3: i uśmiech, dużo uśmiechu ;)
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline kkkcelyna

  • Kosmetolog
  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-06-08, 16:21:56 »
Ja mam jeszcze zamiar prowadzić karty klientek, a także każda klientka, która do mnie przyjdzie na zabieg po raz pierwszy dostanie poradnik mojego autorstwa jak dbać o swoją skórę w domu. Dodatkowo chcę dawać każdej klentce karteczkę z rozpoznanym typem skóry oraz niedoskonałości i zalecenia do pielęgnacji domowej  : dance :

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-06-08, 16:28:36 »
Ja uważam kartę klienta za absolutną podstawę - dziwie się kosmetyczkom, które nie prowadzą kartotek  :?
« Ostatnia zmiana: 2011-06-08, 23:27:06 wysłana przez _Bella »
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline jumpi

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-06-08, 17:10:11 »
Ja mam jeszcze zamiar prowadzić karty klientek, a także każda klientka, która do mnie przyjdzie na zabieg po raz pierwszy dostanie poradnik mojego autorstwa jak dbać o swoją skórę w domu. Dodatkowo chcę dawać każdej klentce karteczkę z rozpoznanym typem skóry oraz niedoskonałości i zalecenia do pielęgnacji domowej  : dance :

świetny pomysł! uśmiechaj się dużo, bądź miła i staraj się odpowiadać na pytania klientów, a wszystko bedzie oki. Powodzonka
www.pajacyk.pl
Jeśli klikniesz w brzuszek Pajacyka, ofiarujesz dzieciom ciepły posiłek nie ponosząc żadnych kosztów.
Odwiedzaj często Pajacyka, najlepiej ustaw go jako stronę startową.

Offline Spa_Leaders

  • Follow the Leaders!
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-09-26, 15:26:14 »
Zgadzam się z przedmówczyniami, karta klienta jest absolutnym musem. :)
Poza danymi teleadresowymi ważne są podstawowe informacje dotyczące klientki takie jak np. problemy zdrowotne czy przyjmowane leki które mogą być przeciwwskazaniami do wykonywania niektórych zabiegów (wiadomo, że nikt nie chce odpowiadać za ewentualne konsekwencje w przypadku gdy klientka się nie przyzna, dlatego warto by się pod tym podpisała).
Można dodać opcję w której opiszemy typ skóry, preferowane zabiegi, może cel jaki klientka chce osiągnąć przychodząc do gabinetu - pozbyć się cellulitu czy może raz na zawsze pozbyć problemów skórnych? Zalecony przez nas sposób pielęgnacji, kosmetyki używane przez Klientkę lub te które kupiła u nas.

Powiem również, że dodatkowym ale jak bardzo mile widzianym atutem jest "pamięć" o Klientce. Nie chodzi o rozpieszczanie "Klientów" ale właśnie tej jednej która w danej chwili jest gościem naszego salonu. (która z nas tego nie lubi? ;)
Kiedy wiemy, że Pani Krysia jest na permanentnej diecie :) to nie proponujemy jej po raz kolejny cukierków.
Lub pytamy ku zaskoczeniu zainteresowanej "Pani Basiu, kawkę z dwiema łyżeczkami cukru jak zawsze?" lub po prostu podajemy bez słowa tę którą lubi. To zawsze pozytywnie zaskakuje, poza tym sprawia wrażenie "domowości" atmosfery.

Warto zrobić dodatkową kartę z kilkoma wolnymi linijkami na takie informacje :) oczywiście tylko do własnej wiadomości.

Offline szuszka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-09-28, 11:09:22 »
Ja mam jeszcze zamiar prowadzić karty klientek, a także każda klientka, która do mnie przyjdzie na zabieg po raz pierwszy dostanie poradnik mojego autorstwa jak dbać o swoją skórę w domu. Dodatkowo chcę dawać każdej klentce karteczkę z rozpoznanym typem skóry oraz niedoskonałości i zalecenia do pielęgnacji domowej  : dance :

Myślę, że notka z tym jaki klientka ma typ skóry itd. jest świetnym pomysłem! Sama bym chętnie takie coś w domu miała, żeby wrazie czego wiedzieć jak dbać.
Na pewno ważny jest klimat w salonie. Jak się idzie gdzieś, na zabieg jakiś to zazwyczaj człowiek chce sie zrelaksować, fajne są jakieś takie klimatyczne akcenty np. przygaszone swiatło, jakieś świece - choc patrze na to ze strony klientki a nie osoby która się nimi zajmuje ;) :) więc mogę bredzić

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-09-28, 16:19:11 »
Ależ Klient nasz Pan i właśnie jego potrzeby się liczą.
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline Ann

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #10 dnia: 2011-10-17, 14:27:09 »
Witam.

Ja rowniez niedawno otworzylam swoj gabinecik kosmetyczny.
Jesli chodzi o karty klientow, to Pani, ktora mnie ubezpieczala wspomniala o ochronie danych osobowych,wiec w przypadku kontroli mozna miec nielada problem. Gdyz do przechowywania takich danych nalezy posiadac odpowiedni "mebel",cos na wzor szafy pancernej-paranoja.
I sama juz nie wiem,co mam z tym zrobic. Macie moze jakies pomysly w jaki sposob to rozwiazac?

I malo dyskretne pytanie.....czy u Was w gabinetach tez odnotowalyscie spadek zainteresowania klientek zabiegami?
Jestem przerazona :(

Co do zabiegow. O tej porze zawsze doskonale sprawdzal sie zabieg czekoladowy. Cieplutki masazyk,niesamowity zapach i pelen relaks, gwarantuje zadowolenie Klienki.
Chociaz tutaj gdzie jestem nawet to nie pomaga-juz sie zaczynam zastanawiac czy dobre miejsce na gabinet wybralam. Nigdy nie mialam problemu z brakiem klientek,wrecz przeciwnie,a tu....

Poratujcie dobrym slowem i rada :(

Offline Abacosun

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #11 dnia: 2011-10-17, 19:00:38 »
Ann, a czy nie możesz po prostu przechowywać tych kart na komputerze? Są przecież specjalne programy do katalogowania danych o klientach, pod wieloma względami jest to wygodniejsze rozwiązanie niż forma papierowa. I na pewno tańsze niż szafa pancerna :) Warto tylko zapytać w ubezpieczalni, czy i tutaj nie mają jakichś szczególnych przepisów, które miałyby służyć zabezpieczeniu interesu klienta.

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #12 dnia: 2011-10-17, 23:05:56 »
Ja przechowuje dane w laptopie i jest to mój prywatny laptop, nie kupiony na firmę więc nikomu nic do niego.
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline Salonmagia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #13 dnia: 2011-10-17, 23:54:26 »
Dane osobowe są takimi, jeśli zawierają rzeczywiście zestaw danych. Jeżeli jest to karta opisana wyłącznie imieniem i nazwiskiem (nie ma adresu, numeru pesel itp.) to jeszcze nie są dane osobowe! numer telefonu już lepiej zanotować we własnej komórce :)

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #14 dnia: 2011-10-18, 03:11:06 »
Proszę o trzymanie się tematu. O danych osobowych, ich zabezpieczeniu i przechowywaniu możecie porozmawiać w odpowiednim, nowo założonym wątku.

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin