Autor Wątek: domowe maseczki  (Przeczytany 7234 razy)

Offline alizeee

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 727
domowe maseczki
« dnia: 2006-08-21, 18:44:50 »
Dziewczyny,znacie moze jakies 'przeisy'na wykonanie maseczek domowym sposobem  :?:   :D
Pozdrawiam ;)

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
domowe maseczki
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-08-21, 22:21:49 »
jasne , a do jakiej cery??:)
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Karola0885

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 42
domowe maseczki
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-08-22, 14:13:51 »
potrzebuje przepis na jakąś maseczke ściągającą domowej roboty

Offline alizeee

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 727
domowe maseczki
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-10-06, 16:01:15 »
do cery tlustej
Pozdrawiam ;)

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
domowe maseczki
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-03-05, 15:13:37 »
Cytrynowa maseczka oczyszczajaca
->cytryna
->żółtko
Cytryne przekroic na 2 czesci, z polowki wycisnac sok. Skorke zachowac i wlac do niej zoltko. Odstwaic na kilka godzin a najlepiej na cala noc. W tym czasie zoltko wchlonie aromatyczne olejki zawarte w skorce. Krotko  przed uzyciem dodac do zoltka kilka kropli soku z cytryny. Maseczke rownomiernie rozsmarowac na twarzy, po 20 minutach splukac duza iloscia cieplej wody.

Maseczka z pomidora, mozna skorzystac z tego warzywa na dwa sposoby :
-> pomidor pokroic w plasterki i po prostu przykladac w miejscu wystepowania zaskornikow.

Maseczka pomidorowo-kukurydziana :
-> 2 lyzeczki maki kukurydzianej
-> lyzka zielonej glinki leczniczej
-> lyzka swiezo wycisnietego soku z pomidora
-> lyzeczka wody przegotowanej lub mineralnej niegazowanej
Wszystkie skladniki dokladnie ucieramy w misce na gladka mase i nakladac na twarz lekko masujac(w ten sposob maka kukurydziana zetrze martwy naskorek) Maske zostawiamy na 15min i zmywamy ciepla woda.

Maseczka z twarozku
->2 lyzki twarozku
->lyzeczka miodu
->lyzeczka soku z cytryny
->woda cytrynowa(litr wody wymieszany z sokiem z cytryny z calej cytryny)
Twarozek wymieszac z miodem i sokiem z cytryny, maske nalozyc na twarz i zostawic na 20minut, splukac woda cytrynowa.

Maseczka z platkow owsianych
->jajko
->4 lyzki platkow owsianych
Jajko wymieszac z platkami, odstwaic na kilka minut.
Gruba warstwe masy nalozyc na twarz,zostawic na mniej wiecej 15minut. Resztki maseczki usunac recznikiem i ciepla woda.

Oczyszczajaca maseczka z drozdzami i miodem
->3 lyzki drozdzy
->lyzka cieplego mleka
->lyzeczka miodu
wszystkie skladniki utrzec na jednolita mase, maseczke nalozyc na twarz, zostawic na pol godziny i splukac ciepla woda. maseczke stosowac 2 razy w tygodniu.

Maseczka z drozdzami
->20g drozdzy
->troche mleka
Drozdze rozkruszyc, wymieszac na papke z podgrzanym mlekiem, maske nalozyc na twarz , poczekac az calkowiecie stwardnieje, po czym dokladnie splukac.

Maseczka z maki pszennej i jogurtu
->2 lyzki maki pszennej
->2 lyzki jogurtu
Skladniki dokladnie wymieszac, zostawic na twarzy na pol godziny, po czym zmyc ciepla woda.

Kompres do cery tlustej
->3lyzki maki pszennej
->lyzeczka miodu
->troche cieplego mleka
Mleko wymieszac z maka i miodem, nalozyc na oczyszczona twarz i przykryc wilgotnym ,ogrzanym recznikiem. zostawic na 15 minut. Na zakonczenie splukac twarz cieplym mlekiem.

Oczyszczajaca maseczka z maki owsianej
->1/4 szklanki maki owsianej
->2 lyzeczki maczki ze zmielonych migdalow
-> bialko
->ewent. odrobina wody
Wymieszac oba rodzaje maki, dodac bialko, calosc starannie wymieszac na gladka mase. Zbyt gesta papke nalezy rozcienczyc woda. Gruba warstwe masy nalozyc na twarz i zostawic na 15 minut, zmyc.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline alizeee

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 727
domowe maseczki
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-03-05, 20:32:59 »
Napewno wypróbuje któryś z przepisów i podziele sie doswiadczeniami :D
Pozdrawiam ;)

Offline silva

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 36
domowe maseczki
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-05-26, 18:09:39 »
Też cos dodam. :)


MASECZKA Z SIEMIENIA LNIANEGO: (dla kazdego rodzaju cery,oczyszcza naskorek, wygladza, uelastycznia, lagodzi podraznienia):
Lyzke siemienia lnianego zalacz szklanka wody i ugotowac na gesta papke.
Po ostudzeniu do temperatury pokojowej nalozyc ja na twarz oraz szyje, przykrywajac platkami ligniny lub gazy.Zdjac maseczke po 20 minutach i oplukac twarz chlodna lub zimna woda.


Skórę tłustą znakomicie oczyszcza papka z oleju sezamowego wymieszanego z 2 łyżkami płatków owsianych.


Z porzeczek:
Zamyka rozszerzone pory przy tłustej cerze, usuwa z jej powierzchni nadmiar sebum. Potrzebne są: 2-3 kiście czerwonych i białych porzeczek, łyżeczka mąki ziemniaczanej. Rozgnieć porzeczki, odsącz sok, zmieszaj go z mąką. Papkę nałóż na twarz, zmyj po 20 min.

Malinowa:
Leczy zmiany trądzikowe, oczyszcza cerę z zaskórników i krost, zamyka rozszerzone pory, działa ściągająco. Umyj 10 malin i rozgnieć na jednolitą masę. Nałóż na twarz i zmyj po 15 minutach. Przemyj twarz łagodnym tonikiem.

Drożdżowa:
Działa oczyszczająco i wygładzająco. Wskazana przy cerze z trądzikiem. Zwęża pory. Na łyżeczce podgrzewa się parę kropli miodu i uciera z 3 dag drożdży. Przy cerze suchej warto dodać 3-4 krople oliwy. Papkę nakłada się na twarz i szyję. Po 15 min. zmywa się letnią wodą (przegotowaną).


Jabłkowa:
Obrane ze skórki średnie zielone jabłko utrzyj na tarce o drobnych oczkach. Z ćwiartki świeżej cytryny wyciśnij sok i dodaj go do startego jabłka. Wymieszaj drewnianą łyżką.



Maseczka z kapusty: Na tarce utrzec zdrowy, swiezy lisc kapust. 2-3 lyzki miazgi nalozyc na twarz na 20 min. Po zdjeciu przemyc twarz naparem z ziol.( np. bratka, rumianku, krwawnika)
Taka maseczka wspaniale oczyszcza skore z wagrow, skupisk tluszczu, regeneruje ja i odzywia, a takze poprawia ukrwienie.


Maseczka z kiwi dla cery tłustej i mieszanej
Jeden owoc kiwi obrać ze skórki i zmiksować miąższ. Dodać do niego 3 łyżki serka homogenizowanego. Nałożyć papkę na twarz na 10 minut.


Maseczka do cery tłustej i trądzikowej
Posiekać drobno pół pęczka świeżej natki pietruszki i wymieszać na gęstą masę z serkiem homogenizowanym i łyżką oleju słonecznikowego lub oliwy.

Offline kaja

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2008
domowe maseczki
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-05-26, 21:54:43 »
próbowałam tą cytrynową jest super :D

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
domowe maseczki
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-05-28, 13:19:49 »
Cytat: "kaja"
próbowałam tą cytrynową jest super :D


ta z mojego przepisu?
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline kaja

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2008
domowe maseczki
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-05-29, 20:27:48 »
tak linuś.. :D supcio

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
domowe maseczki
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-06-12, 19:17:35 »
A znacie jakies przepisy na maski typowo dla skory dojrzalej?
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))