Autor Wątek: Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?  (Przeczytany 14123 razy)

Gość

  • Gość
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-08-23, 21:43:01 »
u mnie wygladalo tak, ze nasza prowadzaca kosmetolog podala nam tematy prac. bylo ich bardzo duzo. kazdy mial wybor. mozna bylo wybrac ten sam co kolezanka. pozniej juz tylko czas do napisania i przygotowania sie z danego tematu.

na razie moze poczekaj z ta ksiazka do anatomii. na pewno podadza Ci w szkole tytuly obowiazujacych, tak wiec nie zaryzykujesz z wydaniem niepotrzebnie kasy, a nawet moze sie tak zdazyc ze bedzie wykladowca, ktoremu wystarcza wiadomosci podane przez niego? mozna na to liczyc, choc nie zachecam do NIE CZYTANIA i POGLEBIANIA WIEDZY z zakresu anatomii  :twisted:

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-08-23, 21:48:32 »
W Wyższej tematy same wybierałyśmy sobie temat i przedmiot z jakiego chciałyśmy pisać.
W policealnej gdzie pracuje, prace dyplomową pisze się z pracowni kosmetyki, temat wybiera się spośród zaproponowanych przez instruktora.

Ale z tego co się orientuje wchodzą pewne zmiany, teraz nie ma być prac dyplomowych, tylko egzamin ustny przed komisją spoza szkoły, stworzoną przez Kuratorium. Tylko rocznik broniący się w 2006 będzie jeszcze pisał prace.

Ale pewnie tysiąc razy się to zmieni, więc nie ma się czym przejmować.

Gość

  • Gość
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-08-24, 08:29:56 »
Ja bym wolała chyba prace dyplomową... :(  Bo na egzaminie to niewiadomo co sie trafi...Chociaż z drugiej strony na to patrząc, kosmetyczka nie może mieć luk w wiedzy i jedno lepiej umieć a drugie gorzej...

Gość

  • Gość
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-08-24, 14:26:24 »
Jak j bylam na rozmowie kwalifikacyjnej to pani powiedziała mi,ze szkola trwa1,5 roku ,pozniej mamy egzamin.POwiedziala,ze moze odebedzie sie on u nas w szkole  :P .
Poza tym mam mase rzeczy do kupienia do szkoły.
Juz na 1 wrzesnia mam miec:
stroj kupiony w sklepie medycznym,biale skarpetki,buty-klapki-mam pytanko moga byc odkryte palce??(bo zapomnialam spytac ,czy to bez roznicy?),3 reczniki biale(okreslone wymiary),opaska.Powiedziala,ze jak dostaniemy indeksy to bedziemy miec jakas znizke i trzeba bedzie kupic kieliszek,miseczki itp rzeczy  :roll: .Poza tym wieszak,pokorwiec na ciuchy  :roll:  :roll: ...a ja jeszcze nic nie mam :evil: .Dopiero w poniedzialek odbieram ksiazeczke zdrowia :!:  :!: i troszke sie boje bo malo casu mi zostalo... 8O

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-08-24, 14:34:49 »
a ja za to zaplacilam juz w szkole i dostane od nich. tez niewiem jak to bedzie z klapkami czy moga byc odkrytr palce
??musza byc biale klapki czy moga byc np biale japonki bo ja takie mam?? :roll:

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-08-24, 14:35:58 »
a z ksiazeczka zdrowia to nic niewiadomo mi?? :roll:

Gość

  • Gość
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-08-24, 14:56:10 »
Ja mam miec ksiazeczke zdrowia bo na poczatku roku przyjdzie pani z sanepidu i bedzie sprawdzac.Hm nie wiem jak u Ciebie w szkole.U mnie w szkole babka powiedziaa mi,ze nie mozna nosic butow na bose nogi.Musimy iec skarpetki!!!-takie antygrzybicze :? hm ich tez jeszcze nie mam.A w japonki chyba nie wejdzie ci noga w skarpetce...no chyba,ze u Ciebie nie trzeba bezie nosic skarpetek.

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-08-24, 15:04:36 »
no ja mam klapki bo domu jaopnki niebieskie i nosze skarpetki i noga wchodzi heheeh!ale faktycznie lepiej klapki lepiej to wtglada chyba niz japonka ze skarpetka :wink: a z ta ksiazeczka musze sie dowiedziec jak sie zacznie szkola  :?

Gość

  • Gość
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-08-24, 15:19:31 »
pewnie Wam powiedza jak sie zacznie szkoła.Moja kumpela z liceum poszla na fryzjerke i tez nic jej nie mowili o ksiazeczce zdrowia...pewnie powiedza jak zaczna sie zajecia.

Gość

  • Gość
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-08-24, 15:30:56 »
Cytat: "Patrycja"

Juz na 1 wrzesnia mam miec:
stroj kupiony w sklepie medycznym,biale skarpetki,buty-klapki-mam pytanko moga byc odkryte palce??(bo zapomnialam spytac ,czy to bez roznicy?),3 reczniki biale(okreslone wymiary),opaska.Powiedziala,ze jak dostaniemy indeksy to bedziemy miec jakas znizke i trzeba bedzie kupic kieliszek,miseczki itp rzeczy  :roll: .Poza tym wieszak,pokorwiec na ciuchy  :roll:  :roll: ...a ja jeszcze nic nie mam :evil: .Dopiero w poniedzialek odbieram ksiazeczke zdrowia :!:  :!: i troszke sie boje bo malo casu mi zostalo... 8O


niezła ta twoja szkoła
Ja nic nie musiałam kupowac

Gość

  • Gość
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-08-24, 15:43:12 »
Dostalam cała liste na rozmowe kwalifikacyjnej.
*1)profesjonalny stroj  kolerze bialym+zmienne obuwie+skarpetki
2)wyposazenie osobiste:
*3 biale reczniki (30x40,50x70,70x140)
bialy pokrowiec na fotel
*biala opask na wlosy
kieliszek i szpatulka do henny
3 miseczki w kolorze pastelowym
*pracownicza ksiazeczka zdrowia
pokrowiec na ubranie
drewniany wieszak


tm gdzie jest gwiazdka to musze t miec na  1 wrzesnia  :?

Gość

  • Gość
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #26 dnia: 2005-08-24, 18:47:19 »
Mi też nic o książeczce zdrowia nikt nic nie mówił...Kurcze  :evil:  Jutro zadzwonie i sie spytam. A kupowac nic nie musze  :D

Gość

  • Gość
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #27 dnia: 2005-08-24, 18:50:18 »
hmmm... ja tez nic nie musialam miec. w trakcie zajec kosmetyczka u ktorej mialysmy zajecia praktyczne zapisywala dziewczyny na stroje, ale to wszystko. jak chcialysmy to moglysmy sobie zamowic cos z hurtowni w ktorej ona wyposazala gabinet.  :wink:

Gość

  • Gość
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #28 dnia: 2005-08-24, 18:56:07 »
chcialam jeszcze dodac, ze na zajeciach praktycznych korzystalysmy z kosmetykow (kremy, maski, zele, cienie, pomadki) i wszelkich przyrzadow (pedzle, henna, kieliszki, miseczki, platki kosmetyczne, opaski, reczniki jednorazowe) nalezacych do wlascicielki gabinetow. nie musialysmy ponosic za to dodatkowych kosztow. no chyba ze nas oszukali i sciagali z czesnego  8O  placilam zdaje sie 220/m-c

Gość

  • Gość
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #29 dnia: 2005-08-24, 19:19:24 »
hmm ja place 260 za miesiac + 150 wpisowe.
Te rzeczy musimy kupic a reszte bedziemy miec za darmo  w szkole... :wink: chocia z tym dobrze.Ale ciesze sie z tej szkoly  :D milo tam///