Autor Wątek: Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?  (Przeczytany 14128 razy)

Gość

  • Gość
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« dnia: 2005-08-22, 18:39:57 »
Witam Was!!!
Od wrzesnia zczynam nauke w studium kosmetycznym.
Chcialabym sie dowiedziec czy trudno jest na kosmetyce?
Co robi sie na chemii kosmetycznej???
Ja nigdy w liceum nie bylam dobra z chemii  :oops: i bardzo sie boje tego przediotu.
Sama nie chodze do kosmetyczki i nie mam doswiadczenia jezeli chodzi o kosmetyke.
Czy beda nas tam uczyc wszystkiego od podstaw?
Czy na ktoryms z przedmiotow sa jakies"magiczne"obliczenia??
bo matma rowniez nie jest moim ulubionym przedmiotem :?  :oops: .
Chcilabym pracowac w zawodzie kosmetyczki ale tak jak mowilam boje sie tej chemii i matmy  :oops: .

Prosze o odpowiedz.

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-08-22, 18:45:12 »
hej patrycja ja rowniez zaczynam nauke w studium kosmetycznym i tez sie roche tego boje jak wszystkiego na poczatku!ale mysle ze niebedzie tak zle. dziewczyny mowilu ze ta chemia to podobno tylko podstawy z liceum ale niewiem dokladnie!tez z checia bym sie dowiedzial czego wiecej jak to bedzie!

Gość

  • Gość
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-08-22, 19:42:57 »
Hej ja wlasnbie w tym roku ukonczylam studium i tez nie bylam orlem jesli chodzi o chemie matme itp.Ale ogolnie na hcemi nie bylo zadnych wzorow itp tylko dzialanie skladnikow wystepujacych w kosmetykach.Nie ma sie czego obawiac matmy tez jest malo troszke na ekonomice ale to drobiazg.Nie ma sie co przejmowac ja jak szlam do szkoly nie potrafilam sobie pomalowac paznokci na jasny kolor a teraz pracuje w jednym z najlepszych zakladow w moim miescie :lol:

Gość

  • Gość
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-08-22, 20:05:48 »
:)) :D pocieszyłyscie mnie dziewczyny :lol: .
Ja nie mam ekonomiki wiec chyba matmy tez ni bede miec :?

Gość

  • Gość
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-08-23, 08:02:24 »
A co się robi w pracowni chemii kosmetycznej?? Mikstury jakieś...??  :wink:

Gość

  • Gość
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-08-23, 16:24:20 »
Nie ma sie co bac chemi
jest spoko i wcale nie musisz byc orłem
a na pracowni to zalezy od nauczyciela
najczesciej wykonuje sie zabiegi na kolezankach
zobaczysz jest fajnie
głowa do gory :D  :D  :D

Gość

  • Gość
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-08-23, 19:02:06 »
Zabiegi na koleżankach to na pracownii kosmetycznej ale ja mam też przedmiot pracownia chemii kosmetycznej i to tam tez sie cos na ludziach robi??  :roll:

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-08-23, 19:08:23 »
a ja mam pracownie kosmetyki i pracownie chemi kosmetycznej.pewnie na tej pierwszej bedziemy cos na sobie cwiczyc, a na tej kosmetycznej bedzie co o miksturach, skladzie kremu z tego co pamietam na drzwiach otwartych tak mowili.

Gość

  • Gość
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-08-23, 19:25:44 »
zajecia sa calkiem sympatyczne. pewnie wiele zalezy od wykladowcow, ale na pewno nie bedzie zle!! na chemii nie ma wielkiej filozofii, przynajmniej u mnie nie bylo. jestem zadowolona. nauczylysmy sie sporzadzac kosmetyki, mieszalysmy, mieszalysmy i nawet cos z tego bylo, no i teoria. a na zajeciach praktycznych na sobie - wykorzystanie w praktyce tych mikstur, co do jakiej cery itd.  :wink:  wiele nie pamietam, musialabym zajrzec do notatek  :oops:  ale to tylko kwestia kilku minutek powtorki  8)

prace pisalam na temat alergii. jesli ktos bylby chetny, to pomoge (przeslac gotowca  :twisted: )!!  :wink:

Gość

  • Gość
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-08-23, 19:55:41 »
:)  fajnie... Więc wynika z waszych wypowiedzi, że nie taka straszna ta chemia...Kupiłam sobie dzisiaj książke Kosmetyka stosowana Dylewskiej- Grzelakowskiej. I sobie zaraz poczytam  :) A książki np z anatomii, dermatologii itd. to pewnie też lepiej mieć w domku. A wykładowcy poradzą jakie są najlepsze i które warto mieć??

Gość

  • Gość
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-08-23, 20:06:24 »
na pewno poradza. one sa bardzo drogie, dlatego lepiej jakbys miala mozliwosc skserowania. hmmm... drogie sa takie rodem z medycyny, ale moze poradza jakies inne. ja miala skserowana. tylko gdzie ona jest?????????  :?

Gość

  • Gość
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-08-23, 20:11:37 »
Byłam dzisiaj w ksiegarni i patrzyłam na ksiązki dla studentów medycyny  to np dermatologia kosztowała 70 zł wiec nie tak żłe ale np anatomia miała 5 tomów i każdy z nich 100zł wiec razem 500 zł...Ale były też tańsze tylko nie wiadomo czy dobre te tańsze... :roll:

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-08-23, 20:51:10 »
azja a ta praca o alergi to byla na zaliczenie??ja mam jak narazie jedna ksiazke zakupiona internetem w dodatku-kosmetyke podrecznik do nauki zawodu-peters. innym sie podoba inni mowiz ze ksiazka jest niezbyt fajna a mi sie tam podoba. polowe juz przeczytalam hehea jest gruba:-)

Gość

  • Gość
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-08-23, 21:26:38 »
talencja, o alergii skornej pisalam prace dyplomowa. JAKBY CO, to mam ja na kompie  :lol:

fakt, te tomy z anatomii sa warte tyle co moja torebka przed kradzieza  :? . kurde nie umiem znalezc tej mojej, z ktorej ja korzystalam! moze ja komus pozyczylm... jak mi sie przypomni to napisze wam autora. ale generalnie mialam takiego wykladowce, ktory prawie cala ksiazke streszczal nam i z tego mialysmy pozniej zaliczenia  8O

 :wink:

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Jak wygladają zajecia w studium kosmetycznym?
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-08-23, 21:28:59 »
a temat na prace dyplomowa sama wybierasz czy oni ci narzucaja temat?jak to wyglada??czyli jeszcze bede musialm zainswestowac w ksiazki zprzede wszystkim z anatomi !! :wink: